Adventas, sninga, ramuma.

Lyg motinos nerta skara.

Abgaubs, sušildys, nuramins.

Blakstienon ašarą įpins.

Ir lyg vaikystėje kadais.

Papuoškim langus angelais.

 Gruodžio 4 dieną ,,Ančiukų“ grupės mokytojos organizavo Adventinę popietę „Kalėdų belaukiant“. Mokytoja Kristina Mulerčikienė vaikams papasakojo, tėveliams priminė apie adventinio laikotarpio papročius. tradicijas Subūrė visus papuošti adventinį vainiką žaisti žaidimus, ratelius. Grupėje pasklidęs neįprastas aromatas, maloniai nuteikė pasigaminti žvakeles iš vaško vaškuolių.

Direktorės pav ugdymui L.Jusienė

,,Adventiniai skaitiniai“

2018.12.06

Artėjant didžiausiai metų šventei „Kiškučių“ grupės vaikučiai sukvietė tėvelius į Adventinę vakaronę ,,Mūsų eglutė, spindi ir šviečia, Advento šventę pradėti kviečia“.Vakaronės metu vaikučiai sužinojo, kas yra Adventas. Drauge su tėveliais papuošė Kalėdinę eglutę, pagamino keletą veikėjų bei dekoracijų šešėlių teatrui, žaidė, bendravo, vaišinosi, smagiai praleido laiką. Visiems, kurie buvo vakaronėje, auklėtojos linkėjo Kalėdinės žvakelės šviesos ir šilumos, sėkmės, ramybės ir daug meilės šeimose. Vakarais Adventiniu laikotapiu tėvelius pakvietėme vaikučiams paskaityti pasakėles.

,,Kiškučių“ grupės mokytojos: D. Beliauskienė ir D. Domarkienė

Sportinė pramoga ,,Kalėdinės estafetės -2018“

2018-12-06

             Kalėdos – vienos gražiausių metų švenčių. Kad šių švenčių laukimas būtų gražesnis ir prasmingesnis ,,Skruzdėliukų“ grupės ugdytiniai ir mokytoja D.Adamonienė buvo pakviesti nuvykti į Kauno lopšelį-darželį ,,Rasytė“. Ten pramogavo su ,,Karlsono mažylių“grupės ir Tado Ivanausko progimnazijos priešmokyklinių grupių vaikais. Sportinės pramogos metu jiei šoko muzikinį šokį ,,Šnipšt, šnapšt, šnuri“, žaidė žaidmą ,,Nykštuko kepurėlės“. Po linksmosios dalies vyko estafečių varžybos. Daug džiugių emocijų vaikai patyrė žaisdami ant ineraktyvių grindų. Po sporto šventės visi dalyviai buvo apdovanoti medaliais, dėlionėmis. Dėkojame ilgamečiams bičiuliams, neformaliojo ugdymo mokytojai Kristinai Geišienei, kad vaikai bendraudami su bendraamžiais iš kitų įstaigų galėjo pajausti lenktyniavimo džiaugsmą, pasisemti Kalėdinės nuotaikos.

Vaikų mintys:

,,Patiko slidinėti ,,plytomis“, ,,sprogditi balionus“- autobuse kalbėjo T. Arnas

,,Patiko braidžioti po lapus, bristi per vandenį, užlipti ant baliono, kai ,,sprogsta“ – prisiminęs žaidimus ant interaktyvių grindų. Įspūdžiais dalijosi Mindas.

