Zenė Sadauskienė

 

Sveika vasarėle

 

Saulutė pakilo

Ir šviečia, ir šildo...

Lietutis nubėgo

Vaivorykštės tiltų.

 

Gėlytės žiedelį

Į saulę pakėlė.

Vaikučiai sušuko:

- Valio! Vasarėle!

 

,,Kiškučių“ grupės vasara

 

,,Pelėdžiukų“ grupės vasara

,,Ežiukų“ grupės vasara

 

,,Boružėlių“ grupės vasara

 

,,Drugelių“ grupės vasara

 

,,Ančiukų“ grupės vasara

 

,,Kačiukų“ grupės vasara

Vaikų gynimo diena

2020-06-01

                      ...aš turiu teisę gyventi nieko nebijodamas... aš turiu teisę gyventi su savo mama ir tėveliu... kai aš sergu, man turi būti suteikta medicinos pagalba... aš turiu teisę lankyti darželį ir mokyklą... niekam nevalia manęs mušti... visi vaikai yra svarbūs... aš turiu teisę sakyti tai, ką galvoju... aš turiu teisę žaisti...

                      Tarptautinė vaikų gynimo diena pirmą kartą paminėta 1950 metais ir švenčiama kalendorinės vasaros pradžioje, birželio 1-ąją. Tarptautinė vaikų gynimo diena – tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises.

                       Džiugu po karantino sušvelninimo darželio kieme vėl atgijo vaikų šurmulys, klegesys. Šio rengino organizatorės mokytojos metodininkės: Rosita Ulinskienė ir Edita Bagdonienė sutelkė visus paklausyti, pasvajoti, pasportuoti, piešti, žaisti, gaudyti muilo burbulus... Priešmokyklinės ,,Bitučių“ grupės vaikai dainavo ir kvietė visus prisijungi, kad dainelė kuo linksmiau skambėtų šios vaikų šventės ir kartu atsisveikinimo su draugais proga. Prabėgus vasarai jie jau susitiks su kitais draugais mokykloje. Emilis draugams skyrė eiles. Direktorė Vitalija Adamonienė pasveikino vaikus, palinkėjo džiaugtis vaikyste, sportuoti, kad augtų sveiki ir stiprūs.

Balandžio 27 d. Medicinos darbuotojų dienos proga ,,Meškučių" grupės ugdytiniai, prisijungė prie Kauno lopšelio-darželio ,,Ežiukas" virtualios parodos-akcijos. Šiame sunkiame karantino periode, medicinos darbuotojai dirba visą parą, jie gelbsti žmonių gyvybes, rizikuodami savomis. Išreiškiant pagarbą ir palaikymą medicinos darbuotojams, ,,Meškučiai" kirpo, lankstė, klijavo baltas gėles, savo languose. ,,DOVANA MEDICINOS DARBUOTOJAMS -BALTOS GĖLĖS LANGE"

 

Mokytoja Viktorija Eidukaitė

,,Guru, guru į Kaziuko turgų“

 2020-03-06

 

                      Šių metų kovo 6 d. lopšelio-darželio „Vyturėlis“ salėje šurmuliavo –  Kaziuko mugė, kurios tikslas – supažindinti vaikus su jos papročiais. Šį kartą lopšelio-darželio salėje prekystalius suruošė septynių grupių ugdytiniai. Visus susirinkusiuosius pasveikino priešmokyklinės grupės mokytoja R.Ulinskienė ir ,,Bitučių“ grupės vaikai. O kaip gi mugė be meninio ugdymo pedagogės J.Budrevičienės. Skambėjo linksmos dainos, pašmaikštavimai, patrepsėjimai ratelyje.

                      Po Kaziuko mugės prekybos atidarymo vaikai ir visi susirinkę skubėjo prie stalų, kurie linko nuo gausių rankų darbo prekių. Buvo galima įsigyti įvairiausių dirbinių iš molio, popieriaus, medienos. Buvo parduodami paveikslai, papuošalai, tautnė atributika: trispalvės apyrankės, segės. Ką jau kalbėti apie skanumynus, kurių buvo su kaupu ir įvairiam skoniui: keksiukų, vaflių, riestainių net verbų suvertų iš saldumynų. Šventinėje prekyboje atsiskleidė ne tik vaikų, mokytojų, bet ir mamyčių verslumo savybės: kūrybiškumas ir iniciatyvumas. Visi pirko, siūlė, pardavinėjo, o mugės pabaigoje surinktus pinigėlius galėjo išsikeisti į žaislus.

 Inf. L.Jusienės, nuotraukos I.Žukovienės

Šventinis raiškiojo skaitymo rytmetys

„Bunda knygoje žodeliai...“

2020-04-05

                      Raiškiojo skaitymo rytmečiai mūsų darželyje jau tapo tradicija. Jie rengiami kovo pirmąją savaitę. O skirti jie –Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimui paminėti ir gimtosios kalbos puoselėjimui. Į darželio muzikos salę sugužėjo gausus būrys skaitovų, pedagogų, socialinių partnerių, tėvelių. Kiekvienas savo atminties kertelėje saugojo išmoktą eilėraštuką. Vieni drąsiau, kiti su baime, bet visi noriai deklamavo V. Nemunėlio, J. Marcinkevičiaus, V. Baltrėno, J. Degutytės, J. Nekrošiaus, K. Kazlauskaitės, A. Matučio eilėraščius. Kad vaikams būtų įdomu, nenuobodu į pagalbą pasitelkėm IT. Vaizdai ir garsai sudomino vaikus, buvo sukurta žaisminga, atpalaiduojanti aplinka, kuri padėjo „pažadinti“ poetinius žodelius vaikuose.

                      Smagu, kad kiekvienais metais rytmetys gausesnis. Tai pedagogų, tėvelių ir jų vaikų nuopelnas. Kiekvienas vaikų lūpose ištartas raiškusis žodis apie gimtinę yra pilietiškumo daigelis  mažame žmogutyje. Tik nepameskim raktelio, kuris atrakina poeziją vaikų širdelėse.

 Parengė „Bitučių“ grupės mokytoja Rosita Ulinskienė

Susitikimas su gaisrininku

2020-02-27

                       Vasario 27 dieną „Ančiukų“ grupės vaikučiai laukė svečių. Pernai juos aplankė policijos draugas Amsius, o šiais metais Beno mamytė pakvietė gaisrininkus.

                      Svečiai prisistatė, papasakojo, koks sunkus ir atsakingas jų darbas. O tuomet parodė atsineštus drabužius ir pasiūlė juos pasimatuoti. Vieni vaikai užsidėjo kepures, kitiems teko apsirengti sunkų švarką, pasimatavo ir kelnes. Vaikai labai džiaugėsi matuodamiesi šalmą, kuris buvo itin sunkus. Gaisrininkas pasakojo, kad šie drabužiai padeda ir saugo darbo metu.

                      Beno mama Rūta Juozaitienė Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Prienų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorė supažindino vaikus su dūmų detektoriumi, pademonstravo, kaip jis veikia, koks stiprus ir aštrus jo garsas. Aptarė kokiu telefono numeriu reikia skambinti atsitikus nelaimei, esant gaisrui. Labai pasidžiaugė, kad vaikai žino pagalbos telefono numerį 112, o Benukas papasakojo, kaip reikia išeiti iš uždūmintos patalpos. Paklausti kas namuose turi tokį detektorių, rankas pakėlė tik kai kurie vaikai.

                      Susitikimas pavyko puikiai, vaikai pabendravo su  gaisrininku, pasimatavo drabužius, pasikalbėjo. Jie padėkojo svečiams ir pakvietė susitikti kitais metais.

 Mokytoja A. Vaitkevičienė

 

,,Žiema, žiema bėk iš kiemo“

2020-02-25

                      Birštono lopšelio-darželio „Vyturėlis“ bendruomenė vasario 25 dieną šventė Užgavėnes. Kieme nuo ryto stovėjo pasipuošusi Morė, o vaikai, mokytojai, kiti darbuotojai ruošė kaukes, persirengė ir skubėjo į kiemą. Visi susirinkusieji garsiai mušdami būgnais, tarškalais, skambalais, dainuodami ėjo aplink darželį ir kvietė visus prisijungti ir žadinti kartu pavasarį.

                      Sugrįžę kieme prie Morės rado besisukiojančią Čigonę (mokytoja Vilma Šalčienė) ir miegantį Lašininį (mokytoja Žaneta Vabolienė). Į šventę atskubėjo ir Kanapinis (mokytoja Aušra Vaitkevičienė), kuris kėlė miegantį Lašininį, kvietė linksmintis.

                      Prasidėjo kova – Lašininis gyrė save, koks jis sotus, laimingas, kaip jį myli ir juo džiaugiasi visi susirinkę, o Kanapinis gyrė save, nes esąs labai stiprus, visų žmonių vadas. Čigonė juos kvietė išbandyti jėgas kovoje. Taigi vyko kova su maišais, virvės traukimo rungtis. Ir visur nugalėjo Kanapinis. Jų kovas lydėjo dainos, šokiai, smagi muzika, nes muzikantas (mokytoja Janina Budrevičienė) linksmino grodamas akordeonu.

                      Visi dalyviai pasižadėjo Kanapiniui iki Velykų nevalgyti lašinių, mėsos, o kuo daugiau daržovių, vaisių, daug dirbti, būti draugiškais, o visa kas negera sudeginti kartu su More. Varydami žiemą iš kiemo sudegino Morę, o darželio šeimininkė (direktorė Vitalija Adamonienė) visus pakvietė pasivaišinti blynais ir visą dieną sočiai valgyti ir laukti pavasario.

 Inf. mokytojos A. Vaitkevičienės, nuotraukos L.Jusienės

 Akcija ,,…ir aš tikrai myliu Lietuvą.‘‘

2020-02-13

                      Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena – graži ir svarbi mūsų valstybės šventė, kaip mes vaikams sakome Lietuvos gimtadienis. Kiekvienas sveikindamas artimą žmogų gimimo dienos proga jį apkabina, priglaudžia, dovanoja dovanas. O kaip priglusti prie savo gimtinės, kurioje gimėme, užaugome, kaip ją apkabinti, ką dovanoti? Vaikams ilgai galvoti nereikėjo. Visą savaitę kartu su vaikais darėme teminius darbelius: piešėme gimtinę, iš veltinio kūrėme trispalvę, kirpome ir klijavome širdeles, tulpes, mokėmės eilėraščių, dainų apie gimtąjį kraštą. Vaikai prisiminė, kaip pernai puošė medį medinėmis spalvotomis širdelėmis, kaip apvyniojo uosio kamieną megztu trispalviu šaliku. “O galėsim ir šiemet papuošti? Nes mums labai patiko.”

                      Ketvirtadienio rytas buvo lietingas. Įdomu ar nustos lynoti? Sulaukę pragiedrėjimo nešini sunkiu nešuliu išskubėjom į kiemą. Nusprendėm, kad šiemet papuošime krūmą. Užrišti – nelengva, bet įmanoma. Suaugusiųjų pagalba būtina. Keletą kartą tikrinome ar širdelės laikosi tvirtai. Lengviau buvo apsukti trispalvį šaliką ant uosio kamieno. Labai smagus darbas buvo iš medžio atraižų sudėlioti žodį LIETUVA. Dar smagiau ir įdomiau buvo kai žodis LIETUVA virto spalvotu. Vaikai džiaugėsi savo dovana Lietuvai. Eidami namo tikrino ar nėra nukritusių širdelių ar ,,nepabiro” žodis Lietuva, rodė sukurtą dovaną tėveliams.

 ,,Bitučių” grupės mokytoja metodininkė

 Rosita Ulinskienė

 

,,Mankštinamės linksmai-gyvename sveikai!”

2020 m. vasario 3-7 dienomis

                      ,,Kada bus mankšta, už kiek laiko eisim į mankštą? Tokie dažni vaikų klausimai mums pasako, kad mankštos vaikams labia patinka. Žodinė ir rašytinė informacija labai greitai apskriejo ,,Vyturėlio” darželį. ,,Kviečiame visus didelius, mažus anksti į darželį atkeliauti ir per rytinę mankštą darbingą nuotaiką ,,pasigauti”. Norinčių pasigauti gerą nuotaiką, praleisti laiką aktyviai prigužėjo pilna muzikos salė. Vaikams labiausiai patinka siužetinės mankštos. Jos žadina vaikų norą aktyviai atlikti pratimus, vaikai tampa žaismingesni, kuriama džiugi nuotaika.

                      Pirmadienio mankšta ,,Namai, namučiai”. Statėme namus, dengėme stogus, uždarėm ir atidarėm langus, valėm juos, patikrinom kaip atsidarinėja durys, tvarkėme namus. Kas būna prie namų? Vaikų kūrybai imituojant judesiais pasakytą daiktą.

                      Antradienio mankšta su bilietais (žymekliai vietai pasižymėti). Čia dūzgė bitutės, šokinėjo kiškiai, ropojo skruzdėlytės, vaikščiojo katinai, lepečkojo meškinai ir krypavo antinai.

                      Trečiadienio mankšta su muzika. Teigiamos emocijos liejosi per kraštus nesvarbu, kad kartais nespėji kartu su muzika, svarbu patirti judėjimo džiaugsmą.

                      Ketvirtadiedį ir penktadienį mankštoje panaudojome IT.

Mankštose gauta žvalumo įkrova padėjo vaikams įsitraukti į aktyvią veiklą. Mankšta – tai būtinybė, džiaugsmas, sveikatos šaltinis.

 

,,Bitučių” grupės mokytoja metodininkė

 Rosita Ulinskienė

Išvyka į UAB ,,Birštono mineraliniai vandenys“

2020-02-05

 

                      Netoli nuo mūsų darželio yra UAB ,,Birštono mineraliniai vandenys“. Tik 5 minutes keliavome pėsčiomis ir mes jau seniausioje mineralinio vandens gamykloje. Nuo 1924 m. ji užsiima mineralinio vandens gamyba ir jo išpilstymu į butelius.

                      Pasivaikščiojant po miestą labai dažnai praeidavome pro šį pastatą. Vaikai žinojo, kaip jis vadinasi, ką jame daro, bet labai norėjosi pamatyti kas yra gamyklos viduje. ,,Kada, kada?“-klausdavo vaikai. Svajonės pildosi!

                      Lankant gyvenamosios vietovės objektus plečiasi vaikų akiratis, jie patiria naujų įspūdžių. Labai svarbu numatyti tikslus .Mūsų tikslai buvo sudominti vaikus su artimiausiais miesto objektais, profesine žmonių veikla. Labai svarbu, kad vaikai įgytų gebėjimą tinkamai elgtis viešoje vietoje, kad laikytųsi toje įstaigoje galiojančių taisyklių.

