,,Sveikatiados iššūkis-nei dienos be mankštos!“

2019-10-04

                      Prasidėjus naujiems mokslo metams mūsų lopšelis-darželis įsijungė į ,,Sveikatiados“ projektą. Pirmasis fizinio aktyvumo iššūkis ,,Nei dienos be mankštos!“ – puikus priminimas apie vaikų biologinį poreikį judėti. Aktyviausiai į mankštas pavyko apjungti ,,Kiškučių“, ,,Meškučių“, ,,Ančiukų“, ,,Kačiukų“, ,,Pelėdžiukų“ grupių bendruomenes. Mankštintis vaikams buvo smagu, nes į mankštos fizinius pratimus buvo integruoti muzikos, žaidimų, šokių elementai. Priešmokyklinės ,,Bitučių“ grupės vaikai mankštinosi, net lietui lyjant. Šis puikus rugsėjo mėnesio iššūkis turi tęstis visus metus...

Inf. direktorės pav. ugdymui L.Jusienės

,,Jie mus gina,saugoja ir padeda”

2019-10-02

                       Spalis-gražus savo spalvomis ir šventinėmis dienomis. Pagyvenusių žmonių diena, Angelų sargų diena, mokytojų diena, paštininkų diena....ir čia ne visas sąrašas šventinių dienų. Kaip juose nepaklysti, kaip suspėti visus pasveikinti?! Vaikams patinka kai juos sveikina. Aišku patinka ir sveikinti kitus: tėvelius, draugus, senelius. Kai sužinojo, jog eisime į policiją pasveikinti policininkų jų profesinės šventės proga labai apsidžiaugė. Ar nesutrukdys lietus?! Nešini skėčiais, gėlėmis keliavome į policijos komisariatą. Neįprastas šurmulys komisariate. Gera nuotaika, nuoširdus bendravimas, šypsenos štai ką radome policijoje. Maži vaikai dar tik mokosi sveikiti, todėl buvo nedrąsu ištarti sveikinimo žodžius. Įveikę nedrąsą vaikai linkėjo policininkams sveikatos, daug draugų, valgyti daržoves ir vaisius.

                      Policininkų darbo vietoje pirmą kartą. Viskas labai įdomu. Stebėti vaizdo kamerose atpažįstamas vietas, pamatyti save ekrane, savo skėčius paliktus prie komisariato, sužinoti kur yra laikino sulaikymo kamera. Pats įdomiausias dalykas, tai galimybė pasidaryti savo pirštuko antspaudą. Kad jį pasidaryti teko ir pagalvoti, o kokie pirštukų vardai. Vieni pasidarė nykštuko, kiti mažojo,…. O kaip paryškėja per padidinimo stiklą! Atradimas! Kitas džiaugsmingas susitikimas su policijos bičiuliu Amsiu. Jis pavaišino vaikus saldumynais ir palydėjo prie policininkų tarnybinių automobilių. Visi norėjo pasėdėti automobilyje, išgirsti kaip kaukia pavojaus sirena. Vaikai uždavė policininkams klausimus: kam planšetė automobilyje, ar pistoletas tikras. Tėja padėkojo policininkams ir susirūpinusi pasakė, kad eitų į vidų, nes sušals. Ačiū, kad mus saugote, kad matote, girdite ir ginate!

 Informacija ,,Bitučių” grupės mokytojos R. Ulinskienės

Judumo savaitė,,Bitučių‘‘gr.

2019-09-18

                      Kasmet rugsėjo 16–22 dienomis visoje Europoje vyksta judumo savaitė.  2019 metų Europos judumo savaitės tema – Žingsniuokime kartu! Šių metų tikslas yra atkreipti dėmesį į saugų vaikščiojimą ir važiavimą dviračiu bei naudą mūsų sveikatai ir aplinkai.  Judumo savaitės renginiai vyko ir mūsų darželyje.

                      Judumo savaitės pirmadienis prasidėjo šventiškai – Margirio gimtadienis. ,,Čiulba ulba.‘‘ pramogos pakvietė visus ,,Bitučių“ grupės vaikus pajudėti ieškant lobio. Ieškojome lagaminų, juos atrakinome, atlikome užduotis, lipome į Vytauto kalną ir čia radome siurprizą.

                      Antradienio rytas buvo kitoks. Vaikus tėveliai vežė ne į darželį, o prie Birštono kurhauzo. Kiek neįprastas ir džiugus visiems susitikimas. Tėveliai kol prasidės jų darbas irgi buvo nusiteikę pajudėti kartu su vaikais. 169 laipteliai į Vytauto kalną. Įveikti tiek laiptelių – nemenkas iššūkis. Bet buvimas kartu atperka visus sunkumus. Kartu praleistas laikas vienija, įkvepia,džiugina.

                      Judumo savaitė baigėsi, bet su sportu gryname ore neatsisveikiname: dalyvausime akcijose, rengsime teminius pasivaikščiojimus, judrius žaidimus. Fizinis aktyvumas bus mūsų kasdieninis įprotis.

Bitučių gr.auklėtoja Rosita Ulinskienė.

EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ

2019-09-(16-22)

                       Šių metų Europos judumo savaitės dėmesio centre saugus vaikščiojimas ir važinėjimasis dviračiu bei jų privalumai mūsų sveikatai, mūsų aplinkai ir net mūsų banko sąskaitai!

Mokytoja Rosita Ulinskienė pasiūlė šią savaitę tėveliams, vaikams, darbuotojams žingsniuoti į darželį ir  į namus dideliu ratu, vingiuotais labirintais...

                      Vyresniosios ,,Meškučių“ grupės ugdytiniai, tėveliai ir mokytojos išbandė vaikščiojimą su šiaurietiškomis lazdomis. ,,Bitučių“ priešmokyklinės grupės ugdytiniai pasikvietė tėvelius pajudėti drauge po miesto apylinkes.