Vasaros šeimos piknikas

2018-06-13

 

Šiltą birželio 13 - osios dieną į Vasaros šeimų pikniką atvyko svečiai iš Lenkijos. Priešmokyklinio amžiaus vaikus ir tėvelius atlydėjo Koryčino darželio direktorė, valsčiaus iždininkas, švietimo skyriaus specialistė. Svečiai apžiūrėjo projekto lėšomis sutvarkytą darželio teritoriją. Projektas Nr. LT-PL-1R-106 „Ikimokyklinio ugdymo tinklas abipus sienos“ finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis pagal Interreg V-A Lietuvos–Lenkijos bendradarbiavimo programą. Bendra projekto vertė – 998 187, 95 Eur. Europos regioninės plėtros fondo lėšų dalis 848 459, 75 Eur. Projekto partnerių skiriama lėšų dalis – 149 728,00 Eur. Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 2017 m. kovo 1 d. – 2019 m. vasario 28 d.

 Tai antras bendras piknikas. Šį kartą akytviai dalyvavo būsimų priešmokyklinių ,,Drugelių“ ir ,,Ežiukų“ grupių ugdytiniai ir tėveliai. Šventė prasidėjo darželio salėje. Vaikai stebėjo šiuolaikinio šokio teatro ,,Padi Dapi Fish“iš Vilniaus spektaklį ,,Apkabinsiu tave“. Po spektaklio visi vaikai buvo pakviesti bendrai edukacijai. Aktorių pagalba išsilankstė lėktuvėlius, su jais mokėsi ,,pakilti ir skristi“. Visi džiaugėsi pasigamintu lėktuvėliu ir puikiai inscenizavo skrydį. Antroji pikniko dalis vyko miesto žaidimo aikštelėje. Į Kūrybines dirbtuves pakvietė MB ,,Čiulba ulba“ direktorė Virginija Pranckienė su komanda. Pirmiausia visi dalyviai turėjo užsiregistruoti ir atlikti įvairias užduotis. Linksmos užduotys apjungė visus dalyvius. Tėveliai buvo aktyvūs vaikų pagalbininkai ir sirgaliai. Įveikus visas rungtis dalyvius apdovanojo. Trečia pikniko dalis – Pietūs darželio kieme. Pikniko MENIU asortimentas buvo gausus ir gardus. Visiems patiko vaišės netradicinėje aplinkoje darželio kieme. Vieni susėdo prie stalo, kiti patogiai įsitaisė ant pievelės ar suoliuko. Po pietų laukė patys linksmiausi vaikų žaidimai ant batutų, o dar atvyko ir ,,Dėdė“ su muilo burbulais. Aikštelėje aidėjo smagus vaikų juokas, tėveliai stebėjo vaikų žaidimus, o auklėtojos galėjo pabendrauti su atvykusiais svečiais. Vaikai nesuprasdami vieni kitų kalbos bendravo nusišypsodami, džiaugdamiesi, buvimu vienas šalia kito.
            Manome, kad Vasaros šeimų piknikas su svečiais iš Lenkijos pavyko. Tai pajutome atsisveikindami.

            Projekto antras etapas prasidės 2018 m. liepos mėnesį. Bus atnaujinti virtuvės įrenginiai maisto gaminimiui, o bendri susitikimai, seminarai dar tęsis iki 2018 m. lapkričio mėnesio.

Priešmokyklinukų išleistuvės

2018-06-05

Pakilkit į mėlyną aukštį,
Ir skriskit pirmyn tarsi paukščiai,
Mokyklon, išskleidę sparnus,
Palikę mažuosius draugus.

 Gegužės mėnesio pabaigoje vyko priešmokyklinių: „Kačiukų“, „Boružėlių“ priešmokyklinio ugdymo grupių vaikų išleistuvės. Atsisveikindami su darželiu vaikai: dainavo , šoko ir deklamavo. Direktorė kiekvienam priešmokyklinukui įteikė pažymėjimą, patvirtinantį, kad jie baigė priešmokyklinio ugdymo programą, palinkėjo sėkmės mokykloje.

            Atsisveikinimo su darželiu proga, tėveliai su vaikais pasodino medelius: beržą ir klevą., kurie puoš aplinką ir primins mažuosius lankytojus.

Gera buvo stebėti susikaupusius būsimuosius pirmokėlius. Džiugu girdėti tėvelių padėkos žodžius auklėtojoms jų padėjėjoms, meninio ugdymo pedagogei, direktorei. O mes tėveliams dėkojame už bendravimą, bendradarbiavimą per visus šiuos metus.

 Direktorės pvaduotoja ugdymui L. Jusienė

Popietė šeimos dienai

2018-05-14

Artėjant šeimos dienai gegužės 14 d. ,,Drugelių‘ grupės vaikučiai ir auklėtojos pakvietė visus: tėvelius ir mamytes, senelius, močiutes į šventinį renginį. Vaikai deklamavo eilėraščius, dainavo daineles, vaidino spektaklį ,,Senis ir gelda“. Išsakė mintis apie mamą,tėtį, šeimą. Kartu su tėveliais, seneliais šoko ratelius, žaidė žaidimus. Visi džiaugėsi savo vaikų pasirodymu ir pabendravimu drauge.

,,Drugelių“ grupės auklėtojoa Vilma Šalčienė

Seminaras

 2018.05.04

 

            2018 m. gegužės 4 d. Birštono lopšelyje-darželyje ,,Vyturėlis“ vyko seminaras ,,Pedagogo streso ir įtampos valdymas“. Seminare dalyvavo 47 pedagogės iš Prienų vaikų lopšelių-darželių: ,,Pasaka“, ,,Saulutė‘, ,,Gintarėlis“, Trakų lopšelio-darželio ,,Obelėlė“, Raseinių lopšelio-darželio ,,Liepaitė“, Kauno lopšelio-darželio ,,Kūlverstukas“, Kazlų Rūdos lopšelio-darželio ,,Pušelė“ ir Birštono vaikų lopšelio-darželio ,,Vyturėlis“.

            Seminaro lektorė Vilniaus pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė Silva Striunga su pedagogais aptarė patiriamo streso darbe priežastis, veiksnius, simtomus. Supažindino su streso įveikimo būdais ir saviriaguliacijos technikomis. Seminaro metu įgytas žinias pedagogės galės pritaikyti tobulindamos įgūdį , kaip išgyventi stresą.

 Direktorės pavaduotojos ugdymui Laimos Jusienės inf. ir nuotraukos

Pasaulinė knygos diena-laisvė skaityti!

,,Pradėkime dieną su knyga! Kviečiame tiesiog skaityti. Skaityti kas mums patinka, įkvepia, džiugina“. Tokiais šaukiniais visi buvo kviečiami paminėti pasaulinę knygos dieną. Skaitymui reikia labai nedaug-įdomios knygos, skaitytojo ,patogios vietos...ir jau pasineri į skaitymo džiugesį. Darželyje turime įdomių knygų, daug mažųjų skaitytojų ,patogių vietų skaitymui. Skaitome kiekvieną dieną ir vaikai ir suaugę. Mažieji ,,Bitučių“ gr. vaikai „skaito“ tik iliustracijas, džiaugiasi radę tarp gausybės nepažįstamų raidžių savo vardo raidę. Džiugu, kad jiems patinka vartyti knygeles, ,,skaityti“ iliustracijas. Nuo čia ir prasideda noras skaityti. Biblioteka-patraukli vieta skaitymui. Čia daugiau knygelių negu namie ar darželyje, o jei dar ir žaisliukas keliaus su vaikais į biblioteką!? Smagiai praleisime laiką su  knygelėmis ir žaisliukais. ,,Knygelę vartysiu-žaisliukui skaitysiu“ tokiu šūkiu „Bitučių“ grupės vaikai paminėjo pasaulinę knygos dieną.