                      Buvo įdomu viskas: apsaugos darbuotojo kabinetas su daugybe kamerų, įvažiuojantys ir išvažiuojantys krovininiai automobiliai, maži buteliukai virstantys didžiuliais 1,5, 2 litrų buteliais, riedantys kamšteliai, ,,besiklijuojančios“ etiketės ir iššokantys iš gamybos linijos buteliai, nes ant jų neteisingai užsiklijavo etiketės. Didelis ūžesys(nes vienu metu dirba visos gamybos linijos) nesustabdė vaikų domėjimosi. Ilgiau vaikai užsibuvo prie gamybos linijos kurioje mineralinio butelius supakuoja po 6 vienetus. Čia buvo Tėjos tėvelio darbo vieta. Ir paskutinė ,,laukimo stotelė“ paletės prisipildymas ir jos suvyniojimas į plėvelę. Vaikams padarė didžiulį įspūdį ir priminė karuselę.

 ,,Bitučių” grupės mokytoja metodininkė

 Rosita Ulinskienė

 

Piešinių konkursas ,,Mes piešiame gyvūnus”

 

                      Paroda PET SHOW 2020 – profesionali paukščių ir gyvūnų paroda, kurioje vyko konkursai, įvairios edukacijos, gyvūnų pasirodymai scenoje, pramogos. Visi buvo kviečiami ne tik turiningai praleisti savaitgalį, bet ir sužinoti daugiau informacijos apie paukščius, gyvūnus, jų veisles, auginimąLietuvoje.

                      Buvo pristatyta per 2000 įvairių paukščių ir gyvūnų. Papūgos, gražiausi balandžiai, vištų, ančių, žąsų, kalakutų kolekcijos. Mažosios putpelės, stručiai, pelėdos, sakalai, įvairios triušių veislės, graužikai. Grakščiosios alpakos, poniai, ožiukai, avys ir kita gyvoji gamta.

                      Paroda ypač įdomi šeimoms su vaikais. Paroda labai spalvinga, nes papuošta tūkstančiais konkurso ,,Mes mylime gyvūnus” vaikų piešiniais. Šiame konkurse dalyvavo ,,Bitučių” grupės vaikai. Jie piešė naminius paukščius. Visi vaikai gavo prizus-knygeles. Labiausiai pasisekė Raidui Liutkevičiui, kuris laimėjo II-ąją vietą. Jo prizas buvo taurė, pakvietimai į Zooparką ir į ,,Boom’’parką. Labai džiaugiamės Raido sėkme.

 

,,Bitučių” grupės mokytoja metodininkė

 Rosita Ulinskienė

Pramoginė popietė

2020-01-07

„Atsisveikinimas su kalėdine eglute“

                      Šventės metu vaikams daineles grojo muzikos vadovė Janina Budrevičienė, vaikai susitiko su praėjusių metų simboliu - kiaule Trule (mokytoja D. Domarkienė), ji papasakojo apie tris karalius: Kasparą, Merkelį ir Baltazarą. Priminė vaikams kodėl jau reikia nupuošti eglutes, kur jas reikia saugiai padėti, panaudoti. Į šventę atvyko ir 2020 metų simbolis - Žiurkė Miranda (mokytoja L. Bagdonaitė) su savo dukryte žiurkyte Čika (mokytoja D. Beliauskiene). Šventės metu vaikai dar linksminosi prie papuoštos Kalėdinės eglutės, džiaugėsi atėjusiaias Naujaisiais Žiurkės metais. Atsisveikinimo su Kalėdine eglute metu atsiskleidė vaikų savarankiškumas, kūrybiškumas, bendravimas ir bendradarbiavimas tarpusavyje. Vaikai lavino smulkiosios ir stambiosios motorikos įgūdžius, praplėtė akiratį, turtino žodyną, ugdėsi muzikiniai gebėjimai, vaikų dėmesio sukaupimas, pasitikėjimas savimi. Dalyvaudami šventėje vaikai atsisveikino su Kalėdine eglute, patyrė kūrybinį džiaugsmą, sėkmę.

Mokytojos: Daiva Beliauskienė, Dalė Domarkienė

Kalėdinių renginių akimiros

2019 -12- 17-18

eTWINNING PROJEKTAS

„SPALVŲ PALETĖ“

(1DALIS)

2019-11-13

 

                      Dar pernai Birštono meno mokykloje buvo organizuotas seminaras ,,Tarptautinio bendradarbiavimo projekto ,,eTwinning" rengimas: partnerių paieška, paraiškos pildymas ir įgyvendinimas".Vienas iš seminaro tikslų-projektų rengimas, partnerių paieška, projektų įgyvendinimas. Dirbome komandoje su Birštono meno mokyklos dailės mokytoju R.Janušaičiu.

Tada mums kilo idėja sukurti bendrą projektą ,,Spalvų paletė”. Projekto tikslas- vaikai bendraus su Birštono meno mokyklos mokytojais, domėsis nauja aplinka, ugdysis estetinį skonį, eksperimentuos dailės priemonėmis.

Atstumas nuo Birštono darželio iki meno mokyklos trumpas. Kelios minutės ir vaikai kartu su mokytoja Rosita jau meno mokykloje. Čia juos pasitinka Birštono meno mokyklos direktorė L.Raugevičienė, muzikos mokytoja Olga Zubavičienė. Jos surengia ekskursiją po meno mokyklą.

Mokytoja Olga vaikams puikiai pažįstama-ji mūsų grupės ugdytinio Vytauto mama. Meno mokykloje kai kurie vaikai lankėsi pirmą kartą. Kitiems tai jau pažįstama erdvė. Bet ne visiškai.

Mums buvo atvertos visų meno mokyklos kabinetų durys. Pabuvojome: gitaros, smuiko, būgnų klasėse. Visi rankose galėjom palaikyti ir pagroti ukulelė, pamušti būgnus, paliesti pianino ir

fortepijono klavišus, smuiko stygas. O kaip neišbandyti didžiosios meno mokyklos scenos?!

Pradžioje gana nedrąsiai skambėjo dainos iš vaikų lūpų išdrąsėjome ir angliškai uždainavome.

„Labai noriu lankyti meno mokyklą.Ir aš, ir aš“ – vienas kitam sakė vaikai.

Dar sugrįšime. Kita mūsų projekto dalis bus su Birštono meno mokyklos mokytoju R.Janušaičiu.

                                      

Priešmokyklinės „Bitučių“gr. mokytoja R.Ulinskienė

Lietuvių liaudies žaidimas-ratelis“Graži mūsų šeimynėlė”su Birštono meno mokyklos direktore L.Raugevičiene.

Gerai visiems vaikams pažįstama Vytauto mama-Birštono meno mokyklos muzikos mokytoja.

Adventinė vakaronė

2019-12-06    

 

                      Prasidėjo Adventinis laikotarpis. ,,Kiškučių“ grupės vaikučiai pakvietė savo tėvelius į Adventinę vakaronę. Vakaronės metu vaikai padainavo dainelę ,,Angeliuko batukai“, padeklamavo eilėraščius apie Kalėdas. Tėveliai padėjo vaikams grupėje pasipuošti Kalėdinę eglutę, drauge gamino žaisliukus iš modelino, pasivaišino Kalėdaičiais. Ir tėveliai ir vaikai kartu smagiai leido laiką, visi patyrė daug džiugių emocijų.

 

Bus Kalėdos ir eglutė,

Sniego senis prie tvoros.

Laukia didelis ir mažas

Spindinčios baltos žiemos (N.Jazbutytė)

                                                                       

Sveikiname visus su artėjančiom Šventomis Kalėdomis ir linkime Laimingų Naujųjų metų !

 

Mokytojos: Daiva Beliauskienė ir Dalė Domarkienė

Sporto šventė ,,Maža olimpinė ugnelė“

2019-11-14

                      Priešmokyklinės ,,Bitučių“ grupės ugdytiniai ir mokytoja Rosita Ulinskienė dalyvavo olimpinės kartos projekto ,,Maža olimpinė ugnelė“ baigiamojoje šventėje. Šventės organizatoriai mūsų socialiniai partneriai Kauno lopšelis-darželis ,,Rasytė“. Vaikams buvo smagu susitikti, sportuoti, mokytis garbingai kovoti, džiaugtis savo ir draugų pasiekimais iš Kauno lopšelio-darželio ,,Rasytė“ ir Tado Ivanausko progimnazijos priešmokyklinukais. Visus sudomino iškilmingas šventės atidarymas, stebėto filmuko ,,Kaip elgtis prie vandens“ aptarimas, Olimpinės ugnies įžiebimas, estafetės atspindinčios: ,,Irklavimo“, ,,Plaukimo“, ,,Buriavimo‘‘, ,,Futbolo“, ,,Krėpšinio“ sporto šakų elementus. Pasijutome, kaip tikrose varžybose tik čia nugalėjo draugystė. Po apdovanojimų, vaišių, atsisveikinome su bendraamžiais ir pakvietėme į sporto šventę Birštone.

Inf. ir nuotraukos direktorės pav. ugdymui L. Jusienės

Kūrybinė popietė

,,Žibintų gatvė”

 

2019-11-13

Kai tamsi naktis ateina
ir miegoti niekas neina,
imame žibintą
šviečiantį ir šiltą.

 

                      Lapkričio mėnuo-tamsos metas. Aplink viskas nurimsta, nutyla. Gamta panyra į sapną. Dažnai žmonės nemėgsta šio laikotarpio. Kiekvienas laikas yra prasmingas ir reikalingas juk neįmanoma, kad žmogus visada būtų tik jaunas, neįmanoma, kad obelis tik žydėtų, kiekvienas ciklas turi savą svarbą.

                      Lapkričio 11 dieną yra minima švento Martyno vardo diena, tą dieną yra švenčiama žibintų arba šviesos šventė. Kai už lango tamsu labai smagu kurti. Kūryba visus suartina ir dovanoja gražių buvimo kartu akimirkų. Įvairūs moksliniai šaltiniai ir pedagogikos praktika atskleidžia, kad daugiau laiko su tėvais praleidžiantis vaikas jaučiasi svarbus ir vertinamas, o tai prisideda prie jo savivertės stiprinimo. Vaikai lengviau susiranda draugų, geriau jaučiasi įvairiose stresinėse situacijose, jaučiasi saugesni ir svarbūs.

                      Trečius metus iš eilės ,,Bitučių”grupės vykdomas projektas ,,Kartu mes galime daugiau” sukviečia tėvelius leisti laiką su vaikais kartu ne namuose, o darželyje. Kūrybinės popietės puikiai suvienija šeimą. Šį kartą tėveliai atskubėjo į darželį kurti žibintus.grupėje. ,,Apsigyveno” kūrybinė dvasia. Karoliukai, džiovinti lapai, dažai, spalvotas popierius, folija, sagos ,,lipo” ant stiklainių ir pavertė juos gražiais žibintais. Vakare kai sutemsta užsidegam žibintų žvakutes. Vaikai sugalvoja įvairiausių žaidimų: pėdsakų ieškojimas, vaidinimai, dainelių dainavimas. ,,Kaip gerai, kad mes pasidarėm žibintus, su jais smagu ir įdomu žaisti” kalbasi vaikai. ,,Man tai smagu, kad žibintą dariau su mama” antrina Adas.

       ,,Bitučių”grupės mokytoja R.Ulinskienė

Šventinis rytmetys

„Šypsenų lietus“

2019-10-23

                       Planuojant veiklą darželyje visada atsižvelgiame į metų laikus, svarbius gyvenimo įvykius, kalendorines šventes. Spalio 1-oji mūsų kalendoriaus lapelyje pažymėta Tarptautine pagyvenusių žmonių diena. Pokalbis apie pagyvenusius žmones kada esi vaikas, kada tavo tėtis, mama dar visai jauni?! Ar jis turi prasmę, ar įdomus vaikams.? Vienareikšmiškai atsakysiu,kad taip. Kai su vaikais kalbi apie jų močiutes, senelius jie tada supranta koks tas pagyvenęs žmogus. Tik vadina juos senais. Pasakoja apie laiką praleistą su seneliais, apie jų pomėgius, ligas. Iš pasakojimų jauti koks stiprus yra ryšys tarp vaikų, jų tėvų ir anūkų. Ne visi tuo gali džiaugtis.      Yra žmonių, kurie gyvena globos namuose. Globos namai visai netoli Birštono. Visą spalio mėnesį Prienų globos namuose vyko renginiai skirti Pagyvenusių žmonių dienai. Globos namų gyventojus sveikino Birštono meno mokyklos mokiniai ir mes ,,Bitučių“ grupės, vaikai savo apsilankymu praskaidrinome globos namų gyventojų kasdienybę. Nuvežėme visiems visą šūsnį šypsenų,dainų, eilėraščių, spalvotų rudeninių lapų, linkėjimų. ,,Linkim, kad jus kuo dažniau lankytų artimieji“, ,,Sveikatos“, ,,Sveiko maisto“ tokie žodžiai skambėjo iš šešiamečių širdelių. Smagu buvo pasibaigus koncertui „pasivažinėti traukinuku“, padėkos žodžius išgirsti, pamatyti žmonių akyse daug gerumo, dėkingumo.

 „Bitučių“grupės

mokytoja metodininkė Rosita Ulinskienė

Ėsk, karvutę, žalią šieną.

 2019-10-23

 

Visi žinome, kad lietuvių liaudies tautosakoje yra gražių pasakojimų apie naminius gyvulius.

                      Žmogui arklys buvo transporto priemonė, pagalbininkas žemės ūkyje, o karvė –šeimos maitintoja. Žmogus savo augintinius vadindavo malonybiniais žodžiais, su jais kalbėdavosi suprasdami jų kalbų.

                      Buvome pakviesti „Skruzdėliukų“ grupę lankančio ugdytinio Maltes Jorio mamos Rasos apsilankyti Prienų rajone, Rasimų ūkyje. Mus atvykus pasitiko Maltes Jorio mama ir visus nusivedė per pievą ganyklų link. Daugumai mano grupės ugdytinių tai buvo pati pirma išvyka iš arti pamatyti karvių bandą. Bandoje ganėsi ne tik maži veršeliai, jų mamos, bet ir labai didelis, stiprus, galingas jautis vardu Helas. Mama Rasa mus visus supažindino su taisyklėmis kaip reikia elgtis stebint galvijų bandą: negalima bėgioti, garsiai šaukti, mojuoti rankomis, o būti visiems būryje. Einant per pievą netikėtai mums kelią pastojo nuo mamos pabėgęs jaunas arkliukas – kumeliukas lyg norėdamas, kad vaikai juo pasidžiaugtų, pasigrožėtų. Vaikai džiaugėsi, kad iš arti pamatė mažą kumeliuką. Vienas per kitą kalbėjo, koks jo kailis, akys, o kodėl jam ant veido uždėti diržai – apynasris. Visus iškilusius klausimus teko paaiškinti.