,,Aš gavau auksinį medalį“ – džiūgavo K. Arnas

Inf ormacija ir nuotraukos direktorės pavaduotoja ugdymui L.Jusienės

Šventinė popietė

„Nuskambėjo sodai obuoliais“

2018-11-08

Lapkritis karaliauja visur miškuose, soduose, parkuose, kiemuose. Apdengia žemę spalvotu lapų kilimu, kviečia šlapdribą, šalną, purto paskutinius obuolius soduose. Pripurtė obuoliukų ir darželyje. „Bitučių“grupės vaikai pavirto obuoliais: raudonais, žaliais, geltonais. Kai derlius geras tai ir dalintis reikia. Kiškis iš pasakos „Obuolių maišas“ buvo toks geraširdis, kad liko be obuolių. Reikia jam nunešti obuolių. Vaikai pas kiškį keliavo: daineles dainavo, eilėraščius deklamavo, šoko ir visiems buvo juoko kai kiškis pro tvorą šoko. Buvo kiškiais ne tik vaikai maži, bet ir tėveliai dideli. Palikom kiškiui obuolių kraitelę, o patys skubėjom valgyti obuolių pyragą.

Vaikų mintys po šventės:

,,Kada vėl mes eisim pas kiškį“

,,Man labai liūdna, kad jo neradom, gal jį vilkas suėdė?“

„Einam pažiūrėti į salę gal kiškis sugrįžo?“

,,Labai skanus obuolių pyragas, sausainiai ir sultys“.

 

„Bitučių“grupės auklėtoja R.Ulinskienė

 

Svečiuose policijos ir vaikų bičiulis Amsis

2018-11-23

            ,,Ančiukų“ grupeje savaitės veiklą paskyrėme kelio ženklams. Juos stebėjome paveikslėliuose, plakatuose, gatvėje. Žaidėme įvairius judrius žaidimus, kurie padėjo įtvirtinti šviesaforo spalvų reikšmes, saugų elgesį gatvėje. Vaikai žinojo, kad policjoje gyvena vaikų bičiulis Amsis. Visi laukėme ir tikėjomės – gal Amsis atvyks ir į mūsų grupę. Ir tikrai lapkričio 16 dieną 10 val. į svečius atvyko policijos ir vaikų bičiulis Amsis. Vaikai maloniai pasitiko, pasodino ant kėdutės ir pradėjome bendrauti. Mažieji noriai pasakojo, kokius ženklus pažįsta, ką jie reiškia, kaip reikia elgtis gatvėje. Amsis labai džiaugėsi, kad vaikai tiek daug žino. Kartu pažaidėme judriuosius žaidimus. Visiems buvo labai smagu. Atsisveikindamas Amsis padovanojo vaikams ir auklėtojoms po atšvaitą ir spalvinimo knygeles. Vaikai atsidėkodami padovanojo nupieštas atvirutes. Atsisveikinome iki kito pasimatymo. Dėkojame Agotos mamytei, kuri palydėjo Amsį į mūsų grupę.

Inf.A. Vaitkevičienės, nuotraukos K.Mulerčikienės

Draugiškos varžybos

,,Futboliuką aš žaidžiu“

2018-10-18

Saulėtą rudens rytą į mūsų įstaigą atvyko ugdytinių ir pedagogų komandos iš Kauno lopšelio-darželio ,,Rasytė“. Šilti ir geranoriški partnerystės ryšiai tęsiasi jau 13 - ka metų. Tarp vaikų ir pedagogų organizavome draugiškas futboliuko varžybas. Jos vyko miesto stadione. Į pagalbą atskubėjo treneris Virmantas Šabasevičius, kuris treniruoja mažuosius futboliuko žaidėjus.                                                                                                                                                                                                                                                             Visiems patiko rungtyniauti, pasimokant futbolo gudrybių. Džiaugiamės, kad šia sporto šaka susidomi vis daugiau ugdytinių. Varžėsi ir auklėtojų komandos su šūkiu ,,Moterys už futbolą“. Mažieji sportininkai ir auklėtojos buvo apdovanoti(os) medaliais. Po draugiško susitikimo sporto aikštelėje, pedagogai diskutavo apie tolimesnio bendradarbiavimo projektines veiklas, populiarinant futbolo, krepšinio ir kitus aktyvius sporto žaidimus