 Rosita Ulinskienė „Bitučių“ grupės auklėtoja

Projektas ,,Nuo sėklytės iki daigelio“

2018-04-26        

Projekte, kurį organizuoja Birštono Nemuno kilpų regionis parkas įsijungė ,,Skruzdėliukų“ grupės bendruomenė. Kovo mėnesį pasėjome įvairių daržovių sėklų į daigyklas, mažus vazonėlius: agurkus, pomidorus, salotas, krapus, pankolius. Į žemę pasodinome ir svogūnų. Pasėtas sėklas pridengėme plėvele ir laikėme kol pradėjo dygti. Vaikai stebėjo dygstančius augalus, ant plėvelės atsirandančius lašelius. Ir pagaliau! Nuo šilumos, drėgmės sudygo ir pasirodė pirmieji daigeliai. Vaikai džiaugėsi, kad pirmieji išdygo agurkai, netgi pastebėjo, kad ant lapelių liko sėklelės ,,drabužėlis“. Nieko nelaukę agurkų daigus persodinome į didesnius indelius, o pomidorų daigelius persodinti padėjo vaikų mamos. Savo daržoves išnešėme iš grupės į mini šiltnamį. Šiltnamyje  svogūnai gražiai išaugino laiškus. Viliojančiai atrodo sudygusios salotos, krapai. Kartu su vaikais nusprendėme paragauti ,,sveikuoliškų‘‘ sumuštinių. Vaikai uostė, valgė savo užaugintas daržoves. Sužinojo kiek jos turi vitaminų, kurių labai reikia vaikams. Smagu stebėti, kaip keturmečiai auga stebėdami, tyrinėdami, ugdydami kantrybę ir smalsumą. Daržovių auginimo procesą žymėjo sąsiuvinyje.

Inf. ir nuotraukos auklėtojos Danutės Adamonienės

 

RESPUBLIKINĖS  IKIMOKYKLINIŲ  ĮSTAIGŲ DARBUOTOJŲ ASOCIACIJA „SVEIKATOS ŽELMENĖLIAI“


S V E I K A T I N I M O     AKCIJA

„Sveikas vaikas – laimingas vaikas“ skirta  Pasaulinei sveikatos dienai paminėti

 MASINIS BĖGIMAS „AŠ BĖGU – 2018“

2018-04-09

           Sveikatinimo akcija „Sveikas vaikas – laimingas vaikas“ skirta Pasaulinei sveikatos dienai paminėti vyksta jau penktus metus iš eilės. Akcijos organizatoriai siekia sudominti visas respublikos  ikimokyklines įstaigų bendruomenes  masiniu bėgimu. Padėti suvokti bėgiojimo svarbą fizinei bei psichinei sveikatai.

Akcija vyko miesto stadione, saugioje aplinkoje. Joje dalyvavo 105 vaikai, 18 darbuotojų, 29 tėveliai. Vaikai pristatė iš anksto sugalvotas skanduotes, atliko apšilimo pratimus ir susiriko prie starto linijos. Pagal amžių trasos ilgis skirtingas: 3-4 metų vaikams – 30 m.; 4-5 metų vaikams- 60 m.;5-6 metų vaikams – 100 m.; 6-7 metų vakams – 120 m. Prie starto linijos stojo grupių vaikai tėveliai, darbuotojai.

Puiki saulėta diena padėjo įveikti numatytą atstumą. O gausiausiai dalyvavo ,,Bitučių“ ir ,,Kačiukų“ grupių bendruomenės. Dėkojame Sporto centro komandai už organizacinę pagalbą.

 Inf. ir nuotraukos direktorės pavaduotojos ugdymui L.Jusienės

Velykinė šventė

2018-04-03

Antradienio rytą  šventiškai papuošta muzikos salė sukvietė vaikučius į šventę. Atkeliavusi Velykų bobutė (auklėtoja Birutė Leonavičiūtė ) priminė apie šventės tradicijas. Vaikai atliko užduotis su margučiais, klausėsi pasakojimų. Meninio ugdymo pedagogė Janina Budrevičienė pakvietė visus padinuoti, pašokti. ,,Meškučių“ grupės vaikučiai drauge su auklėtoja padeklamavo eilėraštuką apie Velykinius margučius, prie jų prisijungė ir kitų grupių ugdytiniai.Visus sudomino telefonu gautas pranešimas.Tai kiškučių Velykinių riestainių siunta. Ją priėmė Velykų bobutė ir pavaišino visus susirinkusius, o šventinė nuotaika tęsėsi margučių ridenimu lauke.

 Inf. ir nuotraukos direktorės pavaduotojos ugdymui L.Jusienės

AKCIJA“VELYKŲ MEDIS“

VISOS ŠILTOS AKIMIRKOS IR DRAUGE NUVEIKTI DARBAI SUARTINA TĖVELIUS, VAIKUS IR DARŽELIO PEDAGOGUS. GLAUDŪS SANTYKIAI IR DAUG PRISIMINIMŲ MENANČIOS DARŽELIO SIENOS TĖVELIAMS IR VAIKAMS LEIDŽIA PASIJUSTI DARŽELYJE KAIP ANTRUOSE NAMUOSE

 „BITUČIŲ“GR.AUKLĖTOJA ROSITA ULINSKIENĖ

Veiksmo savaitė

BE PATYČIŲ 2018

2018-03-25

 

            2018 m. kovo 19–23 dienomis prisidėjome prie „Vaikų linijos“ pradėtos akcijos „Savaitė be patyčių“, kuri tapo tradicine.

            Akcijos tikslas – ugdant pozityvius vaikų bendravimo ir problemų sprendimų gebėjimus, užkirsti kelią priekabiavimui ir patyčioms, gerinant bendrą emocinę vaiko savijautą ir skatinant pagarbius ir draugiškus vaikų tarpusavio ir vaikų bei suaugusiųjų santykius. Šiais metais akcijoje dalyvavo beveik visos darželio grupės. Savaitė prasidėjo pokalbiais, diskusijomis, pamokančių kūrinėlių skaitymu, animacinių filmukų žiūrėjimu.

            Visą savaitę darželyje buvo gvildenamos draugystės, bendravimo temos, ta tema organizuojamos piešinių parodėlės. Vyko susitikimas su ugdytinių tėveliais. Psichologė Ieva Žukovienė dalijosi mintimis apie draugiškumo ugdymą šeimoje. Paskutinę savaitės dieną priešmokyklinės ,,Boružėlių“ grupės pedagogė Edita Bagdonienė ir auklėtoja Kristina Mulerčikienė suorganizavo rytmetį ,,Mes draugai“.Vaikai žiūrėjo animacinius filmukus „Namukas stogiukas“ ir ,,Ančiukas, kuris nemokėjo žaisti futbolo“ žaidė judrų žaidimą ,,Draugų traukinukas“. Vaikai susipažino su sėkmingo bendravimo taisyklėmis. Stengėsi pasakyti , kaip jaučiasi ir kodėl taip jaučiasi. Patiko jiems praktiškai išbandyti savo įgūdžius, prašyti pagalbos ir ją gauti...

Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ – tai paskata būti dar draugiškesniems nei buvome iki šios dienos..

Inf. ir nuotraukos direktorės pav. ugdymui L.Jusienės

Projetas ,,Kelionė į pasakų šalį“

2018-03-09

Jau antri metai ,,Ežiukų“ ir ,,Drugelių“ grupės vykdo tarpgrupinius projektus. Šiais metais surengėme rytmetį ,,Kelionė į pasakų šalį“. Drauge su vaikais ruošėme vaidinimų inscenizacijas.  ,,Ežiukų“ grupės vaikai suvaidino rusų liaudies pasaką ,,Pagrandukas“, ,,Drugelių“ grupė lietuvių liaudies pasaką ,,Bulvelė“. Po vaidinimų peržiūros drauge žaidėme, vaišinomės pyragu. Pasakos inscenizaciją ,,Bulvelė“ stebėjo jaunesni draugai iš ,,Kiškučių“ ir ,,Ančiukų“ grupių. Pastebėjome, jog tokie projektai suteikia vaikams džiugių emocijų, lavina atmintį, pasitikėjimą savimi. Tobulėja bendravimo ir bendradarbiavimo su kitais vaikais įžūgždžiai.   