                      Pasidžiaugę kumeliuko bendryste, priėjome elektrine tvora aptvertą besiganančią karvių bandą. Mama Rasa, turėjo aparatą, kuris parodo elektros srovės stiprumą. O kaip reikia pro jį praeiti, kai teka elektros srovė? Nužeminus įtampą, pro vartus mus įleido iš arti pamatyti galvijų bandą. Vaikai susižavėją žiūrėjo į matomus galvijus – karves ir jų jauniklius. Karvės ,,patyrinėjusios“ mus ir ,,supratusios“, kad nekeliame joms pavojaus išliko ramios. Tik karts nuo karto atsigręžę nuo šėryklos pažvelgdavo mūsų pusėn. Vaikai iš arti stebėjos karves, jų kailį, kojas, netgi kanopas. Atkreipė dėmesį, kad vieniems karvių jaunikliams į nosį įverti žiedai. Jie yra neskausmingi, bet reikalingi.

                      Gana ilgai užsibuvę galvijų ganykloje, skubėjome į autobusiuką ir vykome apžiūrėti žemės ūkio technikos. Vaikai negalėjo atsistebėti didžiulių traktorių, kombainų ir jų padargų gausa. Mama Rasa pasakojo ir pasakojo, kokias funkcijas laukuose dirba traktorius, plūgai, pjaustymo lėkštės ir kt. O kiek šieno, šiaudų, šienainio rulonų, reikia parūpinti karvėms, kurios žiemą praleis tvartuose. Į tvartus karves iš ganyklų suvežios bandovežiu.

                      Aplankėme grūdų saugojimo bokštų, kuriuose supilti įvairūs grūdai, reikalingi, galvijų pašarams.

                      Patyrę daug teigiamų emocijų, sužinoję apie galvijus, žemės techniką ir padėkoję Maltes Jorio mamai Rasai. už galimybę apsilankyti Rasimų galvijų ūkyje, iškubėjome grįžti į darželį.

Mokytoja D. Adamonienė

AKCIJA

„GĖLYTES SODINU-DARŽELĮ PUOŠIU!”

2019-10-23

                      Kiekvienas metų laikas savaip gražus. Vasara – saulėta, spalvinga, žieduota. Ruduo – kupinas gražiausių spalvų, Žiema – pilna vaikų džiaugsmo,nes sninga. Pavasaris – skamba paukščių giesmėmis, jis viską budina, žadina ir tarsi sako,,Kelkitės visi!“. Kils,,iš miego” žiemkenčiai, medžiai, ežiukai, barsukai…

                      Labiausiai,,Bitučių” gupės vaikai, tėveliai ir mokytojos lauks pavasario. Vos tik nutirps sniegas ir atkeliaus kovo mėnuo ieškos darželio pievoje, gėlyne pirmųjų krokų, tulpių, jacintų, narcizų daigelių. Ką pasodinom rudenį tas ir ,,atsikels”.Viską patys darėm, kasėm, gėlių svogūnėlius į lysveles dėjom, ,,apklojom“ kad šiltai peržiemotų. Pavasarį pasirodys pirmieji daigai, žiedai džiaugsis visi ir maži ir dideli

 “Bitučių“grupės mokytoja metodininkė Rosita Ulinskienė

Rudens gėrybių paroda

,,Linksmoji lysvė‘‘

                       Kiekvieną rudenį darželyje vyksta darbelių iš rudens gėrybių paroda Šiemet ji pavadinta ,,Linksmoji lysvė‘‘. Vaikai ir jų tėveliai, darydami įvairius darbelius iš vaisių, daržovių ir kitų rudens gėrybių, nustebino visus savo išradingumu, kūrybiškumu, meniškumu.

                      Dėkojame vaikučiams ir jų tėveliams už kūrybiškus darbelius ir aktyvų dalyvavimą parodėlėje!

 Inf. ir nuotraukos direktorės pav. ugdymui L. Jusienės

RUDENĖLIO PAMOKOS

2019-10-15

                      Rudenėlio nutiesti čežantys rudens lapų takeliai vieną gražią rudens dieną sukvietė visus lopšelio-darželio ,,Vyturėlis“ darželinukus į muzikos salę. O čia jų laukė dėdė Rudenėlis. Kuo ypatingas metų laikas – ruduo? Ogi pirmoji rudens diena, mokslo ir žinių diena, kai visi mokyklinio amžiaus vaikai Lietuvoje pradeda lankyti mokyklas. Todėl ir rudenėlis, lankydamasis pas vaikus, nusprendė šiais metais pažaisti su jais mokyklą. Sukvietė visus darželinukus į savo ,,Rudenėlio pamokas“, o jų buvo net keturios. Kad pamokos vyktų sklandžiai, reikalinga mankšta. Tokia buvo pirmoji pamoka. Antroji – dailės ir kalbos. Reikėjo vaikams atspėti, kokią mįslę piešia ant lapo rudenėlis. Vaikai atsidėkodami už įdomią dailės pamoką padainavo daineles ,,Obelėlė“, ,,Grybs, grybs baravyks“, ,,Rudenėlio takeliu“, padeklamavo eilėraščių apie rudenį. Trečioji pamoka vaikus pakvietė į sodą ir daržą. Vaikai ėjo rinkti sodo ir daržo gėrybių, surinkę rūšiavo, skaičiavo, svėrė, kas daugiau sveria: vienas moliūgas ar penki pomidorai? Ketvirtoji, paskutinė pamoka – muzikos Vaikai turėjo susikaupti ir labai tyliai klausytis neįprastos, nekasdieniškos muzikos: kaip skamba kaštonai, krinta obuoliai, šnara lapai, barška gilės. Atsisveikindamas Rudenėlis, kiekvienam padovanojo po lapelį kuris pildo svajones. Tereikėjo vaikams pakuždėti lapeliui svajonę, norą ir paleisti jį skristi. Tegul pildosi visos vaikų rudeniškos svajonės, lai kyla lapeliai aukštai, skrenda toli...

Visiems, gero ir gražaus rudens ! 

Mokytoja Birutė Leonavičiūtė

Mes mylim savo miestą

                       Birštono vaikų lopšelio-darželio „Vyturėlis“ ,,Skruzdėliukų“ grupės ugdytiniai dalyvauja tarptautiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų kūrybinės veiklos projekte „Mes mylim savo miestą“. Projektą organizuoja Klaipėdos lopšelis-darželis „Pingvinukas“. Projekto dalyviai: Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Ukrainos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų mokytojai, ugdytiniai ir jų tėvai.

                      Dalyvavimas tarptautiniame projekte turtina ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kultūrinę, socialinę, meninę bei emocinę patirtį, supažindina ugdytinius su gimtojo miesto istorija. Aktyvina tarptautinį ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų bendravimą ir bendradarbiavimą dalinantis gerąją patirtimi, garsinant savo šalį ir miestą.

                      Projektas vyko keturiais etapais:

                      Pirmame etape reikėjo pagaminti miesto herbą pasirenkant įvairias technikas. Mes, birštoniečiai, iš medžiagos kirpome, aplikavime herbą „Banginį“. Išsiuntėme aprašymą, kodėl mūsų miesto herbe vaizduojama mistinę žuvis.

                      Antrame etape panaudojant įvairias technikas turėjome sukurti miesto simbolį. Iš polistirolo iškirpome didelį vaikų mylimą „Banginuką“, kuris plaukioja upelyje prie sanatorijos „Tulpė“.

                      Trečiame etape turėjome nufotografuoti „Miesto simbolius“. Vaikščiojant po Birštoną ugdytiniai pasiūlė nufotografuoti: Vytauto kalną, sanatorijas, Kneipo taką, mineralinio vandens garinimo bokštą ,,Druskupis“, Kurhauzą. Noriu pasidžiaugti, kad už kiekvieną atliktą etapo dalį Klaipėdos darželis-lopšelis „Pingvinukas“ atsiųsdavo padėkos raštus ir laikraščius „OBZOR“, kuriame patalpinta informacija apie projektą „Mes mylim savo miestą“. Smagu ir džiugu, kad spaudos leidinuke yra paminėtas Birštono miestas ir Birštono vaikų lopšelis-darželis „Vyturėlis“.

                      Ketvirtam etapui ruošėmės kartu su grupės tėveliais. Ugdytiniai buvo aprengti karalių, dvariškių, grafų, princų, princesių viduramžių drabužiais. Neatsiliko ir ugdytinių mamos. Jos taip pat buvo apsirengusios viduramžius primenančiais drabužiais. Pristatėme karališką miestą – praėjome miesto gatvėmis, Vytauto kalno papėdėje prie Vytauto paminklo šokome senovinius šokius, klausėmės pasakos „Neregėta žuvis“.

                      Taptautinio projekto organizatoriai visiems dalyvams padovanojo po kalninę pušį. ,,Skruzdėliukų“ grupės kalninę pušį sėkmingai prigijo darželio teritorijoje ir auga primindama patirtas džiugias emocijas projekte.

Mokytoja D. Adamonienė

 

„Oi skanu, oi gardu valgysim visi kartu...“

„Kiškučių“ grupės vakaronė su tėveliais

2019-10-11

                       Dvi savaites vaikučiai mokėsi, kalbėjo, piešė, lipdė, žaidė įvairius žaidimus apie rudenėlį, kuris „neša derlių ant pečių“. Įgijo gana daug žinių apie vaisius, daržoves bei jų naudą. Tad drauge su tėveliais vakarojome ir iš rudens gėrybių pasigaminome mišraines.

                      Vakaronę pradėjome V.Palčinskaitės eilėraštuku „Bulvė kalbina buroką“. Kadangi nutarėme gaminti keturias skirtingas mišraines, susiskirstę grupelėmis kibome į darbą.Pagaminome baltą mišrainę, brokolių, vaisių bei gaivią. Vaikams daug džiaugsmo suteikė daržovių ir vaisių pjaustymas, bei jų maišymas.

Galime pasidžiaugti kad ruošoje dalyvavo ir vienas tėvelis. Vaikučiams ne tik patiko mišrainių ruoša, bet su dideliu malonumu jas ir ragavo, atvirai reikšdami nuomonę „skanu“ ar „nelabai“.

 Mokytojos D. Domarkienė, D. Beliauskienė

 

,,Sveikatiados iššūkis-nei dienos be mankštos!“

2019-10-04

                      Prasidėjus naujiems mokslo metams mūsų lopšelis-darželis įsijungė į ,,Sveikatiados“ projektą. Pirmasis fizinio aktyvumo iššūkis ,,Nei dienos be mankštos!“ – puikus priminimas apie vaikų biologinį poreikį judėti. Aktyviausiai į mankštas pavyko apjungti ,,Kiškučių“, ,,Meškučių“, ,,Ančiukų“, ,,Kačiukų“, ,,Pelėdžiukų“ grupių bendruomenes. Mankštintis vaikams buvo smagu, nes į mankštos fizinius pratimus buvo integruoti muzikos, žaidimų, šokių elementai. Priešmokyklinės ,,Bitučių“ grupės vaikai mankštinosi, net lietui lyjant. Šis puikus rugsėjo mėnesio iššūkis turi tęstis visus metus...

Inf. direktorės pav. ugdymui L.Jusienės

,,Jie mus gina,saugoja ir padeda”

2019-10-02

                       Spalis-gražus savo spalvomis ir šventinėmis dienomis. Pagyvenusių žmonių diena, Angelų sargų diena, mokytojų diena, paštininkų diena....ir čia ne visas sąrašas šventinių dienų. Kaip juose nepaklysti, kaip suspėti visus pasveikinti?! Vaikams patinka kai juos sveikina. Aišku patinka ir sveikinti kitus: tėvelius, draugus, senelius. Kai sužinojo, jog eisime į policiją pasveikinti policininkų jų profesinės šventės proga labai apsidžiaugė. Ar nesutrukdys lietus?! Nešini skėčiais, gėlėmis keliavome į policijos komisariatą. Neįprastas šurmulys komisariate. Gera nuotaika, nuoširdus bendravimas, šypsenos štai ką radome policijoje. Maži vaikai dar tik mokosi sveikiti, todėl buvo nedrąsu ištarti sveikinimo žodžius. Įveikę nedrąsą vaikai linkėjo policininkams sveikatos, daug draugų, valgyti daržoves ir vaisius.

                      Policininkų darbo vietoje pirmą kartą. Viskas labai įdomu. Stebėti vaizdo kamerose atpažįstamas vietas, pamatyti save ekrane, savo skėčius paliktus prie komisariato, sužinoti kur yra laikino sulaikymo kamera. Pats įdomiausias dalykas, tai galimybė pasidaryti savo pirštuko antspaudą. Kad jį pasidaryti teko ir pagalvoti, o kokie pirštukų vardai. Vieni pasidarė nykštuko, kiti mažojo,…. O kaip paryškėja per padidinimo stiklą! Atradimas! Kitas džiaugsmingas susitikimas su policijos bičiuliu Amsiu. Jis pavaišino vaikus saldumynais ir palydėjo prie policininkų tarnybinių automobilių. Visi norėjo pasėdėti automobilyje, išgirsti kaip kaukia pavojaus sirena. Vaikai uždavė policininkams klausimus: kam planšetė automobilyje, ar pistoletas tikras. Tėja padėkojo policininkams ir susirūpinusi pasakė, kad eitų į vidų, nes sušals. Ačiū, kad mus saugote, kad matote, girdite ir ginate!

 Informacija ,,Bitučių” grupės mokytojos R. Ulinskienės

Judumo savaitė,,Bitučių‘‘gr.

2019-09-18

                      Kasmet rugsėjo 16–22 dienomis visoje Europoje vyksta judumo savaitė.  2019 metų Europos judumo savaitės tema – Žingsniuokime kartu! Šių metų tikslas yra atkreipti dėmesį į saugų vaikščiojimą ir važiavimą dviračiu bei naudą mūsų sveikatai ir aplinkai.  Judumo savaitės renginiai vyko ir mūsų darželyje.

                      Judumo savaitės pirmadienis prasidėjo šventiškai – Margirio gimtadienis. ,,Čiulba ulba.‘‘ pramogos pakvietė visus ,,Bitučių“ grupės vaikus pajudėti ieškant lobio. Ieškojome lagaminų, juos atrakinome, atlikome užduotis, lipome į Vytauto kalną ir čia radome siurprizą.

                      Antradienio rytas buvo kitoks. Vaikus tėveliai vežė ne į darželį, o prie Birštono kurhauzo. Kiek neįprastas ir džiugus visiems susitikimas. Tėveliai kol prasidės jų darbas irgi buvo nusiteikę pajudėti kartu su vaikais. 169 laipteliai į Vytauto kalną. Įveikti tiek laiptelių – nemenkas iššūkis. Bet buvimas kartu atperka visus sunkumus. Kartu praleistas laikas vienija, įkvepia,džiugina.