Inf.direktorės pav. ugdymui  L. Jusienės, nuotraukos R. Ulinskienės

Rudenėlio šventė

,,Kas ten miške triuška?!“

2018-10-18

Atėjo šiltas ir spalvotas ruduo. Kartu su juo ir rudenėlio šventė. Spalio 11 dienos saulėtas rytas kvietė visus vaikus puoštis ir keliauti į mišką. Kas pavirto obuoliukais, vitaminais, skruzdėliukais, Buvo lapų ir kaštonų... Miškas skambėjo vaikų klegesiu, bet šalia džiugesio buvo ir noras rasti Dėdę Rudenėlį. ,,Aš einu rudeniniu takeliu, pamatau kiškį piškį iš arčiau“! – dainavo vaikai ir tikrai buvo, kaip dainelėje. Sutiko kiškį (auklėtoja R. Ulinskienė), su juo mankštą padarė , žaidimus žaidė ir keliavo toliau ieškoti Rudenėlio. Keliaudami sutiko mešką (auklėtoja Z. Mackevičienė), išgirdo genelį kalant mėlynoj pušyno kalvėj, sutiko ežiuką (auklėtoja V. Eidukaitė). Padėjo jam lapus rinkti žiemos guoliui, padainavo dainelę apie obuoliukus. Ežiukas žinojo kelią pas Dėdę Rudenėlį ir mus palydėjo. O kur jis?! Žvalgomės, o jis Dėdė Rudenėlis (auklėoja E. Bagdonienė) sportavo ir svečių laukė. Susipažino su visais, pasakojo apie save. Buvo juoko, šokių ir dainų. Jas su vaikais dainavo (muzikos mokytoja J. Budrevičienė). Buvo siurprizų, teko įminti mįsles. Siurprizus valgėm, Rudenėliui ir muzikos vadovei dėkojom, smagūs į darželį kulniavom.

,,Bitučių“ grupės auklėtoja Rosita Ulinskienė

Nuotraukos: Ievos Žukovienės

Akcija

„Krokus sodinu-darželį puošiu!”

2018-10-18

             Kai pavasarį Birštono pievose pražįsta krokai vaikai labai džiaugiasi. ,,Kaip gražu“! gėrisi vaikai.kaip jie išauga, iš ko išauga klausinėja vaikai. Padaryti daug naudingiau negu pasakyti. Jau pavasarį suplanavom krokų sodinimo akciją. Reikės laukti rudens. Vaikai labai nekantrūs vis klausdavo kada sodinsim. Štai ir atėjo ta diena spalio 18-oji. Visi apsiginklavę sodinimo įrankiais su dideliu noru išėjome į darželio kiemą. Čia mūsų laukė Birštono savivaldybės kraštovaizdžio architektė Audronė Daubarienė . Padedant Audronei išrinkome sodinimui vietą. Formuosime saulytę. Audriaus tėtis, Audronė kasė vageles, o vaikai, padedant tėveliams, seneliams sodino krokų svogūnėlius. Kai daug rankelių dirba ir darbas greitai būna padarytas. Vaikai labai laukia pavasario nes tada pražys prieš langus krokais kvepianti saulytė.

 ,,Bitučių” grupės auklėtoja Rosita Ulinskienė

Išvyka

,,Ganau, ganau aveles...“

2018-10-12

 

            Visą savaitę ,,Bitučių“ grupės vaikai „draugavo“ su avelėmis. Jas piešė, lipdė, ,,augino“ avelėms vilnas, skaičiavo, raideles „a“ dėliojo, su vilkais šėliojo žaisdami žaidimą ,,Ganau, ganau aveles“.o kas matė gyvas avis, kas uodė jų vilną?! Kam teko jas maitinti? Audrius , savo tėvelio Irmanto ūkyje, tokią galimybę turi todėl ir kiti vaikai nori tai patirti.