Informacija Vilmos Šalčienės, nuotraukos Laimos Jusienės

Raiškiojo skaitymo šventė

atkurtos Lietuvos 100-mečiui

„Gražiausi žodžiai Lietuvai!“

 

            Šventinė nuotaika, truputis jaudulio – taip prasidėjo kovo 6-osios rytas Ūlai, Dovydui, Austėjai, Godai Š., Godai R. Skubėjom į raiškiojo skaitymo šventę Birštono kurhauze. Šventę organizavo Birštono vienkiemio darželio mokyklos bendruomenė. Salėje šurmuliavo Birštono gimnazijos pradinukai, Birštono vienkiemio darželio mokyklos ikimokyklinukai ir pradinukai. Prie jų prisijungėme ir mes - Birštono lopšelio-darželio „Vyturėlis“ - skaitovai.

            Deklamuoti didelėje salėje, kada tave stebi ir girdi daug mažų ir didelių akių, nedrąsu. Viską galima įveikti. Padrąsinimo žodžius, palinkėjimus vaikams išsakė šventę pradėjusi Birštono vienkiemio darželio mokyklos direktorė R. Gustaitienė. Švente džiaugėsi ir Birštono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja A. Žiūraitienė.

            Pirmieji į sceną žengė mažiausieji - darželinukai. Plojimų lydimi, dovanomis nešini užleido sceną pradinukams. Plojimais,dovanomis džiaugėsi ir pradinukai. Klausydami konkurso dalyvių, be galo džiaugėmės, kad pedagogų pastangomis meninis skaitymas ir toliau puoselėjamas, nuo mažų dienų, ugdoma meilė ir pagarba kalbai, o žodis vaikų lūpose skamba nuoširdžiai ir teikia didžiulį pasitenkinimą ne tik mums, bet ir jiems patiems.

 Rosita Ulinskienė

„Bitučių“ grupės auklėtoja

Raiškiojo skaitymo rytmetys

Lietuvos 100-mečiui

„Knygų medis“

             Kovo 2-osios rytas, Ūlai, Benui, Ugnei, Dovydui, Julijai, Austėjai, Ąžuolui, Eleonorai, Godai R., Godai Š. prasidėjo neįprastai. Lydimi auklėtojų Laimutės B., Editos, Vilmos, Marytės, Rositos, jie rinkosi medotiniame kabinete. Ne tuščiomis. Kiekvienas su savimi „atsinešė“ eilėraštuką. Eilėraštukus „sudėjome“ į knygas. Knygos, nebuvo sudėtos į lentynas, kaip mes įpratę matyti. Jos kabojo ant ąžuolo. Tai išmintingosios pelėdos knygų medis. Pirmasis savo eilėraštį išdrįso „nukabinti“ Dovydas. Jis padeklamavo D. Dubinienės kūrinį ,,Toji mano Lietuva“. Vienas po kito, įsidrąsinę, į mažąją sceną, žengė mažieji skaitovai. Julija deklamavo auklėtojos Laimutės B. sukutrą eilėraštį, Eleonora apie boružėlę, Ąžuolas ,,išleido“ paskraidyti drugelį, Benas, Ūla, Ugnė, Goda R. pačius gražiausius žodžius skyrė Lietuvai, Austėjos „Dvi rankelės“ sodino gėles Lietuvai, o Goda Š. strikinėjo kartu su kiškučiais. Vaikams baigus deklamuoti, iš savo namelio, išlindo pelėda. Dėkojo vaikams už gebėjimą raiškiai deklamuoti, už drąsą, pasitikėjimą. Direktorė V. Adamonienė dėkojo vaikams už jų dovaną Lietuvai – gražius eilėraščius. Vaikai neliko be dovanų. Jie džiaugėsi direktorės padovanotais žaidimais ir pelėdos padovanotomis knygelėmis.

 Rosita Ulinskienė

„Bitučių“ grupės auklėtoja, rytmečio organizatorė.

Piešinių paroda ,,Gražiausi žiedai – gimtinei Lietuvai“

2018-03-09

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai, Birštono muziejuje vyko jau tradicine tapusi piešinių parodos atidarymas. Ta proga skamėjo vaikų atliekamos dainelės apie gimtinę, Lietuvėlę, pavasarį. Jas išmokė meninio ugdymo pedagogė J. Budrevičienė. Priešmokyklinės grupės pedagogė E. Bagdonienė sutelkė vaikus padeklamuoti, išsakyti savo mintis skirtas šios šventės proga. Muziejaus darbuotojos padėkojo vaikams, pedagogamas, už spalvingus įvairia technika atliktus darbus ,,Ežiukų“ grupės tėveliams, kurie  kūrė drauge su vaikais. Linksmi su dovanotomis trispalvėmis, saldžiomis dovanėlėmis grįžome į darželį. Eidami vaikai kalbėjosi ne tik apie tai ką veikė, bet ir ką pastebėjo muziejuje. Džiugu, kad pažinimo, suvokimo apie savo gimtinę pamokos gali vykti netradicinėje aplikoje gimtojo miesto muziejuje.

Inf. ir nuotraukos direktorės pavaduotojos ugdymui L. Jusienės

,,Tai mano Lietuva !”

2018-02-15

            Vasario 16-toji ypatinga šventė visai Lietuvai, neišskirianti ir pačių mažiausiųjų. Norėdami paminėti šią svarbią datą Birštono vaikų lopšelis-darželis ,,Vyturėlis” pedagogų ir ugdytinių rankelėmis buvo šventiškai išpuoštas.

            Vasario 15 d. Birštono vaikų lopšelio-darželio ,,Vyturėlis” jaukioje salėje suskambo Lietuvos Tautiška giesmė. Ją nuoširdžiai giedojo darželio vaikučiai, jų tėveliai, pedagogai bei svečiai: Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyresnioji specialistė V. Gadliauskienė, Birštono miesto senjorai – Birštono Trečiojo amžiaus universiteto studentai Aldona Valatkienė, Julija Barutienė ir direktorė Roma Urbonienė. Įsimintiną šventę Lietuos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti parengė ir organizavo priešmokyklinio ugdymo pedagogai: E. Bagdonienė, L. Bagdonaitė, auklėtojos K. Mulečikienė ir B. Leonavičiūtė, bei muzikos pedagogė J. Budrevičienė su priešmokyklinių ,,Boružėlų” ir ,,Kačiukų” grupių ugdytiniais.

            Tema apie Tėvynę, jos esmę ir prasmę, jautri ir viena iš sudėtingesnių temų priešmokyklinio amžiaus vaikams. Profesionalių pedagogų deka pasitelkus kūrybiškumą, įvairius ugdymo metodus, būdus, pritaikant žaidybinius elementus, muziką, inovacines technologijas, skatinant, motyvuojant žingeidumą ir norą kuo daugiau sužinoti apie savo gimtąjį kraštą ir gimė ši nuostabi žinių, dainų, šokių, eilėraščių šventė apie Lietuvą Lietuvai…

            Šventės pabaigoje viešnios: A. Valatkienė, J. Barutienė ir R. Urbonienė pasveikino visą Birštono vaikų lopšelio-darželio ,,Vyturėlis“ bendruomenę su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiu ir kiekvienam vaikučiui padovanojo Birštono Trečiojo universiteto studentų sukurtas tautines lėles.