                      Judumo savaitė baigėsi, bet su sportu gryname ore neatsisveikiname: dalyvausime akcijose, rengsime teminius pasivaikščiojimus, judrius žaidimus. Fizinis aktyvumas bus mūsų kasdieninis įprotis.

Bitučių gr.auklėtoja Rosita Ulinskienė.

EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ

2019-09-(16-22)

                       Šių metų Europos judumo savaitės dėmesio centre saugus vaikščiojimas ir važinėjimasis dviračiu bei jų privalumai mūsų sveikatai, mūsų aplinkai ir net mūsų banko sąskaitai!

Mokytoja Rosita Ulinskienė pasiūlė šią savaitę tėveliams, vaikams, darbuotojams žingsniuoti į darželį ir  į namus dideliu ratu, vingiuotais labirintais...

                      Vyresniosios ,,Meškučių“ grupės ugdytiniai, tėveliai ir mokytojos išbandė vaikščiojimą su šiaurietiškomis lazdomis. ,,Bitučių“ priešmokyklinės grupės ugdytiniai pasikvietė tėvelius pajudėti drauge po miesto apylinkes.

 

Priešmokyklinukų išleistuvės

            Su darželiu atsisveikino 32 laidos ,,Drugelių“ ir ,,Ežiukų“ grupių ugdytiniai. ,,Drugelių“ grupės vaikai ir mokytojos: Vilma Šalčienė, Birutė Leonavičiūtė ir padėjėja Liudmila Reikelienė, meninio ugdymo pedagogė Janina Budrevičienė pakvietė tėvelius į tradicinę šventę. Vaikai visus susirinkusius nustebino vaidinimu ,,Drugelio diena“, eilėraščių posmais, dainelėmis. Galėjome išvysti užfiksuotas akimirkas nuo pirmųjų iki šios dienos darželyje. ,,Ežiukų“ grupės ugdytiniai mokytojos: Gražina Baranauskaitė, Laima Lankevičienė, padėjėja Jolita Baltrušaitienė ir tėveliai dalyvavo edukacijoje Druskininkuose. Netradiciškai, gamtoje buvo įteikti priešmokyklinio ugdymo baigimo pažymėjimai.

            Vaikai skuba užaugti, pašėlusiai skuba užaugti, kad niekas nemokytų ir nebartų. Palengva išeina iš namų. Tai pirmas žingsnis gyvenimo link, tai didelio kelio pradžia. Tų žingsnių bus daug: siaurų, plačių kur nuves šis kelias priklausys nuo visų: pirmiausia nuo tėvelio ir mamos, mokytojos, draugų ir daug kitų žmonių. Tėvams linkime sėkmės ir stiprybės ir dėkojame už bendravimą ir bendradarbiavimą. Vaikams – būti žingeidiems norėti daug sužinoti, o kaip daug sužinosite būsite labai laimingi ir linksmi.

Direktorė Vitalija Adamonienė

„SKAITYMO PIEVELĖ“

2019-05-16

             „Micė acė kumpacėlė, kas išbarstė abėcėlę?! O ,,išbarstė“ ją „Bitučių“ grupės vaikai ir tėveliai.

            Įrengti darželio kieme „Skaitymo pievelę“ kirbėjo jau seniai. Rudenį tėveliai susipažino su planuojamais renginiais, akcijomis. Vienas iš jų – „Skaitymo pievelė“. Kokia ji bus?! Iki pavasario turėjome nuspręsti kur ir kaip ją įrengsime. Joje turėtų būti bibliotekėlė, abėcėlė, kelmukai atsisėsti, stalai. Labai ilgai aptarinėjom kaip padaryti abėcėlę, kad ji būtų estetiška, patvari, atspari blogom oro sąlygom. Vienos idėjos keitė kitas. Priimtas galutinis sprendimas buvo medinės lentelės su raidėm. Raidės pieštos su akriliniais dažais. Prie kiekvienos raidės daiktas, kuriame pirmas garsas yra iš parašytos raidės. Kitas darbas – bibliotekėlė namelis.Jį mums pagamino Margirio K. senelis.

            Bibliotekėlė prisipildė vaikų atsineštomis knygomis. Pievelė pildosi naujais daiktais. Atsirado medžio ritinėliai, medžio žievė, kankorėžiai, medžio kaladukai. Iš jų vaikai gali dėlioti raides, savo vardus, kopijuoti užrašus. Kiekvieną temą galima praturtinti daug laiko leidžiant lauke ir susipažįstant su supančiu pasauliu.

            Ačiū už pagalbą visiems vaikams, tėveliams, seneliams. Ačiū Margirio K. seneliui už pagamintą bibliotekėlę namelį, Tėjos mamai Ingai už pagalbą kuriant abėcėlę, Vytauto tėčiui Tadui už beržinius kelmukus kėdutes,už atneštas ir nešamas knygeles,už tvarką ,,Skaitymo pievelėje”. Smagių žaidimų, jaukaus laiko kartu!

 ,,Bitučių” grupės auklėtoja Rosita Ulinskienė

 

Įruoštas ,,Sveikuolių takelis‘‘

2019.06.07

             Darželio kieme, bendromis tėvelių, darbuotojų pastangomis įruošėme, seniai planuotą ,,Sveikuolių takelį“. Tai galimybė vaikams basomis vaikščioti per smėlį, žvyrą, įvairių dydžių ir formų akmenukus, rąstelius, medžio drožles, kankorėžius. Kad vaikus sudominti priemones išdėstėme įpindami siužeto elemenus: rąsteliai tarsi ėjimas per tiltelį, eidami per akmens plokštes vaikai įveikia vingiuoto takelio atkarpą. Smagu po kankorėžių, kampuotų akmenukų pereiti smėliu, žolyte. Vaikai vaikščiodami skirtingais paviršiais mankština pėdutes, tai yra pagrindinė prevencinė priemonė prieš plokščiapėdystę. Taip vaikščiojant stimuliuojami vaikų pėdose esantys taškai, kurie turi įtakos bendrai jų savijautai ir net atskiroms kūno dalims. Pėdose yra daugybė refleksogeninių zonų, kiekviena jų susijusi su mūsų vidaus organais. Linkime išbandyti, pajusti ir priprasti prie kitokios mankštos pėdutėms...

Informacija ir nuotraukos direktorės pav. ugdymui L.Jusienės

ŠVENTINĖ POPIETĖ

„BRAŠKIŲ DIENA“

2019-05-23

             Idėja švęsti braškių dieną kilo pernai, perskaičius K.Kasparavičiaus kūrinėlį ,,Braškių diena“. „Kada bus braškių diena“ – dažnai klausdavo vaikai. Suaugęs labai gerai suvokia laiko tėkmę, o vaikui toks ilgas laiko tarpas – visa amžinybė. Laikas ėjo, braškių diena artėjo. Pirma džiugi naujiena, kad jau greitai braškių diena tai braškinių kepurėlių ir „varlyčių“ matavimasis. „Mes norėsim jomis pasipuošti kai eisim į šventę“ džiūgavo vaikai. “Atrodysim, kaip tikros braškės. Labai laukiu! O tu?“ šnekučiavosi mergaitės.

            Atėjo lauktoji diena. Visi vaikai (braškės) sėdo į spalvotą braškinį autobusiuką ir iškeliavo saulutės keliu. IT pagalba mūsų sukurtas autobusiukas burzgė, pypsėjo, gedo.... Keliaudami sutikome bitutes padainavom joms daineles. Sutikom gandrą, raibą genelį. Saulutė ant savo spindulių atnešė vaikams mįslių, žodžių sudurtų. Smagiai keliavom, keliavom ir autobusiukas sugedo. Visi išlipti turėjom ir tėčių pagalbos paprašėm sakydami ,,Tu protingas ir darbštus, laukiamas visų..... ,,Emilio ir Audriaus tėtis autobusiuką remontavo, bet jis vis tiek neužsikūrė. Nusprėndėm keliauti pėsčiomis ten kur prasideda upelis, kur pražįsta gėlelės ..... ir kur galima suvalgyti braškinių ledų. Ledainę radom darželio kieme. Čia kvepėjo vanile, braškėmis, uogiene..... čia kvepėjo šypsenomis, draugiškumu, noru laukti savo eilės,vaikų ir tėvelių buvimu kartu!

 „Bitučių“ grupės mokytoja Rosita Ulinskienė

Tarptautinės vaikų gynimo šventės akimirkos

2019-06-03

 

            Tarptautinė vaikų gynimo diena pirmą kartą paminėta 1950 metais ir švenčiama kalendorinės vasaros pradžioje, birželio 1-ąją. Tarptautinė vaikų gynimo diena –tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises.

            Kiekvienas vaikas turi teises: ,, gyventi nieko nebijodamas, turiu teisę gyventi su savo mama ir tėveliu, kai aš sergu man turi būti suteikta medicinos pagalba, aš turiu teisę lankyti darželį ir mokyklą, niekam nevalia manęs mušti. Visi vaikai yra svarbūs, aš turiu teisę sakyti tai, ką galvoju, turiu teisę žaisti". 

Ši diena – puiki proga suaugusiems susimąstyti, kas padaryta, o ką dar reikėtų nuveikti, kad mūsų vaikų gyvenimas taptų įdomesnis, ramesnis, kad jie turėtų kuo daugiau galimybių ugdyti savo sugebėjimus. Negailėkime gerų žodžių, apkabinimų, nes šis laikotarpis vaiko gyvenime labai svarbus ir trumpas.

            Mūsų darželio ugdytinių tėveliai, šiemet paįvairino šventės akimirkas. Vaikai galėjo papramogauti ant batuto, žaisti ,,Milžiniškais muilo burbulais“ taip vadinosi edukacija, verti apyrankes. Už tai visi tariame AČIŪ.

 Inf. ir nuotraukos direktorės pav. ugdymui Laimos Jusienės

Konkursas ,,Mano žalioji palangė“

            Šių metų konkurso „Mano žalioji palangė“ tema – „Pasaulis ant mano palangės“. 
Konkurso tikslas – skatinti domėjimąsi augalais ir jų panaudojimo galimybėmis, kuriant sveiką edukacinių erdvių aplinką bei ugdyti atsakomybę už savo aplinką. Konkursą organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Vilniaus universiteto botanikos sodas. Konkurso partneriai: Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Jame dalyvavo: ,,Meškučių“, ,,Skruzdėliukų‘‘, ,,Kiškučių“, ,,Ančiukų“, ,,Ežiukų“ grupės. Mokytojų pagalba vaikai dalyvavo augalų sodinimo, auginimo, ragavimo procese. Kūrė žaliąsias kompozicijas savo grupių erdvėse, o jas fotografavo ir su trumpu aprašymu ,,Meškučių“, ,,Skruzdėliukų“ grupių mokytojos pateikė organizatoriams. Geriausių palangių autoriams, kuriuos išrinks vertinimo komisija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo bei VU botanikos sodo Facebook paskyrų lankytojai, atiteks prizai, o pati pačiausia, daugiausiai publikos simpatijų sulaukusi palangė bus apdovanota „Metų žaliosios palangės“ sertifikatu.

Inf. L. Jusienės, nuotraukos mokytojų

Renginys ,,Pavasarinis šėlsmas“ skirtas Tarptautinei šeimos dienai paminėti

2019-05-16

             Gegužės 15-ąją, minime vieną šilčiausių ir brangiausių švenčių. Tai – Tarptautinė šeimos diena. Ši šventė – tai savotiškas dar visai neseniai minėtos Motinos dienos ir artėjančios Tėvo dienos junginys. Tarptautinė šeimos diena pradėta minėti nuo 1994 metų Jungtinių Tautų organizacijos sprendimu.

            Paprastai visi suvokiame, kokia didžiulė dovana žmogui yra šeima. Lietuvos Respublikos konstitucija skelbia, kad šeima yra svarbi, šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas. Valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę. Tačiau dažnai paskendę kasdienybės darbuose vis mažiau laiko skiriama šeimai ir tada šeimos bendrumo jausmas pradeda silpti, ji tampa vis labiau pažeidžiama.

            Mūsų darželyje Tarptautinei šeimos dienai paminėti organizavome renginį ,,Pavasarinis šėlsmas“. Nors šventinę nuotaiką bandė sugadinti lietus, vaikai su tėveliais prasmingai paminėjo šią dieną. Į šventę atvykusius tėvelius ir kitus šeimos narius pasveikino direktorė Vitalija Adamonienė  ir palinkėjo, kad šeimose krykštautų laimingi ir sveiki vaikai. Muzikos mokytoja Janina Budrevičienė sukvietė vaikus pradžiuginti tėvelius jiems skirtomis dainelėmis, muzikiniais žaidimais. Mokytoja Edita Bagdonienė subūrė visus linksmai pasimankštinti. Priešmokyklinių grupių ugdytiniai žaidė futbolą. Varžyboms sumaniai teisėjavo ugdytinio Juliuko tėtė A. Seržentas. Vyresniojo ikimokyklinio amžiaus ugdytinai išbandė piešimą neįprastomis priemonėmis skirtomis maisto gaminimui: samteliai, grūstuvai...... Nušvitus saulei visi išskubįjo į darželio kiemą tęsti numatytų veiklų: pažaisti judrius, sportinius žaidimus, drauge pasivaišinti prie tėvelių suruošto vaišių stalo. Šį vakarą tėveliai su vaikais neskubėjo išsiskirstyti. Kieme skambėjo vaikų juokas, tėvelių pašnekesiai. Labai norėtųsi, kad šeimą ir darželį jungtų ne vien bendra pastogė, bet ir santykiai paremti abipusiu supratimu, pagalba, gebėjimu susitelkti ir būti kaip viena didelė šeima... Tik taip visi paaugsime....

            Dėkojame grupių tėvelių atstovams už idėjas renginio organizavimui. Tėvelių siurprizai vaikams bus ištesėti Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga.

 Direktorės pav. ugdymui Laima Jusienė

 

SKAITYMO ŠVENTĖ ,,LIETUVA SKAITO“

2019-05-07

            Jau penkeri metai iš eilės visus miestus ir miestelius vienija skaitymo šventė ,,Lietuva skaito“. Šiais metais ji buvo skirta gegužės 7-ąjai – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Gegužės 7-ąją akcijos organizatoriai kvietė ypatingam šios dienos paminėjimui, daugiausiai vienoje vietoje skaitančių žmonių rekordui. Visi buvo kviečiami skaityti ryte, vakare, aikštėse, stadionuose, mokyklose, darželiuose.