            Pavažiavus 8 km nuo Birštono yra Grikapėdžio kaimas. Čia aveles augina Audriaus tėvelis Irmantas. Kelionė netolima. ,,Bus labai įdomu“– džiūgavo vaikai. Jie buvo teisūs: maitino aveles, paglostė, sužinojo kaip vadinasi patinas, kaip avių jauniklis. Apžiūrėjo traktorių, pirtį, katiną žvejojantį ant Verknės kranto, (rado skulptūrą) džiaugėsi galimybe pasėdėti ant metalinio barono nugaros(skulptūra). ,,Atvažiuosime žiemą, kai avys turės mažų ėriukų“ pažadėjome Audriaus tėčiui Irmantui. Vaikai važiuodami autobusu dalijosi įspūdžiais vienas su kitu. Vakare savo įspūdžius pasakojo tėveliams. Išvykos plečia vaikų akiratį, jie patiria naujų įspūdžių, ugdymo(si) procesas tampa dar įdomesnis ir įvairesnis.

 „Bitučių“grupės auklėtoja Rosita Ulinskienė

Tapybos darbų paroda

„Atokvėpis“

Kai siela išvargsta nuo kasdienybės šurmulio ieškai laiko sau atokvėpio. Visi esatį kuriame skirtingai. Kas raidėmis ant popieriaus, kas muzikos garsais, kas sodindamas sodą, ar kepdamas pyragus... Visų pomėgiai skirtingi, bet tikslas vienas – skiriu laiką sau! Teptuku ant drobės kuriu savo esatį. Kūryba – praskraidrėjimai, kai spalva ir teptukas gali ,,nunešti“ toli, aukštai, aukštai...Svarbu laiku ir minkštai nutūpti atgal į kasdienybės rūpesčių verpetą, kur laukia palaikymo komanda: šeima, draugai. Kviečiu kartu ,,pakeliauti“ po mano sukurtą spalvų pasaulį. Užuosti gėlių, jūros, miško, miesto kvapą, prisiminti vaikystę ir pabraidžioti po vasaros pievas, išgirsti lietų ir eiti,eiti spalvotais takais ten kur laukia atokvėpis - laikas sau!

Tapybos darbų parodos autorė R. Ulinskienė

Birštono vaikų lopšelio-darželio ,,Vyturėlis“ auklėtoja

EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ

RUGSĖJO 1

    Europos judumo savaitė-didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16-22 dienomis. 2018 metų judumo savaitės tema-Pasirink ir judėk. Gavome kvietimą prisijungti prie šios iniciatyvos ir mes, todėl saulėtą rugpjūčio 20-os dienos rytą darželio kieme organizavome jau tradicija tapusią akciją „Kiek metukų, tiek ratukų“, kurios tikslas – nepriklausomai nuo asmeninių ar fizinių galimybių paskatinti  vaikus, suaugusius daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą.

    Auklėtoja Rosita Ulinskienė pakvietiė  vaikus, tėvelius, darbuotojus pasimankštinti ir  paskelbė bėgimo- ėjimo pradžią. Suaugę asmeniniu pavyzdžiu skatino bėgimą derinti su ėjimu, kad  tolygiai paskirstyti asmenines galias. Bėgimas derinamas su ėjimu, suteikė visiems daug teigiamų emocijų, bendrystės jausmą.  Į grupes vaikai sugrįžo atsipalaidavę,žvalesni, geros nuotaikos.

Inf. ir nuotraukos direktorės pav. ugdymui Laimos Jusienės

 