            Laikas praleistas kartu šokant, dainuojant, vieni kitų klausantis, sukėlė gilius jausmus, kurie tekėjo per visas širdis, palietė visus ir kiekvieną atskirai. Šventė praplėtė vaikų žinias apie gimtąjį kraštą, paliko daug įspūdžių, džiugių emocijų ir suartino bendruomenę. Tai indėlis į lietuviškumo puoselėjimą, meilę artimui, didžiavimąsi savo šalimi, kalba, lietuvių liaudies tradicijomis.

 Ir saulė, ir lietus

Ir ąžuolas platus…

Ir vyturio kalba

Ir Nemuno spalva…

Tai manoLietuva.

V. Baltrėnas ,,Tai mano Lietuva !”

 E. Bagdonienė ir L. Bagdonaitė

 Užgavėnės

 2018-02-13

 Išaušo gražus ir malonus Užgavėnių rytas. Darželyje ir kieme skambėjo nuotaikinga muzika. Užgavėnių persirengėliai kartu su Lašininiu auklėtoja Gražina Baranauskaite susirinko kiemo aikštelėje. O ten išvydo patogiai įsitaisiusį ant šiaudų stirtų ir net miegantį Kanapinį auklėtoją Danutę Adamonienę

            Užgavėnių persirengėliai (vaikai, darbuotojai, tėveliai vijo žiemą iš darželio kiemo, dainuodami tradicinę lietuvių liaudies dainelę „Žiema žiema, bėk iš kiemo“, žaidė žaidimus, pokštavo ir smagiai šurmuliavo. Jiems padėjo meninio ugdymo pedagogė Janina Budrevičienė. Lašininis buvo nugalėtas. Lašininio draugė direktorė Vitalija Adamonienė nepamiršo visus pavaišinti mieliniais blynais. Jie buvo labai gardūs. Už tai dėkojome virėjoms.

            Paragavę blynų persirengėliai sudegino Morę ir jos krepšį su visomis blogybėmis. Tradicija išvaryti žiemą, šiemet mažiesiems dar atrodė per anksti. Juk žiemos džiaugsmai tik prasidėjo, bet kalendorinis pavasaris jau netoli.

Akcija ,,Šimtas širdelių mylimai Lietuvai“

2018-02-15

             Kai vieną šaltą žiemos dieną į mūsų kiemo uosį atskrido sniegenos, medis ,,pražydo“ raudonomis spalvomis. Gražu. Papuoškime medį spalvotomis širdelėmis-toptelėjo mintis. Ir prisijunkime prie Lietuvos prezidentės akcijos ,,Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“. Sumanyta – padaryta!

            Birštono vaikų darželio-darželio ,,Vyturėlis“, ,,Bitučių“ grupės vaikai ir jų tėveliai dažė akriliniais dažais medines širdeles. Smagus laikas pabūti kartu darželyje. Nudažytas trispalves širdeles nešėme į darželio kiemą, prie sėklomis dar apkibusio uosio (tai štai ko tos sniegenos čia atskrenda). Darbo buvo visiems: mažiems ir dideliems. Vieni lipo ant kopėčių, kiti kėlė savo vaikučius aukštyn...medis puošėsi. Greitai uosis ,,pražydo“ trispalviais žiedais. Vakaras buvo šaltas. Kad uosis nesušaltų apsukom jo kamieną trispalviu, auklėtojos Rositos, numegztu šaliku. Darbeliai baigti. Galima ir pasilinksminti. Vaikai uždainavo ,,Lietuva, Lietuva mano tėviškėle, čia mamytė, čia tėvelis, čia mums žydi gėlės...".

                                     „Bitučių“gr.auklėtoja Rosita Ulinskienė

 

Žiemos linksmybės

2018-02-08

Žiemos Lietuvoje keičiasi, todėl reikia suspėti pasidžiaugti pasirodžiusiu sniegui. Užklota žemė sniegu paįvairino vaikų veiklą lauke. Jie galėjo išbandyti kalnelį, kuris suformuotas, vykdant kiemo renovaciją. Tai patogu jaunesniems, kurie neįveikia atstumo prie tolimesnių miesto kalnelių. O kiek džiaugsmo , kai vieni kitus vežioja ,,Rogučių“ traukinku“, stato sniego statinius, piešia ant sniego... Gyvename laukimu kada žemę padengs dar storesnis sniego sluoksnis ir galėsime pratęsti žiemos pramogas.

Inf. ir nuotraukos L. Jusienės

Sveiki sulaukę 2018 metų!

Šventinis rytmetis ,,Lik sveika žaliaskare“

2018-01-08

Į salę atskubančius vaikus, pasitiko meninio ugdymo pedagogė Janina Budrevičienė. Išgirdę skambančią muzką atstrikėsjo „kiškutis“ (auklėtoja K. Mulerčikienė), įskrido „varna“ (auklėtoja V. Šalčienė) ir atbėgo „ nykštukas“ (auklėtoja Ž. Vabuolienė). Vaikai drauge su personažais prisiminė ir atsisveikino su Kalėdų - Naujųjų metų šventėmis. Deklamavo šventinius eilėraščius, dainavo daineles, žaidė ratelius. Padėkojo Kalėdų seneliui jo pagalbininkams nykštukams už dovanėles, šventines akimirkas. Šventei baigiantis, ,,stebuklingomis dūdelėmis“ vaikai užpūtė eglutės švieseles. Ją nupuošti liko kūrybinės grupės atstovai. Auklėtojos su vaikais išskubėjo nupuošti eglutes grupėse. o žaliaskares išnešti prie tam skirtos vietos, žaisliukus saugos iki kitų Kalėdų.

Inf. ir nuotraukos Laimos Jusienės

„Kelionė geltonuoju autobusiuku“

            Vaiko pasaulio pažinimas prasideda nuo artimiausios aplinkos, šeimos, savęs suvokimo, darželio, savo gimtojo miesto.gamtos stebėjimo. Mes turime pačias palankiausias sąlygas matyti ir pažinti gamtą, savo gimtąjį miestą Birštoną. Iš aplinkos vaikai geba perimti labai daug informacijos. Lankant gyvenamosios vietovės objektus plečiasi vaikų akiratis, jie patiria naujų įspūdžių.todėl planuojant ekskursijas numatome ko vaikai išmoks, ką patirs. Šios mūsų kelionės tikslai buvo-pažinti ir įvardinti gyvenamosios vietovės objektus, laikytis sutartų saugaus elgesio taisyklių, kalbėti, pasakoti apie tai ką mato.matė, ką sužinojo.ir aišku – patirti džiugių emocijų keliaujant geltonuoju autobusiuku.

            Keliauti be bilieto autobusu negalima.vaikai „įsigijo“ autobuso bilietus. Saugojo juos iki kelionės pabaigos. Kelionė prasidėjo mūsų darželio kieme. Užsisegti saugos diržus, nevaikščioti, netriukšmauti yra tokias taisykles vaikams įvardijo autobuso vairuotojas.

            Važinėjome po mūsų gimtąjį miestą Birštoną, matėme pro autobuso langus sanatorijas „Tulpė“, ,,Versmė“, ,,Eglė“, ,,Vytautas minerl spa“, gaisrinę, bažnyčią, birštono gimnaziją, parduotuves, savo ir pažįstamų namus, gėrėjomės šventiškai pasipuošusiu miestu.

Gabrielė išlipusi iš autobuso sakė ,, Aš labai laiminga, nes ši kelionė man patiko“. Vaikai dėkojo vairuotojui ir autobusiukui už smagią kelionę.

 „Bitučių“gr.auklėtoja Rosita Ulinskienė

Kalėdinių renginių akimirkos

2017-12-28

Širdele, tuk tuk, ar gera tau su manim?

2017-12-15

             Penktadienio popietę į ,,Skruzdėliukų“ grupę, rinkosi tėveliai, vyresnieji broliai, sesutės. Čia vyko vakaronė ,,Advento belaukiant“.