            „Vyturėlio“ vaikų rytas buvo kitoks. Sugužėjo visi dideli ir maži į muzikos salę. Vaikus pasitiko Pelėda – mokytoja R. Ulinskienė. ,,Jei kiekvieną dieną knygutes vartysi, tai labai greit pasakas skaitysi“ – tokiu raginimu prasidėjo šventinis rytmetys. Prieš knygučių skaitymą vaikai išklausė Pelėdos skaitomos pasakos „Kiškis piškis geraširdis“. Po klausymo atidarėme Pelėdos biblioteką.

            „Kiškučiai“, ,,Skruzdėliukai“, ,,Bitutės“, ,,Ežiukai“, ,,Drugeliai“, ,,Ančiukai“, ,,Kačiukai“ į Pedėdos biblioteką atskubėjo ir knygeles skaityti pradėjo. Vieni skaitė raideles, kiti knygelių iliustacijas. Julija iš „Drugelių“ grupės paskaitė visiems vaikams pasakojimą Sam McBratney „Ar žinai, kaip aš tave myliu? ,,Knygos džiaugiasi, kai jas skaito. Skaitykime jas kiekvieną dieną darželyje, mokykloje, namie, bibliotekoje, parke, autobuse, traukinyje.... Smagaus skaitymo!

  Inf.mokytojos R.Ulinskienės, nuotraukos L. Jusienės

 

RYTMETYS SU KNYGA

2019-04-25

            Knygos džiaugiasi, kai jas skaito, varto, saugoja, domisi... Bibliotekininkės taip pat džiaugiasi kai vaikai ateina į biblioteką. ,,Bitučių“grupės vaikai ištesėjo pernai metų pažadą aplankyti bibliotekoje „gyvenantį“ Čipoliną. Ketvirtadienio rytas prasidėjo klausimais: ,,Kada, kada eisime į biblioteką“. Ilgai laukti nereikėjo. Prisiminę saugaus eismo taisykles iškeliavome į biblioteką. Mus pasitiko Vaikų skyriaus bibliotekininkė Nijolė. Ji supažindino su bibliotekos gyventojais: varna, lape. Pasirodo Čipolinas gyvena ne vienas. Paklausėme lapės pasakojimo, pačiūžinome kartu su lape.

            Bibliotekininkė sudomino vaikus IT .Stebėjome kaip 3D spausdintuvas atspausdino batelius. Gal tiks princesei, ar varnai... Pabuvojome Robotikos klasėje, žaidėme ant šviesos stalo su smėliuku. Bibliotekininkė Nijolė papasakojo kaip galima pasiimti knygeles iš bibliotekos, kaip su jomis elgtis. Vaikai iš knygelių gausos rinkosi patinkančias, jas vartė, ,,skaitė iliustracijas‘‘.

            Emilis vakare paprašė mamos, kad eitų su juo į biblioteką, nes nori lankyti robotiką, Tėja tą dieną nebuvo darželyje tai labai nuliūdo, klausė ,,Kada dar eisim į biblioteką?

 Inf. ir nuotraukos ,,Bitučių“ grupės mokytojos Rositos Ulinskienės

MUZIKINĖ PAMOKA

2019.04.25

            Muzika, kaip ir pasaka, mus gali nukelti bet kur. Užsimerki ir klausaisi smuikelio virpčiojimo, skambių pianino akordų arba nuostabaus instrumento – saksofono garsų ir jie mus nukelia į vaikystės prisiminimus, svetimą šalį arba tiesiog leidžia gėrėtis savo skambesiu ir taip gera, jauku pasidaro...

            Vieną gražų pavasario rytą Birštono lopšelio-darželio ,,Vyturėlio” ugdytiniai ir bendruomenė sulaukė svečių – Birštono meno mokyklos ugdytinių ir jų mokytojų. Simona B., Ugnė N., Elzė J., Liepa A., Judita B., Augustas J. lanko meno mokyklą , groja vienu ar kitu instrumentu arba dainuoja. Ir visi jie kažkada lankė arba dar tebelanko šį darželį (Augustas J., lanko priešmokyklinę ,,Ežiukų“ grupę), o dabar atėjo koncertuoti mažiesiems savo draugams ir buvusioms auklėtojoms.

            Vaikai susipažino ir išgirdo smuikų muziką, gitaros skambėjimą, saksofono nuostabius garsus ir pianino akordų skambesį. Ugnė N. mums padainavo dainelę apie vieną brangiausią žmogų – MAMYTĘ. Darželio vaikai sužinojo daug įdomių dalykų: kad penkios linijos, ant kurių rašomos natos, vadinasi – penkline, kad muzikinę gamą sudaro septynios natos ir jos visos turi vardus, o ar žinojote, kad smuikelis yra gaminamas iš įvairių medžio rūšių: šonai ir kaklelis – iš klevo, viršus, virš kurio įtempiamos stygos, iš pušies, o stygų laikiklis ir postygis – iš juodmedžio, o pianinas turi aštuoniasdešimt aštuonis klavišus, trisdešimt šešis juodus ir penkiasdešimt du baltus. Simonos gitara turi šešias stygas, bet kitos gitaros gali turėti ir daugiau.

            Pamokos pradžioje su vaikais išsiaiškinome, kad muzika myli tylą ir geriausiai instrumentai skamba tyloje. Ir kaip smagu buvo stebėti, net pačių jauniausių darželinukų veidus: instrumentų skambėjimo ir dainelės klausėsi susukaupę, rimtais veidukais. Kaip smagiai ir garsiai auklėtojos plojo savo ugdytiniams, sunku aprašyti. Juk mums koncertavo – mūsų darželį lankę ugdytiniai.

            Nuoširdžiai noriu padėkoti muzikos ir meno mokyklos direktorei Laimutei Raugevičienei, pavaduotojai ugdymui Olgai Zubavičienei, koncentmeisterei Ievai Grinkevičiūtei, mokytojams: Eglei Kiškienei, Ramunei Liutvinskienei, Mindaugui Bivainiui už jaunųjų talentų pasirodymą ir, kad paprastą ketvirtadienio rytą pavertė stebuklingu, pilnu skambesio ir dainų. Ačiū ir jauniesiems muzikantams; Juditai Bunevičiūtei, Simonai Brūzgaitei, Ugnei Naudžiūnaitei, Elzei Jonuškaitei, Liepai Akelytei ir Augustui Jančiuliui. Gražaus, šilto ir pilno skambesio pavasario. AČIŪ.

 Inf. mokytojos Birutės Leonavičiūtės, nuotraukos L.Jusienės

Šventinis rytmetis ,,Jau Velykos atkeliavo“

2019.04.23.

            2019 m. balandžio 23 d. darželio bendruomenė susirinko švęsti gražiausios pavasario šventės šventų Velykų. Velykė – mokytoja Žaneta Vabuolienė, ,,Kiškis‘‘ – mokytoja Vilma Šalčenė ir ,,Kiškučiai‘‘ Goda ir Ąžuolas pasveikino visus su švente. Velykė pasekė pasaką ,,Kodėl dažome kiaušinius“. Pagalbininkai: Lėja ir Henrikas puikiai suvaidino karalių ir karalienę. Vaikai minė mįsles, klausėsi pasakėlių, jas improvizavo judesiais, skambėjo dainos apie Velykas, kurias išmokė meninio ugdymo mokytoja Janina Budrevičienė. Žaidė linksmus žaidimus.Velykė su ,,Kiškučiais“ visus pavaišino sausainiais ir pakvietė į kiemą ridenti margučius.

Inf. mokytojų: V. Šalčienės ir Ž. Vabuolienės, nuotraukos L.Jusienės

Sveikatingumo akcija

,,Sveikas vaikas- laimingas vaikas“ skirta Pasaulinei sveikatos dienai paminėti

MASINIS BĖGIMAS ,,AŠ BĖGU – 2019“

            Sveikatingumo akcija ,,Sveikas vaikas – laimingas vaikas“ skirta Pasaulinei sveikatos dienai paminėti vyksta nuo 2013 metų. Mūsų įstaigoje ji tapo tradicija. Jos tikslas skatinti domėjimąsi bėgimu, ugdyti poreikį bėgioti drauge su šeima. Suvokti bėgiojimo svarbą fizinei ir psichinei sveikatai. Džiugu, į Birštono stadioną balandžio 8 dieną susirinko 120 ugdytinių, aktyviausi tėveliai, darbuotojai. Daugiausia tėvelių atvyko iš ,,Bitučių“ grupės. Po apšilimo pratimų, prisistatymo skanduočių, vaikai sėkmingai nubėgo 30, 60, 100, 120 metrų atstumus. O drąsiausi tėveliai, mokytojos, švietimo, kultūros ir sporto vyriausioji specialistė Vida Gadliauskienė vaikų akivaizdoje apibėgo visą bėgimui skirtą ratą 400 metrų atstumą. Tai puikus pavyzdys stebėjusiems iš tribūnų vaikams. Akcijoje dalyvavusios Birštono švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Žiūraitienė ir vyriausioji specialistė Vida Gadliauskienė pasveikino visus su Pasauline sveikatos diena, padėkojo grupių bendruomenėms už aktyvų dalyvavimą akcijoje ir įteikė padėkas.          Po renginio vaikai dar neskubėjo išeiti iš stadiono. žaidė su muilo burbulais. Dėkojame Sporto centro darbuotojams. Jie jau šeštus metus padėjo organizuoti renginį ir patys aktyviai bendravo su vaikais.

Inf. ir nuotraukos direktorės pav ugdymui L. Jusienės

Renginiai Pasaulinei sveikatos dienai paminėti

  Rytinė mankšta (Flashmobo) ,,Laikas keltis.

             Akcijos idėja – respublikinės ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojų asociacijos ,,Sveikatos želmenėliai“ pedagogams burtis ir vienytis bendrai mankštai. Vienu metu 2019 m. balandžio 5 d. drauge paminėti pasaulinę sveikatos dieną; diegti sveikos gyvensenos principų laikymąsi kasdieninėje veikloje; siekti, kad vaikai per judesį suvoktų sveikos gyvensenos svarbą, patirtų judėjimo ir saviraiškos džiaugsmą. Kad vaikai patyrė šios dienos judėjimo džiaugsmą pajutome akivaizdžiai. Mankštos elementus kartojo keletą kartų. ,,Bitučių“ grupės ugdytinis Emilis džiaugėsi: O, čia tai sportas!

Išvyka į ,,Eglės“ sanatoriją Birštone

2019-03-27

             Mes, mažieji birštoniečiai, Birštono vaikų lopšelio-darželio „Vyturėlis“ „Skruzdėliukų“ grupės vaikučiai apsilankėme „Eglės“ sanatorijoje, Birštone. Mus pasitiko „Eglės“

sanatorijoje dirbanti Eglė Adamonytė, ji vaikus supažindino su gydomosiomis procedūromis: baseinu, kinezeterapijos salės mankštomis, druskų kambariu, natūralaus „Gintaro“ mineralinio ir

gėlo vandens ragavimu.

            Išvykos laukė visi grupės vaikai. Smalsu buvo pamatyti, išgirsti, susipažinti su sanatorijoje teikiamomis gydomosiomis sveikatos stiprinimui skirtomis procedūromis. Įspūdį vaikams paliko pasiruošimas apsilankyti druskų kambaryje. Jiems reikėjo apsirengti specialiais drabužiais. Eglė mums pasakojo, kad druskų kambarys dar vadinamas haloterapija. Tai nemedikamentinis gydymas, dirbtinai sukuriant druskų kasyklų mikroklimatą su pastovia temperatūra, oro drėgnumu. Procedūros metu naudojamas natrio chlorido (valgomosios druskos)

aerozolis, kurio daugiau kaip 80 % dalelių yra mažesnės nei 5µ. Procedūros metu šios dalelės patenka į kvėpavimo takus, pasiekdamos smulkiuosius bronchus. Druskos dalelės mažina kosulį, skystina kvėpavimo takų sekretą, lengvina atsikosėjimą. Vaikams nuostabą kėlė, kad grindys, lubos, sienos yra iš druskos, kurios skleidė gražias spalvas. Smalsumo vedami vaikai netgi mėgino pirštukais pabaksnoti, paragauti, palaižyti ir įsitikinti, koks druskos skonis. Vaikai susėdo į patogius krėslus, kuriuose reikėjo ramiai kvėpuoti, sėdėti, atsipalaiduoti 30 min. Keista, bet ši maloni procedūra vaikams neprailgo, klausė, kodėl taip greitai baigėsi. Baigus procedūrą, vaikai turėjo galimybę stebėi baseine poilsiautojų daromą mankštą su įvairiu inventoriumi, netgi šokti grojant muzikai.

            Kelionę po sanatoriją tęsėme toliau. Vaikai smalsiai apžiūrinėjo įvairius kabinetus, patalpas. Eglė vaikus nusivedė į biuvetą, kuriame tekėjo ,,Gintaro” mineralinis ir gėlas vanduo. Teko išragauti visus skonius. Grožėjomės ir ,,Eglės” sanatorijoje gyvų gėlių siena. Tuo mūsų viešnagė ir baigėsi. Vaikams Eglė padovanojo po “Eglės” sanatorijos Birštone firminį krepšelį su

viduje esančiomis lauktuvėmis.

            Kai rašiau straipsnį vaikai prašė padėkoti darbuotojai Eglei, kad ji parodė ir papasakojo apie sveikatos stiprinimą ir sanatorinį gydymą.

            Ačiū taria: Malte Joris, Emilis L., Mindas, Uršulė, Austėja, Arnas, Augustas, Danielius, Emilis K., Eleonora. Ačiū tariame ir Godos tėveliui, kuris prisidėjo prie šios išvykos.

 

 

Mokytoja Danutė Adamonienė

Išvyka į Kauno pramogų laisvalaikio centrą ,,Mega“

2019-03-18

Gimtadienis zooparke.

            Smagi šventė gimtadienis, o jei dar draugų ir gyvūnų apsuptyje – neišmatuojamas džiaugsmas. Kovo 18 d. rytas buvo ypatingas. Tėjai – penkeri. Vaikai žinojo, kad jų laukia smagi gimtadienio išvyka pažintis su zooparko gyventojais. Zooparkas įsikūręs PLC ,,Mega“. Labai įdomu, netikėta, nematyta. Triukšmingai nusiteikusios vaikus pasveikino spalvotosios papūgos Loriketos. Jos taip įsitriukšmavo, kad buvo sunku girdėti ką pasakoja edukacinės valandėlės vadovė. Bet išgirsti buvo ne taip svarbu. Svarbiau buvo paliesti, užuosti, pamatyti. Gimtadienio traukinukas pūškavo po zooparką aplankydamas vis kitus gyvūnus. Lipom iš traukinuko maitinti ožkyčių, surikatų. Pažadinom miegantį ežiuką, pasiūlėm jam kirminėlių jis atsisakė, nes norėjo miego. Pamaitinom, glaudėm prie savęs jūrų kiaulytes. Pasisveikinom su avytėmis, triušiu, vištomis. Ilgėliau užsibuvom pas papūgas Loriketas. Truputį baikštu buvo kai papūgos labai drąsiai tūpė ant vaikų rankučių ir lesė. Ooo koks paukštis! Kaip jis vadinasi? Koks jo snapas! Tukanas. Pamatėm, kaip jis lesa. Smagu buvo pavaidinti Tukaną, parodyti jo ilgą ir tvirtą snapą. Šalia Tukano – šikšnosparniai miegaliai ... ir vėžliai. Dideli, sunkūs ir alkani. Sukūrėme vėžliams tortą iš morkų, salotų, agurkų, apliejom jį vandeniu ir nunešėm į jų aptvarą. Galėjom pajausti koks tvirtas vėžlių kiautas, kokios kietos kojos. Įspūdinga.