Baidare per Lietuvą

2018-09-01

            Balandžio 17 d. prasidėjo Respublikinis pedagogų seminaras-projektas „Baidare per Lietuvą“, skirtas Lietuvos atkūrimo šimtmečiui paminėti. Dalyviai – Lietuvos ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ nariai, kiti, šiuos asociacijos narius palaikantys dalyviai, šeimos nariai. Mūsų vaikų lošelis-darželis yra šios asociacijos narys, todėl nutarėme dalyvauti šiame projekte. Visi dalyviai patogiu jiems laiku nuo birželio 1 dienos iki rugpjūčio 15 d., atsižvelgiant į oro sąlygas, buvo kviečiami plaukti baidare savo gyvenamos vietos artimiausiame vandens telkinyje, ugdyti gebėjimą saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą, puoselėti patriotinius jausmus bei bendruomeniškumą. Mūsų įstaigos darbuotojai (16 žmonių) plaukė baidarėmis Verknės upe. Tai jau ne pirmas plaukimas mūsų bendtuomenei. Gera nuotaika, puikus oras lydėjo visus dalyvius. Baidarėmis nuplaukėme 12,5 km. atstumą ir jį įamžinome nuotraukose bei vaizdo įraše. 
          Projekto sumanytojai ir organizatoriai nusiųstą vaizdo medžiagą panaudos filmo ,,Baidare per Lietuvą“ kūrimui. Įdomu bus pamatyti kolegas iš įvairių Lietuvos kampelių.
Džiaugiamės turėję dar vieną galimybę pabūti kartu kitoje aplinkoje, pajusti tą nuostabų bendruomeniškumo jausmą. Su nekantrumu lauksime spalio 3 dienos, kuomet bus pristatomas filmas.

Informacija ir nuotraukos Danutės Adamonienės

2018-09-03

            Pagal Interreg V-A Lietuvos–Lenkijos bendradarbiavimo programos projekto Nr. LT-PL-1R-106 „Ikimokyklinio ugdymo tinklas abipus sienos”, Birštono vaikų lopšelis-darželis ,,Vyturėlis“ rugsėjo pirmąją sutinka atnaujintomis kiemo lauko edvėmis, bei atnaujinta virtuvės įranga. Darželyje veiks 10 grupių: 2 ankstyvojo amžiaus, 2 – priešmokyklinio, 6 – ikimokyklinio. Viso darželyje ugdysis 159 ugdytiniai. Dar turime laisvų vietų 2013 m., 2014 m., 2015 m. gimusiems vaikams. 2018-2019 mokslo metais numatytos dvi prioriteninės kryptys: ugdymo(si) proceso pokyčiai ir darnios bendruomenės kūrimas.

            Bendruomenei - svarbu orientuotis į šiuolaikinę vaikystės sampratą: suprasti vaiko raidą ir ugdymąsi kaip vieningą procesą, įsisąmoninti visų raidos procesų tarpusavio priklausomybę, interpretuoti vaikystę kaip sėkmingą viso gyvenimo ugdymosi pradžią, kiekvienam vaikui kurti naujas ugdymosi galimybes netradicinėse erdvėse ir kad vaikui ne visada svarbiausi žodžiai, svarbu tai, kokiomis vertybėmis mes patys vadovaujamės gyvenime ir kaip bendraujame su vaikais.

Birštono vaikų lopšelio-darželio ,,Vyturėlis“ direktorė Vitalija Adamonienė.

Pažintinė kelionė po Birštoną elektromobiliu.

2018-09-06

             ,,Skruzdėliukų“ grupės ugdytiniai šios kelionės laukė su nekantrumu. Prieš išvykdami  prisiminėme saugaus elgesio taisykles: gatvėje ir kelyje. Išvydę atvykstantį ,,Eglės“ sanatorijos elektromobilį, vaikai sutiko garsiai plodami. Šią transporto priemonę pirmiausia apžiūrėjome iš visų pusių, pasipuošėme balionais ir pradėjome kelionę. Mažieji Birštoniečiai garsiai džiūgavo, pravažiuojant pro jiems žinomas vietas: gyvenamuosius namus, tėvelių darbovietes, sanatorijas. Jie turėjo galimybę grožėtis žydinčiais gėlynais, skverais. Rankytėmis mojavo sutiktiems pažįstamiems. Daugeliui ši kelionė elektromobiliu – pirmoji. Dėkojame ,,Eglės“ sanatorijos vairuotojui už saugų vaikų pavažinėjimą po gimtąjį miestą.

Inf. ir nuotraukos auklėtojos Danutės Adamonienės.