            Vakaronė prasidėjo prašymu, tėveliams susėsti rateliu ir ant kelių pasisodinti savo mažuosius. Auklėtoja Danutė iš stebuklingos dėžutės išėmė gerumo širdelę, kurią saugojo du maži angeliukai. Visiems priminė, kaip artėjant gražiausioms metų šventėms norime visi tapti kuo geresni, atsiprašyti vieni kitų, padėkoti. Gerumo širdelę vaikučiai perdavė tėveliams, kartu sakydami tokius žodžius „Širdele, tuk tuk, ar gera tau su manim?“. Kai širdutė apkeliavo mūsų vaikučių tėvelius dar vaikučiai pasakė tokius žodžius: „Ir dar pasižadu, būt geras, geras su vaikas“. Buvo smagu stebėti, kaip po tokių žodžių tėveliai dar stipriau apkabino, prisiglaudė savo vaikučius.

            Auklėtoja Danutė priminė apie darbus kuriuos turėdavo šeimos kartu su vaikučiais nudirbti Adventinio laikotarpio metu. Smalsumo sulaukė avių natūrali kirpta vilna. Vilną kedendavo ne tik suaugusieji, bet ir maži vaikai. Kedenti vilną ne toks jau ir lengvas darbas buvo, kaip ir iš susuktos siūlų „tolkos“ suvynioti siūlų į kamuolį. Šį darbą atliko visi noriai, netgi tėčiai vyniojo ir suko siūlų kamuolį. Kai auklėtoja Marytė atnešė bičių korių lakštų, grupė prisipildė , malonaus medaus kvapo. Buvo pasiūlyta visoms šeimoms pasidaryti po žvakutę ir papuošti ją bitute, nes bitės žmogaus gyvenime siejamos su darbštumu – to linkime visoms vaikučių šeimoms, darbštumo, draugiškų tarpusavio santykių, pagarbos, tolerancijos vieni kitiems.

            Vakaronės metu visi suklusome, išgirdę triukšmą lauke. Vaikai nubėgę prie langų kieme pamatė bevaikščiojantį Kalėdų senelį. Užeiti ir pasisvečiuoti senelį kvietė vaikučiai, tėveliai. Pagaliau vargais negalais suradęs „Skruzdėliukų“ grupę Kalėdų senelis atėjo pas mus. Senelis perskaitė iš vaikų gautą prašomų dovanų sąrašą, kurį vaikai parašė (auklėtojų padedami): tai konstruktoriai, gyvi šuniukai, katytės, pianinai, gitaros, kompiuteriai ir netgi buvo pageidavimas - broliuko ar sesutės. Kalėdų senelis prižadėjo peržvelgti dovanų sąrašą iš naujo ir stebuklingą Kalėdų naktį išpildyti visus vaikučių norus. Už padeklamuotus eilėraštukus senelis įteikė vaikučiams po mažą dovanėlę.

            Vakaronė baigėsi. Mes manome, kad išsakyti žodžiai, palinkėjimai, pripildė mūsų dideles ar mažas širdeles gerumo. Gražių, linksmų švenčių linkime „Skruzdėliukų“ grupės tėveliams. Ačiū, kad buvote kartu.

 Auklėtojos: D.Adamonienė ir M.Galinienė

SU DAINOMIS IR PASAKOMIS AUGTI SMAGIAU!

2017-12-07

GRUODIS

Gruodis kvepia dovanom,

Meile ir paguoda,

Ir kasdieniniais pyragais,

Ir mama ir duona.

 

Dar jis kvepia paslaptim

Laukimu ir laime,

Juk Kalėdos pas visus

Visada ateina.

 

Gruodis turi ir turės

Naktį stebuklingą,

Kai Kalėdinė žvaigždė

Gerumu suspindi.

 

Šiuo auklėtojos Laimutės Bagdonaitės sukurtu eilėraščiu ,,Kačiukų“ grupės vaikučiai pradėjo savo jau antrąją paramos akciją žurnaliukui ,,Vakaro žvaigždelė“ paremti.

Šiais metais į labdaros akciją atvyko ir pati žurnaliuko sumanytoja ir įkūrėja Daiva Bauerienė. Ji kartu , su savo kolega Simonu paruošė ir padovanojo darželio vaikams, darbuotojoms ir tėveliams muzikinę programėlę ,,Su dainomis ir pasakomis augti smagiau!“ Manau, kad su šiuo šūkiu sutiktų visi pasaulio vaikai. Ir kada gi pasakų gana...Ogi niekada! Renginio metu visi klausėmės pasakėlės ,,Šokoladinis katinėlis“ ir sunku žodžiais perduoti, aprašyti matytą džiugesį vaikų ir tėvelių akyse. Smagu ir džiugu pasidarė širdyje, kai pastebėjau, kad ne tik vaikai dainuoja, pritaria Daivai ir Simonui, bet ir tėveliai.

O ar žinote, kaip gimsta pasakos žurnaliukui ,,Vakaro žvaigždelė“. O atsiranda jos iš nepaprasto žmogaus gerumo, meilės, pastabumo. Pasaka ,,Voriukas ir vaikai“ yra neišgalvota: voriukų šeimyna iš tiesų vieną dieną apsigyveno žurnalo ,,Vakaro žvaigždelė“ įkūrėjos D.Bauerienės namų vonioje. Ir ten gyveno iki pavasario. Pasaka ,,Obuoliukai su megztukais“ taip pat gimė Daivos galvoje, stebint rudenėjančią gamtą. O ar žinote, kur gyvena tinginys ir kaip su juo kovoti? Kaip nugalėti ilgesį...? Ne, tai pasiklausykite pasakų iš ,,Vakaro žvaigždelės“. O jei neturite šio žurnaliuko, tai kreipkitės į ,,Kačiukų“ grupės vaikus, nes jie yra tikri šio žurnaliuko fanai. Kiekvienas naujas numeris yra labai laukiamas, sulaukus aptariamas, o pasakėlės ir dainelės skamba ištisus metus. Gerumo, meilės vaikams ir visiems žmonėms, švelnaus balso tembro, gitaros skambesio ir sklindančio gerumo iš Daivos ir Simono neįmanoma perduoti žodžiais.

Labai dėkojame visiems prisidėjusiems prie labdaros akcijos žurnaliukui ,,Vakaro žvaigždelė“  paremti. Šiais metais buvo surinkta 121 euras.

Gražių, šviesių ir šiltų Jums Švenčių!

 Auklėtoja Birutė Leonavičiūtė

Adventinio laikotarpio pradžia

2017-12-04

                     ADVENTAS – susikaupimo ir dvasinio pasirengimo sutikti šv. Kalėdas metas. Tai metas, kuomet gyvename laukimu.

            Adventinį laikotarpį pradėjo Kauno muzikos ansamblis ,,Ainiai‘. Edukacinėje programoje, ansamblio muzikantai - atlikėjai nuotaikingai ir žaismingai, supažindino su Advento – Kalėdų laikotarpio papročiais, tradicijomis, skirtingų lietuvių liaudies muzikos instrumentų skambesiu, atsiradimu, išraiškos galimybėmis. Atliko lietuvių liaudies, Adventines – Kalėdines dainas.

                  Į pirmosios Advento žvakelės uždegimo popietę, ugdytinius, darbuotojus pakvietė auklėtojos: A.Sadauskienė ir V. Eidukaitė. Visi susirinkę žaidė adventinius žaidimus, kalbėjo apie pasiruošimą artėjančioms šventėms.Vaikų dainoms, žaidimams akomponavo meninio ugdymo pedagogė Janina Budrevičienė.

Inf.ir nuotraukos L. Jusienės

Sporto šventė ,, Sportuokime linksmai“

2017-11-23

Žaidimai yra pagrindinė vaikų sveikatos stiprinimo ir fizinio ugdymo priemonė.