            Po išvykos vaikai klausinėjo ar sunku auginti jūrų kiaulytes. Visi sakė, kad prašys mamų, kad nupirktų. Emilis labai džiaugėsi, nes jam papūga Loriketa nutūpė ant galvos. Luknė sakė, kad daugiau nebijos gyvūnų.

 Rosita Ulinskienė ,,Bitučių“grupės mokytoja.

Rytmetis ,,Draugystės gėlė“

2019.03.20

,,Mama, kas yra patyčios?“

,,Vaike, tai ilga šneka...

Jos kartesnės nei garstyčios

Ir sūresnės nei druska...“

A.Karosaitė ,,Zuikelis apie patyčias“

 

             Sakoma, žodis žeidžia. Iš tiesų, negeras su pašaipa pasakytas žodis užgauna kartais stipriau ir skauda labiau negu fizinis užgavimas. Ir labai sunku, kai negali, nežinai, nemoki, kaip apsiginti nuo šių pašaipų. Patyčios man asocijuojasi su dideliu spygliuotu kamuoliu. Kažkas piktas ir nelaimingas meta tau tą kamuolį. Tu gali jį pagauti, įsidurti ir mesti jį atgal, o gali ir negaudyti, leisti jam nukristi – tekšt. Tačiau ir nepagavus kamuolio, nepratęsus kovos su pasityčiotoju, skauda širdelę. Ir tai verčia užgautąjį jaustis negerai, riestis į kamuoliuką, braukti tyliai ašarą.

            Todėl vieną gražų kovo trečiadienio rytą pakalbėti apie savo jausmus, nuotaikas ir susirinko priešmokyklinės ir vyresniosios grupės ugdytiniai. Muzikos salėje kalbėjomės apie jausmus, pagalbos būdus, kas mums gali padėti iškilus problemai, kaip galime patys sau padėti atsipalaiduoti, nusiraminti ir negaudyti to ,,spygliuoto‘‘ patyčių kamuolio.

            Vaikystėje aš turėjau labai gerą draugę Viliją. Su ja mes dalijomės paslaptimis ir saldainiais, nuotykiais ir vaikiškais atradimais. Ir vieno gimtadienio proga ji padovanojo man knygutę – dėžutę, kurioje buvo užrašyti tokie žodžiai:

Nuo rudenio vėjų šaltų

Gražiausi gėlynai nuvysta ,

Bet lieka žydėt amžinai

Gražiausia gėlytė – DRAUGYSTĖ!

            Ši nuostabi gėlė žydi ir šiandieną. Linkiu visiems turėti, auginti ir puoselėti šią nuostabią gėlę.

 Mokytoja Birutė Leonavičiūtė

Šventinis rytmetis Birštono buities muziejuje

2019.03.08

            Kovo 8 d. vyresniųjų - ,,Bitučių“, ,,Skruzdėliukų“, priešmokyklinių - ,,Ežiukų“, ,,Drugelių“ grupių ugdytiniai lankėsi Birštono buities muziejuje. Ten muziejaus eksponatų apsuptyje, mes šventėme Lietuvos gimtadienį. Kaip mažieji supranta Lietuvą – išreiškė eilėraštukais,  dainelėmis. Kadangi koncertavo priešmokyklinių ,,Drugelių“, ,,Ežiukų“ grupių vaikai, tai jie perskaitė gražiausius žodelius: Lietuva, Birštonas, gimtinė, duonelė ir t.t. Išsiaiškinome kas ta gimtinė, kas ta Lietuva. Pasirodo, kad tai – mes patys, mūsų žemė, mama, tėtė, miestai ir kaimai ir žinoma kalba. Stebėjome, kaip spindi vaikų akelės, kai jie mojuoja Lietuvos trispalvėmis, balionais, kaip smagu šalia jausti draugo petį. Be koncerto muziejuje yra eksponuojama ir mūsų darželio vaikų piešinių paraoda ,,Lietuva - šalelė mylima“.

Dėkojame muziejaus darbuotojams už paruoštą piešinių ekspoziciją, nuoširdų sutikimą ir dovanėles.

Taigi kviečiame apsilankyti Birštono muziejuje ir lopšelio-darželio ,,Vyturėlis“ ugdytinių piešinių parodoje.

 Priešmokyklinės ,,Ežiukų“ grupės mokytoja G. Baranauskaitė

,,Žiema, žiema bėk iš kiemo“

2019.03.05

             Užgavėnės – išskirtinė metų diena. Ja baigiasi pokalėdinis linksmybių laikotarpis ir prasideda priešvelykinio susitelkimo metas. Ji švenčiama likus 46 dienoms, t.y. 7 savaitėms iki Velykų. Užgavėnių šventės paskirtis – išvyti žiemą, prisišaukti pavasarį. Kaip ir kievienais metais, taip ir šiemet Užgavėnės šurmuliavo ir mūsų darželyje. Persirengėliais – ubagais, čigonais, gydytojais, naminiais gyvuliais, raganomis – buvo apsirengę ne tik vaikučiai, bet ir darželio darbuotojai. Lašininis mokytoja D. Adamonienė šventės dalyvius siūlė pasivaišinti lašiniais, dėšromis. Kanapinis mokytoja A. Vaitkevičienė – riestainiais ir raguoliais. Pamatėme įspūdingą Lašininio ir Kanapinio kovą. Meninio ugdymo mokytoja J.Budrevičienė žiemą išvaryti subūrė skambiomis dainomis, linksmais rateliais. Užgavėnių lauže kartu su More sudeginome tamsą, blogį, visus negerumus, kad gyvenimas būtų geresnis, linksmesnis, lengvesnis.

 Informacija mokytojos D. Adamonienė, A. Vaitkevičienė

IŠVYKA

„AVYS IR ĖRIUKAI“

2019-02-26

            Vėlyvą rudenį aplankę Audriaus tėvelių,senelių avių ūkį sutarėm, kad atvažiuosim apžiūrėti ėriukų. Vaikai vis klausdavo ,,Kada, kada?“. Vieną dieną lyja, kitą sninga...nėra blogo oro-yra tik bloga apranga. Pasakyta ir išvyka, kartu su „Skruzdėliukų“ grupės vaikais, padaryta. Į pagalbą aprodant ūkį pasitelkėm Audriaus močiutę Danutę.(„Skruzdėliukų“gr auklėtoją). Pamatyti, pajusti, paliesti, ragauti,užuosti labai efektyvus ugdymas(is). Glostėm ėriukus, uodėm šieno, kraigo, natūralios trąšos kvapus. Vaikščiodami po sodybą radom pirtį, kubilą, avelių pavėsinę, traktorius. Pamatėm, kaip iš klevo laša sula. Ragavom. Labai skani ir sveika. Grįždami vaikai linksmai autobuse dainavo ,,Važiuojam,važiuojam važiuodami dainuojam, kad mūsų ėriukai gražiausi iš visų“!

 

 Rosita Ulinskienė „Bitučių“gr.auklėtoja

Kalbos  savaitė

2019-02-21

             Vasario 21-ąją – Tarptautine gimtosios lalbos diena. Prieš 7 metus ją paskelbė jungtinės Tautos, kad įvairiose šalyse gyvenantys žmonės atkreiptų dėmesį į savo gimtąją kalbą. Šiandienos pasaulyje, kai žmonės vis daugiau keliauja – mokosi, dirba, kuria šeimas ir gyvenimus svečiose šalyse gimtosios kalbos išsaigojimas ir puoselėjimas kartais tampa rimta užduotimi.

            Visą savaitę darželio „Vyturėlis“ mokytojos savo veiklą su mažaisiais ugdytiniais organizavo taip, kad eilėraščiai, dainelės, pokalbiai, darbeliai plėstų vaikų žinias apie mūsų gimtąją kalbą. O visus šiuos darbus apvainikavo rytmetis „Kalba gimtoji lūposna sudėta“ (J. Degutytė).

            Rytmetis prasidėjo gražia dainele apie gimtinę, kurią dainavo „Drugelių“ grupės vaikai, o pritarė visi susirinkę. Mokytoja A. Vaitkevičienė papasakojo, kokia svarbi kiekvienam žmogui gimtoji kalba. Mes lietuviai galime didžiuotis kalbėdami viena seniausių kalbų visame pasaulyje, nes seniausių kalbų 10-tuke – lietuvių kalba yra 3-ioje vietoje. Visame pasaulyje yra 7000 kalbų, todėl turime didžiuotis, mylėti ir saugoti savo kalbą.

            Mokytoja priminė, kad ir pas mus darželyje yra vaikučių, kurie gali kalbėti kitomis kalbomis, nes jų tėveliai ar kiti artimieji kalba kita kalba. Berniukas iš ,,Skruzdėliukų“ grupės padeklamavo eilėraštį vokiečių kalba apie batsiuvį, kuris nematė šviesos, o „Drugelių“ grupės mergaitė pasakė rusišką skaičiuotę – visi susidomėję klausė. Vaikai turėjo atpažinti raideles, kurios pasiklydo didelėje knygoje ir pasakyti iš kokios kalbos jos atėjo. Labai nustebino kiniška raidė, kuri panaši į piešinį.

            Vaikai stebėjo priešmokyklinės „Drugelių“ grupės vaikučių paruoštą spektaklį pagal lietuvių liaudies pasaką „Senis ir gelda“.

 ,,Ančiukų“ grupės mokytoja Aušra Vaitkevičienė

Respublikinis vaikų kūrybinės – pažintinės veiklos lauke projektas – konkursas

 „Sniego fantazijos

2019-02-11

            Mūsų darželis dalyvauja šalies ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinės-pažintinės veiklos lauke projekte-konkurse „Sniego fantazijos“.

Lauke vaiko praleistas laikas yra toks pat svarbus kaip ir ugdymas(si) grupėje. Kokia įdomi ir prasminga gali būti veikla lauke, įprastoje žaidimų aikštelėje galėjo išbandyti visi ugdytiniai.  ,,Skruzdėliukai“, padedant mokytojoms: A. Danutei ir B. Editai sukūrė ,,Pusiaužiemio šventei „ skirtą fantaziją. Kai sniegas buvo lipnus, mažieji lipdė sniego senius, statė tvirtoves. Labiausiai šia veikla pavyko sudominti ,,Bitučių“ grupės vaikus. Jie, padedant mokytojai U. Rositai sukūrė keletą fantazijų: ,,Labirintas“, ,,Štabas“, ,,Ir sniege išdygo šimtas dvidešimt sodybų“. Veiklos užsitesė dvi savaites, kol pradėjo lietus sniegą tirpdyti, o statiniai tirpti..

 

Inf. direktorės pav. ugdymui L. Jusienės

Kūrybinė popietė

„Sapnų gaudyklės“

2019-01-17

             Sapnų gaudyklės – indėnų kilmės amuletas. Legendos skelbia, kad gaudyklė apsaugo nuo blogų, piktų minčių, nemalonių sapnų, padeda greičiau užmigti ir siunčia ramius spalvotus sapnus. Pasidaryti ją visai nesunku ir laiko užima nedaug. O jei dar tas laikas leidžiamas su savo vaikeliu – dvigubas malonumas.

            Ketvirtadienio popietę „Bitučių“ grupės vaikai labai laukė savo tėvelių. Po darbų tėveliai skubėjo pas vaikus į darželį, ne kaip įprastai pasiimti juos į namus, bet su jais kartu pabūti gaminant sapnų gaudykles. Iš mamų rankinių „pabiro“ puošmenos, siūlai, spalvotos juostelės, karoliukai, plunksnos. Kirpom, klijavom, vėrėm, derinom spalvas. Rato viduje voratinklį audėm, kad blogi sapnai įkliūtų. Gaudykles virš vaikų lovelių pakabinom, kad saldus pietų miegas atkeliautų ir gražius sapnus atneštų.

 „Bitučių“grupės mokytoja Rosita Ulinskienė

Šventinis rytmetys

„Jie gina mūsų Laisvę“!

2019-01-11

            Sausio 11-osios rytą atminimo žvakučių liepsnelės suspindo Birštono vaikų lopšelio-darželio „Vyturėlis“ languose. Taip visa bendruomenė prisijungė prie pilietinės akcijos ,,Atmintis gyva, nes liudija“. Prisiminėm žuvusius už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Mes, suaugusieji, išgyvenę, išjautę, matę Sausio 13-osios įvykius iki šiol prisimenam tų dienų emocijas, nuotaikas. Kaip vaikams papasakoti apie šį istorijos tarpsnį, kad jie suvoktų jo svarbą? Mes esame vieni pirmųjų mokytojų, turime vaikams suprantama kalba tai pateikti. Žiūrėti vaizdo įrašus, skaityti knygeles, piešti, kalbėti, pasidaryti neužmirštuoles ir jas segėti, kviesti žmones, kurie išgyveno sausio 13-osios įvykius?! Svarbu kalbėti ir prisiminti kodėl esame laisvi, kodėl galime saugiai gyventi šiandien?!

            „Bitučių“ grupės vaikų marškinėliuose „žydi“ neužmirštuolės, jų akys stebi, prieš 28metus nufilmuotus Sausio 13-osios įvykius. ,,Aš būsiu kareivis, kai užaugsiu“, ,,Ir aš,ir aš ...“ pasigirsta vaikų komentarai. Sunki ir labai svarbi kario profesija. Tą patvirtino ir mūsų svečias Kunigaikščio Vaidoto Mechanizuoto pėstininkų bataliono ,,Geležinis vilkas“ karininkas Š. Bajoras. Vaikams buvo labai įdomu pakilnoti kareivišką kuprinę, pamatyti kas joje sudėta, užsidėti kareivio šalmą, maskuotis, statyti štabą, iškelti štabe vėliavą, pasišviesti tamsoje lazdele, įveikti drąsos ir jėgų reikalaujančias kliūtis. Po sunkių ir įdomių darbų atėjo laikas kareiviškai košei. Įdomiausia vaikams buvo, kaip ją išvirti, jei neturime kur ir su kuo. Karininkas Š. Bajoras vaikams parodė kaip ir kur bus verdama košė. Ilgai laukti nereikėjo. Ragavom ir gyrėm - labai skanu!

            Neatitraukdami akių nuo ekrano vaikai žiūrėjo filmuotą medžiagą apie karių treniruotes, pratybas. Koks sunkus ir pasiaukojantis jų darbas. Mes didžiuojamės jais. Esame dėkingi didvyriams žuvusiems už mūsų laimingą ateitį.

 Birštono vaikų lopšelio-darželio „Vyturėlis“, „Bitučių“ grupės mokytoja R.Ulinskienė.

,,Sudie, žaliaskare!“

2019-01-07

            Mokytojos: Laimutė Bagdonaitė (šarka), Dalė Domarkienė (senis besmegenis), Daiva Beliauskienė (zuikis), ir meninio ugdymo mokytoja Janina Budrevičienė sausio 7 dieną sukvietė visus prisiminti praėjusių švenčių akimirkas ir atsisveikinti su eglute. Pašokus, padainavus pradėjo tirpti senis besmegenis, šarka - nerimauti, o kiškis – striksėti. Tai buvo kvietimas vaikams atsisveikinti su salėje žibančia eglute. Taip ir įvyko. Kad ir kaip buvo gaila, tačiau šarkos paliepta direktorė išjungė žybsinčios eglutės švieseles ir perdavė Trijų karalių linkėjimus 2019 metų proga.

Direktorės. pavaduotojos. ugdymui Laimos Jusienės inf. ir nuotraukos

Kalėdinių renginių akimirkos

2018-12-31

„Pingvinų Kalėdos“

2018-12-21

             „Kas ten krypuoja linksmai vorele?! Pingvinai! Pingvinai“! Vaikai – pingvinai, muzikos salėje – ledynai. Antarktidoje pingvinai laukia Kalėdų Senelio. Kur jis taip užtruko? Netikėta, liūdna žinia, pingvinams laiškas. Jame parašyta, sugedo Kalėdų Senelio lėktuvas. Ką daryti? Pingvinai galvoja statyti laivą (neturi įrankių), čiuožti rogėmis, pačiūžomis nėra jų.Yra pasiūlymas: stoti ant ledo lyčių ir plaukti į krantą, kur laukia Kalėdų Senelis.

            Prasideda neįprasta kelionė, kuri pareikalauja daug jėgų, atsargumo ir begalinio noro susitikti su Kalėdų Seneliu. ,,Vai, užeik mielas, Seneli, su maišeliu ant pečių, mes tavęs jau pasiilgom, laukiam, laukiam dovanų”. Štai ir Kalėdų Senelis su dovanomis, žaidimais, šokiais, linkėjimais ir burtų lazdelele, kuria pamojęs, burtažodį pasakęs nukėlė pingvinus atgal į Antarktidą. Sugrįžę rodė vienas kitam savo dovanas, niūnavo išmoktas daineles, džiaugėsi savo pingvinų kostiumais ir sakė, kad labai laukia kitų Kalėdų.

 ,,Bitučių”grupės mokytoja Rosita Ulinskienė

Išvyka į kauno botanikos sodą

2018-11-27

            Ar įmanoma vėlyvą rudenį rasti vietą kur skraido drugeliai?! Taip! Džiaugsmingai atsakytų Birštono vaikų lopšelio-darželio ,,Vyturėlis“, ,,Bitučių“ grupės vaikai. Jiems pritartų ir VDU Kauno botanikos sodo darbuotojai. Ne tik pritartų, bet ir pakviestų visus aplankyti Botanikos sodo inkubatoriuje gyvenančius drugelius, atkeliavusius iš atogrąžų šalių. Kvietimui aplankyti parodą mes neatsispyrėme. Tikrai buvo verta nuvažiuoti nemenką atstumą. Pamatyti, išgirsti, paliesti, paklausti. Vaikai su dideliu susidomėjimu klausė VDU Kauno botanikos sodo ekskursijų vadovės Editos Braun. Vadovė vaikus sudomino, ne tik drugeliais, bet ir botanikos sodo augalais. Pamatyti kur auga bananas, cinamonas ar sriubytėje randamas lauro lapas – tikras atradimas. Vaikai grįžo pilni naujų įspūdžių, prisipildę gerų emocijų ir žinių. Savo įspūdžius pasakojo tėveliams.

  „Bitučių“grupės. mokytoja Rosita Ulinskienė

Ore dvelkia gerumu

2018-12-23

            Žiemą, nors ir šalta ir viskas apsnigta, gyvenimas gamtoje nenutrūksta, tik sulėtėja. Miškai sustingę, eglių, pušų, kadagių šakas papuošia purus sniegas. Rodosi miškas apsigobęs paslaptinga skara.Oras skaidrus, o žvaigžgės danguje ryškios ir skaisčios. Ant medžių, krūmų pamatysime šerkšną, ant balučių, ežerų, upių – ledą, o iš dangaus kris ir kris snaigės, kol pasaulis taps baltas baltas..

,,Skruzdėliukų“ grupėje vyko kalėdinė akcija tėveliams ,,Papuoškime grupę kalėdiniais darbeliais“.Tėveliai maloniai pritarė sumanymui ir įsijungė į kūrybinį procesą. Darbelius gamino vakarais po darbo. Grupėje ant langų atskrido angeliukai, kurie skelbė advento pradžią. Nuo lubų krito snaigės, o prie papuoštos eglutės, kaip sargybinis atsistojo senis besmegenis, kurį pagamino Godos tėveliai. Uršulės mama išradingai papuošė rūbinėlę. Darbštuolės Emilio L., Mindo, Augusto, Arno T., Uršulės, Godos, Danieliaus mamos. Jų papuošta grupė dvelkia ramybe, gerumu...

Adventinį laikotarpį užbaigėme adventiniais skaitiniais. Pirmoji skaitė Maltės Jorio mama Rasa. Vaikai klausėsi Eleonoros Senmid knygelę ,,Pabusk, miegapele, atėjo kalėdų senelis“. Šią istoriją mama Rasa perskaitė ir vokiečių kalba. Vaikai liko nustenbinti.Godos mama prieš miegą vaikams skaitė pasaką ,,Kalėdų naktį“. Džiaugiausi grupės vaikučių mamų dalyvavimu ugdymo procese, laukiant gražiausių metų švenčių.

,,Skruzdliukų“ gr. mokytojos D. Adamonienės inf. ir nuotraukos

Adventinė edukacija

2018-12-14

 „Meškučių“ grupės vaikučiai dalyvavo adventinėje edukacijoje – žvakelių liejime. Grupės mama Žaneta Židonienė suorganizavo šiltą ir ramią popietę.  Vyko pasikalbėjimai apie žvakių liejimą iš natūralaus bičių vaško, kalbėta kaip atsiranda vaškas ir kiti bičių produktai. Kiekvienas vaikas galėjo išsilieti po žvakelę. Kol stingo vaškas, auklėtoja kartu su vaikučiais dainavo ir žaidė žaidimus apie bites.

Inf. ir nuotraukos ,,Meškučių“ gr. auklėtojos V. Eidukaitės

Adventinė vakaronė

2018-12-07

Gruodžio 7 d., penktadienio vakarą, sugūžėjo į darželį būrys tėvelių, mamyčių ir net viena močiutė atėjo. Kas gi juos sukvietė per tokį jau tikrai žiemišką orą į svečius pas ,,Ežiukų‘grupės vaikučius? Ogi salėje vyko šventinė advento vakaronė. Svečiai-Birštono kultūros centro folkloro ansamblis ,,Raskila“. Jie parodė trumpą programėlę, su kuria dalyvavo Vilniuje Lietuvos 100-čio minėjmo šventėje. Vaikai labai susidomėję išklausė ansamblietės Akvilės S.sekamos pasakos apie neturtingos mergelės ir karaliūno istoriją. Pasaka su intarpais, šokiais, dainomis, rateliais. Paskui ,,Ežiukai, vadovaujami meninio ugdymo mokytojos Janinos B., žaidė ratelį ,,Kiškeli nabagėli“. Visi choru deklamavo M.Marcinkevičiaus eiles ,,Kam?“. Tai geriausias pavyzdys to, kaip autoriniai kūriniai gali tapti tautosaka. Paklausus vaikų, ar jie žino, ką reiškia žodis ,,adventas – pasigirdo daug atsakymų ir visi buvo teisingi. Tai – atėjimas, švenčių laukimas. Vaikai aiškino, kaip reikia tų Šv. Kalėdų laukti: daryti gerus darbus, nesipykti, nemeluoti, netriukšmauti, pasnikauti, klausyti vyresnių. Sekė kitas klausimas: o ką seniau žmonės per adventą veikė, kai nebuvo elektros, televizorių, telefonų ir kompiuterių? ,,Ežiukai“ atsakymą irgi turėjo: žmonės susirinkdavo pas ką nors trobon ir vyresni darbus dirbdavo, o vaikai žaisdavo, klausydavo psakų, eidavo ratelių.Po tų žodžių, folkloro ansablio vadovė Roma Ruočkienė pakvietė vaikus į ratą. Ir prasidėjo žaidimai –žaidimėliai:,,Ein žiedytis per rankytes“, ,,Antyte, ta-ta-to“, ,,Oi kas tį an dvaro“. Ansamblio armonikierius Algirdas Seniūnas užgrojo linksmesnę melodiją, todėl buvo pasiūlyta visiems pasimokyti keletą šokelių: žemaitelių polkos ir Cicelikės -Marcelikės.Pamiklinę kojas, pamiklinome ir galvas. Vaikai visiems susirinkusiems užminė mįslių, Kurias tėveliai išgliaudė lyg riešutus, nes namuose iš vaikų buvo ne kartą girdėję. Pabaigoje ramiai sustoję į ratą aplink advento vainiką, visi dainavome ,,Už girių“ ir ,,Sodai sodai, leliumoj“. Taigi Adventą galime minėti, leisti ir švęsti ne tik Akropolyje, Megoje, Maximoje. Tai galima daryti ir kitaip, ypač stengtis dėl vaikų, nes ,,ką pasėsi, tą ir pjausi“.

 Priešmokyklinės grupės   mokytoja Gražina Baranauskaitė

Adventas, sninga, ramuma.

Lyg motinos nerta skara.

Abgaubs, sušildys, nuramins.

Blakstienon ašarą įpins.

Ir lyg vaikystėje kadais.

Papuoškim langus angelais.

 Gruodžio 4 dieną ,,Ančiukų“ grupės mokytojos organizavo Adventinę popietę „Kalėdų belaukiant“. Mokytoja Kristina Mulerčikienė vaikams papasakojo, tėveliams priminė apie adventinio laikotarpio papročius. tradicijas Subūrė visus papuošti adventinį vainiką žaisti žaidimus, ratelius. Grupėje pasklidęs neįprastas aromatas, maloniai nuteikė pasigaminti žvakeles iš vaško vaškuolių.

Direktorės pav ugdymui L.Jusienė

,,Adventiniai skaitiniai“

2018.12.06

Artėjant didžiausiai metų šventei „Kiškučių“ grupės vaikučiai sukvietė tėvelius į Adventinę vakaronę ,,Mūsų eglutė, spindi ir šviečia, Advento šventę pradėti kviečia“.Vakaronės metu vaikučiai sužinojo, kas yra Adventas. Drauge su tėveliais papuošė Kalėdinę eglutę, pagamino keletą veikėjų bei dekoracijų šešėlių teatrui, žaidė, bendravo, vaišinosi, smagiai praleido laiką. Visiems, kurie buvo vakaronėje, auklėtojos linkėjo Kalėdinės žvakelės šviesos ir šilumos, sėkmės, ramybės ir daug meilės šeimose. Vakarais Adventiniu laikotapiu tėvelius pakvietėme vaikučiams paskaityti pasakėles.

,,Kiškučių“ grupės mokytojos: D. Beliauskienė ir D. Domarkienė

Sportinė pramoga ,,Kalėdinės estafetės -2018“

2018-12-06

             Kalėdos – vienos gražiausių metų švenčių. Kad šių švenčių laukimas būtų gražesnis ir prasmingesnis ,,Skruzdėliukų“ grupės ugdytiniai ir mokytoja D.Adamonienė buvo pakviesti nuvykti į Kauno lopšelį-darželį ,,Rasytė“. Ten pramogavo su ,,Karlsono mažylių“grupės ir Tado Ivanausko progimnazijos priešmokyklinių grupių vaikais. Sportinės pramogos metu jiei šoko muzikinį šokį ,,Šnipšt, šnapšt, šnuri“, žaidė žaidmą ,,Nykštuko kepurėlės“. Po linksmosios dalies vyko estafečių varžybos. Daug džiugių emocijų vaikai patyrė žaisdami ant ineraktyvių grindų. Po sporto šventės visi dalyviai buvo apdovanoti medaliais, dėlionėmis. Dėkojame ilgamečiams bičiuliams, neformaliojo ugdymo mokytojai Kristinai Geišienei, kad vaikai bendraudami su bendraamžiais iš kitų įstaigų galėjo pajausti lenktyniavimo džiaugsmą, pasisemti Kalėdinės nuotaikos.

Vaikų mintys:

,,Patiko slidinėti ,,plytomis“, ,,sprogditi balionus“- autobuse kalbėjo T. Arnas

,,Patiko braidžioti po lapus, bristi per vandenį, užlipti ant baliono, kai ,,sprogsta“ – prisiminęs žaidimus ant interaktyvių grindų. Įspūdžiais dalijosi Mindas.

,,Aš gavau auksinį medalį“ – džiūgavo K. Arnas

Inf ormacija ir nuotraukos direktorės pavaduotoja ugdymui L.Jusienės

Šventinė popietė

„Nuskambėjo sodai obuoliais“

2018-11-08

Lapkritis karaliauja visur miškuose, soduose, parkuose, kiemuose. Apdengia žemę spalvotu lapų kilimu, kviečia šlapdribą, šalną, purto paskutinius obuolius soduose. Pripurtė obuoliukų ir darželyje. „Bitučių“grupės vaikai pavirto obuoliais: raudonais, žaliais, geltonais. Kai derlius geras tai ir dalintis reikia. Kiškis iš pasakos „Obuolių maišas“ buvo toks geraširdis, kad liko be obuolių. Reikia jam nunešti obuolių. Vaikai pas kiškį keliavo: daineles dainavo, eilėraščius deklamavo, šoko ir visiems buvo juoko kai kiškis pro tvorą šoko. Buvo kiškiais ne tik vaikai maži, bet ir tėveliai dideli. Palikom kiškiui obuolių kraitelę, o patys skubėjom valgyti obuolių pyragą.