,,Ančiukų“, ,,Meškučių“ ir ,,Kiškučių“ grupės vaikai vienas, du, trys į sporto salę žygiavo linksmai, ten žaidimai jų laukė tikrai. Sporto šventės ,, Sportuolime linksmai“ tikslas:

 • stiprinti stambiosios ir smulkiosios motorikos įgūdžius, tokius, kaip ėjimas, bėgimas, šokinėjimas, pusiausvyros išlaikymas judant, laipiojant aukštyn ir žemyn.
 • skatinti lankstumą, vikrumą, ištvermę, greitumą, pirštų, delno, riešo, rankų – akių judesių koordinaciją.
 • ugdyti savarankiškumą, kūrybinį žaismingumą, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Sporto šventės metu sumanios, išradingos, kūrybingos, aktyvios auklėtojos: A. Vaitkevičienė, K. Mulerčikienė, D. Domarkienė, D. Beliauskienė, V. Eidukaitė pasiūlė salėje vaikams būti žvaliems ir pasimankštinti  ,,Labas rytas tau galvyte“.

Linksmai nusiteikusius ugdytinius pakvietė į ratą pažaisti  žaidimus ,, Kelias į darželį“, ,, Išėjo tėvelis į mišką“, ,,Mano batai buvo du“, ,,Du gaideliai“. Įdomus, išradingas akcentas -  žaidimas ,,Spalvotas parašiutas“ suteikė mažiesiems dalyviams daugiausia džiugių emocijų. Sporto šventei artėjant į pabaigą vaikučiams pasiūlyta lėtai atlikti kvėpavimo pratimus.

Žaidimai parinkti trumpi, įdomūs, pagal dviejų, trijų metų vaikų amžių. Džiugu, kad ugdytiniai  buvo aktyvūs, judrūs, nusiteikę sportuoti, praplėtė akiratį, bendravo ir bendradarbiavo, dalijosi džiugiomis akimirkomis.

 Informacija ir nuotraukos auklėtojos D. Beliauskienės

Respublikinis prevencinis projektas ,,Žaidimai moko‘‘

 

Nuo 2017m. spalio 1 d. iki balandžio 1 d.mūsų darželis įsijungė į ilgalaikį prevencinį projektą  „Žaidimai moko“.

Projekto tikslas – žaidimų pagalba lavinti penkiamečių erdvės ir laiko, regimąjį suvokimą, tikslinti ir tobulinti smulkiuosius (riešo, rankų pirštų) judesius. Projekto pagrindinė veiklos forma – žaidimai. Mažiesiems žaidimas – ne tik malonumas, bet ir tokia pat svarbi veikla, kaip ir mokymasis mokykloje. Žaisdami vaikai tyrinėja ir atranda pasaulį, tad tai – ir pažinimas, ir tyrinėjimas, ir atradimas, ir patirtis vienu metu. Žaidžiant formuojasi vaiko asmenybė. Labai svarbu ugdyti regimąjį suvokimą, kuris padeda orientuotis erdvėje, popieriaus lape. Žaidžiant žaidimus, galima supažindinti vaikus su dydžių sąvoka, išmokyti skirti kairę ir dešinę puses ir kitų svarbių dalykų, kurie ateityje padės sėkmingam mokymuisi mokykloje.

 Logopedė Jolanta Parajackienė

 

Vaikų ir tėvelių kūrybinių darbų paroda

„Rudens mozaika“

Rudeniu kvepia gamta. Daržuose, soduose sunoko daržovės ir vaisiai. Miškas giriasi grybų gausa. Kaštonų, ąžuolų šakos apkibusois gilėmis, kaštonais. Vaikams patinka juos rinkti, skaičiuoti, raides iš jų dėlioti...ir arkliuką sugalvoti. Daržoves ir vaisius galima ne tik valgyti, bet iš jų sukurti senį besmegenį, šuniuką, žuvytę, voriuką.Jei ir tėveliai įsitraukia į veikląB džiaugiasi ir vaikai ir pedagogai.Vaikų ir tėvelių sukurtais ežiukais, vorais, šuniukais, žuvytėmis,grybais pasipuošė mūsų darželio erdvės. Ačiū visiems už kūrybą! Kai su vaikų tėvais užmezgame partnerystės santykius, iš to laimi visi vaikai, tėvai, pedagogai.

 Parengė auklėtoja metodininkė Rosita Ulinskienė

Rudenėlio šventė ,,Rudeninis šėlsmas“

2017-10-12

Sužinojo visi ir maži ir dideli, kad rudenėlio šventė jau netoli. Spalio 12d.10 val. muzikos salė šurmuliavo nuo pomidorų, agurkų, musmirių, baravykų, lašiukų, voriukų, lapų

gausybės ir grožybės.Visi atėjo su rudenine žinia. Su kuprinėm rudeninėm atkeliavo voriukai. Jie pirmieji paskelbė savo žinią. Vorė (auklėtoja L. Bagdonaitė) išskubėjo su savo žinia pas ūkininkę Marytę. Kiškis(auklėtoja R.Ulinskienė) atnešė laikraštį “Rudeninės žinios“, o jame žinių gausybė apie orą, grybus, rudens skundą....vaikai, persirengę rudens personažais, irgi turėjo žinių. Jie dainavo, šoko, eiles deklamavo, ūkininkei Marytei (auklėtoja L. Bagdonaitė) daržoves ir vaisius skaičiuoti padėjo, į krepšį sudėjo. Tėvelių didelis būrys šventėje dalyvavo rudeninių žinių klausė, vaikus fotografavo. Vaikai obuoliukus kramsnojo ir rudenėliui už dovanas dėkojo.

 Auklėtoja metodininkė Rosita Ulinskienė

Europos Judumo savaitė

 2017-09-20

 Darželio vaikai ir darbuotojai dalyvavo Europos savaitės renginiuose. Grupėse vyko pokalbiai apie judėjimo naudą, apie tai , kaip svarbu rūpintis savo sveikata, mus supančia aplinka, nes švari aplinka padeda išsaugoti sveikatą.

 Rugsėjo 20 d darželio ugdytiniai dalyvavo ėjimo akcijoje ,,Kiek metukų, tiek ratukų“. Auklėtoja Rosita Ulinskienė ėjimo trasos teritoriją pažymėjo ir papuošė skiriamaisiais ženklais. Tai pradžiugino visus susirinkusius. Direktorė Vitalija Adamonienė priminė šios akcijos svarbą. Pasiūlė vaikams paprašyti tėvelų, kad dažniau į darželį atvykų pėsčiomis be automobilio. Palinkėjo sėkmingai įveikti numatytus atstumus skaičiuojant metukus. Prie starto linijos pirmieji stojo priešmokykliių grupių ugdytiniai. Jiems teko apeiti net šešis ratukus. Jauniausi akcijos dalyviai - ,,Kiškučių“ grupės ugdytiniai. Po eitynių vaikai pūtė ir gaudė muilo burbulus.

 Inf. ir nuotraukos direktorės pav. ugdymui Laimos Jusienės

Sporto renginys ,,Mes prie Nemuno užaugę“

2017-06-14

 Birštono vaikų lopšelis-darželis jau daug metų bendradarbiauja su Kauno lopšeliu- darželiu ,,Rasytė“. Vykdo bendrus sveikatos projektus. Ir štai mūsų draugai birželio 14, pakvietė ,,Kačiukų“ grupės vaikučius ir auklėtojas į susitikimą Kauno irklavimo bazę ,,Bangpūtys“.

Pirmieji kelionės įspūdžiai prasidėjo tik įsėdus į autobusą. Vieni autobusu važiavo pirmą kartą, kitiems buvo labai smagu dairytis pro langą. O kai nuvykome į Kauno irklavimo bazę mūsų jau laukė ,,Rasytės“ vaikučiai, auklėtojos ir ,,Bangpūčio“ valdos šeimininkai. Pirmiausia apsilankėme patalpose kur laikomos valtys ir kitos irklavimui reikalingos priemonės. Treneris supažindino, kaip atrodo ir kuo skiriasi kanojų ir baidarių valtys. Kiekvienas galėjo rankose palaikyti irklus, apžiūrėti valtis .Paskui apsilankėme treniruoklių salėje. Po įdomios ekskursijos po irklavimo bazės valdas visų vaikučių laukė draugiškos sportinės žaidynės. Graži aplinka prie vandens telkinio, nauji draugai, netradicinės estafečių priemonės sudomino vaikus ir auklėtojas. Kiek džiaugsmo jiems suteikė Kauno lopšelio- darželio ,,Rasytės“ darbuotojų įteikti medaliai ir atminimo dovanėlės.