Vaikų mintys po šventės:

,,Kada vėl mes eisim pas kiškį“

,,Man labai liūdna, kad jo neradom, gal jį vilkas suėdė?“

„Einam pažiūrėti į salę gal kiškis sugrįžo?“

,,Labai skanus obuolių pyragas, sausainiai ir sultys“.

 

„Bitučių“grupės auklėtoja R.Ulinskienė

 

Svečiuose policijos ir vaikų bičiulis Amsis

2018-11-23

            ,,Ančiukų“ grupeje savaitės veiklą paskyrėme kelio ženklams. Juos stebėjome paveikslėliuose, plakatuose, gatvėje. Žaidėme įvairius judrius žaidimus, kurie padėjo įtvirtinti šviesaforo spalvų reikšmes, saugų elgesį gatvėje. Vaikai žinojo, kad policjoje gyvena vaikų bičiulis Amsis. Visi laukėme ir tikėjomės – gal Amsis atvyks ir į mūsų grupę. Ir tikrai lapkričio 16 dieną 10 val. į svečius atvyko policijos ir vaikų bičiulis Amsis. Vaikai maloniai pasitiko, pasodino ant kėdutės ir pradėjome bendrauti. Mažieji noriai pasakojo, kokius ženklus pažįsta, ką jie reiškia, kaip reikia elgtis gatvėje. Amsis labai džiaugėsi, kad vaikai tiek daug žino. Kartu pažaidėme judriuosius žaidimus. Visiems buvo labai smagu. Atsisveikindamas Amsis padovanojo vaikams ir auklėtojoms po atšvaitą ir spalvinimo knygeles. Vaikai atsidėkodami padovanojo nupieštas atvirutes. Atsisveikinome iki kito pasimatymo. Dėkojame Agotos mamytei, kuri palydėjo Amsį į mūsų grupę.

Inf.A. Vaitkevičienės, nuotraukos K.Mulerčikienės

Draugiškos varžybos

,,Futboliuką aš žaidžiu“

2018-10-18

Saulėtą rudens rytą į mūsų įstaigą atvyko ugdytinių ir pedagogų komandos iš Kauno lopšelio-darželio ,,Rasytė“. Šilti ir geranoriški partnerystės ryšiai tęsiasi jau 13 - ka metų. Tarp vaikų ir pedagogų organizavome draugiškas futboliuko varžybas. Jos vyko miesto stadione. Į pagalbą atskubėjo treneris Virmantas Šabasevičius, kuris treniruoja mažuosius futboliuko žaidėjus.                                                                                                                                                                                                                                                             Visiems patiko rungtyniauti, pasimokant futbolo gudrybių. Džiaugiamės, kad šia sporto šaka susidomi vis daugiau ugdytinių. Varžėsi ir auklėtojų komandos su šūkiu ,,Moterys už futbolą“. Mažieji sportininkai ir auklėtojos buvo apdovanoti(os) medaliais. Po draugiško susitikimo sporto aikštelėje, pedagogai diskutavo apie tolimesnio bendradarbiavimo projektines veiklas, populiarinant futbolo, krepšinio ir kitus aktyvius sporto žaidimus

Inf.direktorės pav. ugdymui  L. Jusienės, nuotraukos R. Ulinskienės

Rudenėlio šventė

,,Kas ten miške triuška?!“

2018-10-18

Atėjo šiltas ir spalvotas ruduo. Kartu su juo ir rudenėlio šventė. Spalio 11 dienos saulėtas rytas kvietė visus vaikus puoštis ir keliauti į mišką. Kas pavirto obuoliukais, vitaminais, skruzdėliukais, Buvo lapų ir kaštonų... Miškas skambėjo vaikų klegesiu, bet šalia džiugesio buvo ir noras rasti Dėdę Rudenėlį. ,,Aš einu rudeniniu takeliu, pamatau kiškį piškį iš arčiau“! – dainavo vaikai ir tikrai buvo, kaip dainelėje. Sutiko kiškį (auklėtoja R. Ulinskienė), su juo mankštą padarė , žaidimus žaidė ir keliavo toliau ieškoti Rudenėlio. Keliaudami sutiko mešką (auklėtoja Z. Mackevičienė), išgirdo genelį kalant mėlynoj pušyno kalvėj, sutiko ežiuką (auklėtoja V. Eidukaitė). Padėjo jam lapus rinkti žiemos guoliui, padainavo dainelę apie obuoliukus. Ežiukas žinojo kelią pas Dėdę Rudenėlį ir mus palydėjo. O kur jis?! Žvalgomės, o jis Dėdė Rudenėlis (auklėoja E. Bagdonienė) sportavo ir svečių laukė. Susipažino su visais, pasakojo apie save. Buvo juoko, šokių ir dainų. Jas su vaikais dainavo (muzikos mokytoja J. Budrevičienė). Buvo siurprizų, teko įminti mįsles. Siurprizus valgėm, Rudenėliui ir muzikos vadovei dėkojom, smagūs į darželį kulniavom.

,,Bitučių“ grupės auklėtoja Rosita Ulinskienė

Nuotraukos: Ievos Žukovienės

Akcija

„Krokus sodinu-darželį puošiu!”

2018-10-18

             Kai pavasarį Birštono pievose pražįsta krokai vaikai labai džiaugiasi. ,,Kaip gražu“! gėrisi vaikai.kaip jie išauga, iš ko išauga klausinėja vaikai. Padaryti daug naudingiau negu pasakyti. Jau pavasarį suplanavom krokų sodinimo akciją. Reikės laukti rudens. Vaikai labai nekantrūs vis klausdavo kada sodinsim. Štai ir atėjo ta diena spalio 18-oji. Visi apsiginklavę sodinimo įrankiais su dideliu noru išėjome į darželio kiemą. Čia mūsų laukė Birštono savivaldybės kraštovaizdžio architektė Audronė Daubarienė . Padedant Audronei išrinkome sodinimui vietą. Formuosime saulytę. Audriaus tėtis, Audronė kasė vageles, o vaikai, padedant tėveliams, seneliams sodino krokų svogūnėlius. Kai daug rankelių dirba ir darbas greitai būna padarytas. Vaikai labai laukia pavasario nes tada pražys prieš langus krokais kvepianti saulytė.

 ,,Bitučių” grupės auklėtoja Rosita Ulinskienė

Išvyka

,,Ganau, ganau aveles...“

2018-10-12

 

            Visą savaitę ,,Bitučių“ grupės vaikai „draugavo“ su avelėmis. Jas piešė, lipdė, ,,augino“ avelėms vilnas, skaičiavo, raideles „a“ dėliojo, su vilkais šėliojo žaisdami žaidimą ,,Ganau, ganau aveles“.o kas matė gyvas avis, kas uodė jų vilną?! Kam teko jas maitinti? Audrius , savo tėvelio Irmanto ūkyje, tokią galimybę turi todėl ir kiti vaikai nori tai patirti.

            Pavažiavus 8 km nuo Birštono yra Grikapėdžio kaimas. Čia aveles augina Audriaus tėvelis Irmantas. Kelionė netolima. ,,Bus labai įdomu“– džiūgavo vaikai. Jie buvo teisūs: maitino aveles, paglostė, sužinojo kaip vadinasi patinas, kaip avių jauniklis. Apžiūrėjo traktorių, pirtį, katiną žvejojantį ant Verknės kranto, (rado skulptūrą) džiaugėsi galimybe pasėdėti ant metalinio barono nugaros(skulptūra). ,,Atvažiuosime žiemą, kai avys turės mažų ėriukų“ pažadėjome Audriaus tėčiui Irmantui. Vaikai važiuodami autobusu dalijosi įspūdžiais vienas su kitu. Vakare savo įspūdžius pasakojo tėveliams. Išvykos plečia vaikų akiratį, jie patiria naujų įspūdžių, ugdymo(si) procesas tampa dar įdomesnis ir įvairesnis.

 „Bitučių“grupės auklėtoja Rosita Ulinskienė

Tapybos darbų paroda

„Atokvėpis“

Kai siela išvargsta nuo kasdienybės šurmulio ieškai laiko sau atokvėpio. Visi esatį kuriame skirtingai. Kas raidėmis ant popieriaus, kas muzikos garsais, kas sodindamas sodą, ar kepdamas pyragus... Visų pomėgiai skirtingi, bet tikslas vienas – skiriu laiką sau! Teptuku ant drobės kuriu savo esatį. Kūryba – praskraidrėjimai, kai spalva ir teptukas gali ,,nunešti“ toli, aukštai, aukštai...Svarbu laiku ir minkštai nutūpti atgal į kasdienybės rūpesčių verpetą, kur laukia palaikymo komanda: šeima, draugai. Kviečiu kartu ,,pakeliauti“ po mano sukurtą spalvų pasaulį. Užuosti gėlių, jūros, miško, miesto kvapą, prisiminti vaikystę ir pabraidžioti po vasaros pievas, išgirsti lietų ir eiti,eiti spalvotais takais ten kur laukia atokvėpis - laikas sau!

Tapybos darbų parodos autorė R. Ulinskienė

Birštono vaikų lopšelio-darželio ,,Vyturėlis“ auklėtoja

EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ

RUGSĖJO 1

    Europos judumo savaitė-didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16-22 dienomis. 2018 metų judumo savaitės tema-Pasirink ir judėk. Gavome kvietimą prisijungti prie šios iniciatyvos ir mes, todėl saulėtą rugpjūčio 20-os dienos rytą darželio kieme organizavome jau tradicija tapusią akciją „Kiek metukų, tiek ratukų“, kurios tikslas – nepriklausomai nuo asmeninių ar fizinių galimybių paskatinti  vaikus, suaugusius daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą.

    Auklėtoja Rosita Ulinskienė pakvietiė  vaikus, tėvelius, darbuotojus pasimankštinti ir  paskelbė bėgimo- ėjimo pradžią. Suaugę asmeniniu pavyzdžiu skatino bėgimą derinti su ėjimu, kad  tolygiai paskirstyti asmenines galias. Bėgimas derinamas su ėjimu, suteikė visiems daug teigiamų emocijų, bendrystės jausmą.  Į grupes vaikai sugrįžo atsipalaidavę,žvalesni, geros nuotaikos.

Inf. ir nuotraukos direktorės pav. ugdymui Laimos Jusienės

 

Baidare per Lietuvą

2018-09-01

            Balandžio 17 d. prasidėjo Respublikinis pedagogų seminaras-projektas „Baidare per Lietuvą“, skirtas Lietuvos atkūrimo šimtmečiui paminėti. Dalyviai – Lietuvos ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ nariai, kiti, šiuos asociacijos narius palaikantys dalyviai, šeimos nariai. Mūsų vaikų lošelis-darželis yra šios asociacijos narys, todėl nutarėme dalyvauti šiame projekte. Visi dalyviai patogiu jiems laiku nuo birželio 1 dienos iki rugpjūčio 15 d., atsižvelgiant į oro sąlygas, buvo kviečiami plaukti baidare savo gyvenamos vietos artimiausiame vandens telkinyje, ugdyti gebėjimą saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą, puoselėti patriotinius jausmus bei bendruomeniškumą. Mūsų įstaigos darbuotojai (16 žmonių) plaukė baidarėmis Verknės upe. Tai jau ne pirmas plaukimas mūsų bendtuomenei. Gera nuotaika, puikus oras lydėjo visus dalyvius. Baidarėmis nuplaukėme 12,5 km. atstumą ir jį įamžinome nuotraukose bei vaizdo įraše. 
          Projekto sumanytojai ir organizatoriai nusiųstą vaizdo medžiagą panaudos filmo ,,Baidare per Lietuvą“ kūrimui. Įdomu bus pamatyti kolegas iš įvairių Lietuvos kampelių.
Džiaugiamės turėję dar vieną galimybę pabūti kartu kitoje aplinkoje, pajusti tą nuostabų bendruomeniškumo jausmą. Su nekantrumu lauksime spalio 3 dienos, kuomet bus pristatomas filmas.

Informacija ir nuotraukos Danutės Adamonienės

2018-09-03

            Pagal Interreg V-A Lietuvos–Lenkijos bendradarbiavimo programos projekto Nr. LT-PL-1R-106 „Ikimokyklinio ugdymo tinklas abipus sienos”, Birštono vaikų lopšelis-darželis ,,Vyturėlis“ rugsėjo pirmąją sutinka atnaujintomis kiemo lauko edvėmis, bei atnaujinta virtuvės įranga. Darželyje veiks 10 grupių: 2 ankstyvojo amžiaus, 2 – priešmokyklinio, 6 – ikimokyklinio. Viso darželyje ugdysis 159 ugdytiniai. Dar turime laisvų vietų 2013 m., 2014 m., 2015 m. gimusiems vaikams. 2018-2019 mokslo metais numatytos dvi prioriteninės kryptys: ugdymo(si) proceso pokyčiai ir darnios bendruomenės kūrimas.

            Bendruomenei - svarbu orientuotis į šiuolaikinę vaikystės sampratą: suprasti vaiko raidą ir ugdymąsi kaip vieningą procesą, įsisąmoninti visų raidos procesų tarpusavio priklausomybę, interpretuoti vaikystę kaip sėkmingą viso gyvenimo ugdymosi pradžią, kiekvienam vaikui kurti naujas ugdymosi galimybes netradicinėse erdvėse ir kad vaikui ne visada svarbiausi žodžiai, svarbu tai, kokiomis vertybėmis mes patys vadovaujamės gyvenime ir kaip bendraujame su vaikais.

Birštono vaikų lopšelio-darželio ,,Vyturėlis“ direktorė Vitalija Adamonienė.

Pažintinė kelionė po Birštoną elektromobiliu.

2018-09-06

             ,,Skruzdėliukų“ grupės ugdytiniai šios kelionės laukė su nekantrumu. Prieš išvykdami  prisiminėme saugaus elgesio taisykles: gatvėje ir kelyje. Išvydę atvykstantį ,,Eglės“ sanatorijos elektromobilį, vaikai sutiko garsiai plodami. Šią transporto priemonę pirmiausia apžiūrėjome iš visų pusių, pasipuošėme balionais ir pradėjome kelionę. Mažieji Birštoniečiai garsiai džiūgavo, pravažiuojant pro jiems žinomas vietas: gyvenamuosius namus, tėvelių darbovietes, sanatorijas. Jie turėjo galimybę grožėtis žydinčiais gėlynais, skverais. Rankytėmis mojavo sutiktiems pažįstamiems. Daugeliui ši kelionė elektromobiliu – pirmoji. Dėkojame ,,Eglės“ sanatorijos vairuotojui už saugų vaikų pavažinėjimą po gimtąjį miestą.

Inf. ir nuotraukos auklėtojos Danutės Adamonienės.