Kaip ir daugumą anksčiau vykusių iškylų, išvykų, taip ir šią vainikavo vaišės. Kiekvienas turėjo tėvelių suruoštą lauknešėlį. Pusdienis prabėgo greitai, reikėjo atsisveikinti ir grįžti namo, o dar taip norėjosi pabūti, pabendrauti, pasidalinti vaišių receptais (vaikai dalijosi vaišėmis ir pasakojo, kas tepė sumuštinius, kepė sausainius ir t.t.).

Atsisveikindami Kauno lopšelio- darželio ,,Rasytė“ vaikams ir auklėtojoms tarėme nuoširdų ačiū ir iki susitikimo Birštono irklavomo bazėje prie Nemuno. Kaip gera turėti draugų, atrasti naujų iki šiol dar neatrastų erdvių poilsiui, bendravimui, ugdymui.

Sugrįžus Deangelas padėkojo vairuotojui. ,,Ačiū vairuotojau, kad vežėte“, Julija išlipdama iš autobuso tarė ,,Ačiū už puikią kelionę“.

 Inf. „Kačiukų“ grupės auklėtojos Birutės Leonavičiūtės, nuotraukos Laimos Jusienės

Darželio 30 – asis Gimtadienis

2017-06-01

 Vaikų lopšelis-darželis veikia nuo 1987 metų. Šių metų birželio 1 dieną šventė 30 – ies metų Gimtadienį.

           Šventė – edukacinės veiklos vaikams vyko visą savaitę. Jas paįvairino savivaldybės gydytojos E. Grinevičienės sumanymas supažindinti vaikus su joga. Veiklas organizavo jogos instruktorė Kristina Gaubienė. Dar viena pramoga ,,Šuoliukai batute‘‘, kurie lavina koordinaciją. Tai  Maneikių šeimos dovana darželio vaikams. UAB GRIFS AG dėkojame už saldžias dovanas.

           Birželio 1 – ąją per Vaikų gynimo dieną darželio bendruomenė, vaikai, tėveliai, socialiniai partneriai ir steigėjai dalyvavo bendrame iškilmingame Gimtadienio paminėjimo renginyje. Darželio bendruomenės nariai praėjus dar vienam dešimtmečiui nuo 2007 m. iki 2017 m  ugdydami vaikus pateisino kas atsispindi darželio misijos nuostatose. Darželis – atviras pokyčiams, ugdantis 1 – 6 ( 7) metų įvairių gebėjimų vaikus, glaudžiai bendraujantis su šeima, visuomene, ugdantis vaiko tautiškumą, sveiką gyvenseną, padedantis pasirengti mokymusi mokykloje. Vaikai šventės proga dovanojo piešinius, daineles, eilėraštukus., palinkėjimus. Auklėtoja Laimutė Bagdonaitė nutapė paveikslą - ,,Vyturėlio“ logotipą. Svečių sveikinimai, palinkėjimai įkvėpė tolimesniems siekiams ugdant būsimą Lietuvos pilietį. Darbuotojai stebėdami kylančius į padangę balionus susimąstė, kad gyvenimas – ne tos dienos, kurios praėjo, o tos kurios liko neužmirštamos atliekant kasdienius darbus, ugdant vaikus, bendraujant su kolegomis...

           Jubiliejaus proga dėkojame Birštono savivaldybei, už sudarytas puikias sąlygas ugdyti mažuosius birštoniečius.

           Dėkojame visiems darželio darbuotojams už nuoširdų darbą, drauge su vaikais, tyrinėjant ir atrandant atsakymus į klausimus kodėl?, kad padedate vaikams įveikti net 18 pasiekimo sričių. Ugdytinių tėveliams už bendravimą ir bendradarbivimą.

 Direktorė Vitalija Adamonienė ir direktorės pavaduotoja ugdymui Laima Jusienė

 

Projektas

LT-PL-1R-106 ,,Ikimokyklinio ugdymo tinklas abipus sienos“

Projekto tikslas – gerinti gyvenimo kokybę skatinant ir įgyvendinant aukštos kokybės ikimokyklinio ugdymo paslaugas Lietuvos – Lenkijos pasienio teritorijoje.

Projekto pradžia 2017 m. kovo 1 d., pabaiga 2019 m. kovo 28 d.

 2017 . gegužės 15-17 d. Lenkijoje įvyko seminaras Bendradarbiavimas abipus sienos ,,Ikimokykliniougdymo tinklas abipus sienos.“ Jame dalyvavo atstovai iš Birštono vaikų lopšelio-darželio ,,Vyturėlis“, Birštono vienkiemio darželio mokyklos ir Lenkijos Korycino pedagogų, tėvų komanda.

2017-05-06 d priešmokyklinių gupių vaikai, tėveliai, pedagogai dalyvavo Korycino vaikų darželyje vykstančiame piknike ,,Mama, tėtė ir aš‘. Pikniko metu girdėjome skirtingomis kalbomis dainuojančius, deklamuojančius vaikus. Visiems patiko kelionė Senoviniu garvežiuku po Korycino valsčiaus apylinkes. Sugrįžus po ekskursijos vaišinomės to krašto patiekalais. Organizatorių vaišingumas, dėmesys mus visus pamalonino. Juk ir mes Lietuviai svečius panašiai sutinkame. Vaikai ir mamos smagiai leido laiką sportuodami, šokdami, žaisdami ant batutų.

Džiaugemės vieni kitus labiau pažinę. Pabendravus pedagogams ir tėvams paaiškėjo, kad turime panašių problemų Taigi kilo idėjų, kokiomis temomis organizuoti sekančius seminarus ir susitikimus.

 Direktorės pavaduotoja ugdymui L.  Jusienė

Nuotr. auklėtoja D. Adamonienė

 

,,Futboliuko“ varžybos

2017-05-09

Numatytos varžybos tarp Kauno lopšelio-darželio ,,Rasytė‘ ir Birštono ,,Vyturėlis“ vaikų turėjo vykti Birštono stadione. Dėl atvėsusio oro programą turėjome keisti. Abi komandos tik  apsilankėme stadione, kur įsikūręs ir Sporto centras. Centro direktorius Saulius Smailys supažindino vaikus su ten vykstančia sportine veikla, pasiekimais. Mažuosius lankytojus labiausiai domino aktyi vaikla čia ir dabar Jie panoro apibėgti stadioną. Sugrįžus į darželį komandų laukė auklėtoja Rosita Ulinskienė pavadavusi trenerį V. Šabasevičių. Ji turi patirtį, nes vykdė ankstesnes 2015-2016 metį ,,Futboliuko“ programas. Pirmiausia vyko trumpas komandų prisistatymas. Auklėtoja priminė futbolo taisykles. Suorganizavo apšilimo pratimus. ,,Futboliuko“ varžyboms teisėjavo Sporto centro treneris Linas Smailys. Žaidimo trukmė 5 minutės arba iki 3 įvarčių. Kad žaidime dalyvautų visi žaidėjai po kiekvieno teisėjo švilpuko komandos keitė žaidėjus. Po varžybų vyko trumpas žaidimo komandose aptarimas. Draugams iš Kauno lopšelio-darželio,,Rasytė‘ pavyko pelnyti įvarčius į vartus. Birštono komandos žaidėjai buvo jaunesni, bet vikresni, veržlesni... Abiejų komandų žaidėjai buvo apdovanoti medaliais, saldžiomis dovanėlėmis, organizatoriai padėkomis.

Inf. ir nuotraukos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Laimos Jusienės

Konkursas ,,Mano žalioji palangė“

2017-05-05

Auklėtojos ir vaikai dalyvauja ekologijos konkurse „Mano žalioji palangė“, kurį organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.  Konkurso  tikslas – skatinti ir propaguoti „žaliųjų namų“ idėjas, įtraukiant į praktinę veiklą ikimokyklinukus. Pavasarinė nuotaika atkeliavo į ,,Skruzdėliukų“, ,,Kačiukų“, ,,Kiškučių“, ,,Ežiukų“, ,,Pelėdžiukų“, ,,Bitučių“  grupes. Šių grupių palangės pasipuošė daigynais (gėlių, daržovių daigais vazonėliuose, išdygo prieskonių daržas). Vaikai  sėjo sėklas, sodino daigus. Kiekviena grupės „žalioji palangė“‚ vis kitokia: „Kiškučių“ grupės vaikai savo palangę pavadino „Tipu tapu bus skanu – valgysim visi kartu“, , ,,Bitučių“ grupės ,,Aš gėlytes sėjau“, „Kačiukų“ grupės „Mūsų mažasis daigynas“, ,,Ežiukų“ , ,,Pelėdžiukų“ grupių ,,Lysvelė ant palangės“, ,,Skruzdėliukų“ grupės ,,Žali mūsų žolynėliai“. Šios grupės vaikai augina ne  tik daržoves, gėles , bet ir įvairius javus.  Vaikai  stebįjo  kaip iš sėklos išaugo augalas, tyrinėjo  jų augimo tarpsnius piešė paveikslėliuose, dėlioja augalo augimo liniją. Pedagogai siekia padėti vaikui pažinti ir suprasti supantį pasaulį jį stebint, tyrinėjant, sudarant palankias aplinkybes svarbiausiems pažinimo pasiekimams įgyti.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Laima Jusienė

Šventė ,,Velykos atėjo margučiai riedėjo‘‘

2017-04-18

Antradienio rytą , į papuoštą muzikos salę susirinko visų grupių vaikučiai pasidžiaugti Velykomis, paridenti margučius. Į šventę atvykusi Velykų bobutė auklėtoja Gražina Baranauskaitė buvo liūdna, net kosėjo. Pasirodo per šventes sušąlo. Juk šiemet prabudę, Velykų rytą išvydome sniegą. Meninio ugdymo pedagogė Janina Budrevičienė Velykų bobutei pasiūlė linksmintis drauge su vaikais, gal tai padės pasijusti geriau. Vaikai dainavo linksmas daineles, deklamavo eilėraštukus, žaidė muzikinius žaidimus, rideno margučius kol Velykų bobutė pralinksmėjo. Atsisveikindama su vaikais prisipažino jog pasijuto geriau, padėkojo už šventinę nuotaiką ir apdovanojo tradiciniais šokoladiniais kiaušiniais.

Inf ir nuotraukos Laimos Jusienės

Išvyka į paukštyną

2017-04-10

Priešmokyklinės ,,Skruzdėliukų“grupės ugdytiniai lankėsi netoli Birštono esančiame Editos ir Giedriaus Baranauskų paukštyne. Vaikai buvo labai nustebinti, pamatę bėgiojančius geltonus, pūkuotus ,,kamuoliukus“, kurie tik prieš keturias dienos išsirito iš kiaušinio. Jų buvo labai labai daug. Kaip sakė Martynas - neįmanoma suskaičiuoti. Vaikai nustebę klausinėjo paukštyno šeimininkų, kodėl jų ,,kambarėlyje“ taip karšta. Jiems rūpėjo ką jie lesa, geria, kaip miega ir po kiek laiko užaugs didelės vištos. Drąsiausi norėjo paglostyti, palaikyti savo rankytėse mažą pūkuotą viščiuką., pajusti jo kūnelio šilumą, sparnelių plazdėjimą. Daugumai vaikų tai buvo pirma pažintinė išvyka su naminiais paukščiais.

 Esame dėkingi šeimininkams ne tik už pasiūlymą apsilankyti paukštyne, bet ir suruoštas vaišes.

 Inf. ir nuotraukos priešmokyklinės ,,Skruzdėliukų“ grupės pedagogės Danutės Adamonienės

S V E I K A T I N I M O  AKCIJA

„Sveikas vaikas – laimingas vaikas“ skirta  Pasaulinei sveikatos dienai paminėti

 

MASINIS BĖGIMAS „AŠ BĖGU – 2017“

 

Sveikatinimo akcija „Sveikas vaikas – laimingas vaikas“ skirta Pasaulinei sveikatos dienai paminėti vyksta  jau ketvirtus metus iš eilės. 2017- ais  metais akcija įtraukta į Respublikinės ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ projektą „Žaidžiame, šokame, bėgiojame – kartu su šeima sportuojame“. Akcijos organizatoriai siekia sudominti visas Respublikos ikimokyklines įstaigų bendruomenes masiniu bėgimu.

Akcijos metu buvo atkreipiamas dėmesys į dalyvių masiškumą

2017 m. balandžio 1 – 6 dienomis grupėse vyko pokalbiai su vaikais apie bėgimą ir jo svarbą fizinei ir psichinei sveikatai. Kiekvienam dalyviui pagaminome skritulio formos emblemas su užrašu ,,Aš bėgu – 2017“.

Masinio bėgimo „Aš bėgu – 2017“ dalyviai: vaikai nuo 2 iki 7 metų amžiaus, darbuotojai, tėveliai, balandžio 7 d. 11.00 val. susirinko Birštono stadione. Sporto aikštelėje vaikai pristatė pačių sugalvotas skanduotes, atliko apšilimo pratimus. Prie STARTO linijos stojo 105 vaikai, 27 darduotojai ir 25 tėveliai. Mažiausias trasos ilgis – 30 metrų, kurį turėjo nubėgti 2-3 m vaikai, didžiausias 120 – metrų. Jį  įveikė 6-7 metų vaikai.

Šiemet siekėme masiškumo ir džiaugiamės dalyvavusių tėvelių, darbuotojų aktyvumu. Renginyje dalyvavo Birštono švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Žiūraitėnė. Ji pasveikino visus su Pasauline sveikatos diena ir pasidžiaugė sėkmingai atbėgus prie Finišo. Vedėja palinkėjo, kad bėgiojimas drauge su vaikais, pasivaikščiojimai, važinėjimasis dviračiais taptų kasdieninio gyvenimo įpročiu. Aktyviam poilsiui pasivaikščiojimų metu padovanojo ,,skraidančią lėkštę“. Dėkojame darželio tarybos pirmininkui Arnui Juozaičiui, Sporto centro direktoriui Sauliui Smailiui ir treneriui Jonui Juozaičiui už pagalbą organizuojant masinį bėgimą nuo Starto iki Finišo.

 Inf. Laimos Jusienės, nuotraukos Sauliaus Smailio

 

Kūrybinių darbų paroda ,,Tautinė lėlė“

 Siekiant populiarinti tautinį kostiumą ir jį įprasminti, 2017 m. Vyriausybė paskelbė tautinio kostiumo metais ir pakvietė organizuoti tam skirtas konferencijas, parodas, seminarus, edukacinius mokymus.

Panevėžio Kastyčio Ramanausko lopšelis-darželis ir Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės - Bitės bibliotekos vaikų ir jaunimo literatūros skyrius pakvietė ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenes kurti ir dalyvauti kūrybinių darbų parodoje „Tautinė lėlė“.

 Auklėtojos metodininkės L. Bagdonaitė ir R. Ulinskienė dalyvavo kūrybinių darbų parodoje „Tautinė lėlė“ ir pristatė į parodą savo pagamintas lėles. Paroda veikia Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės - Bitės vardo BIBLIOTEKOJE.

Sportinė pramoga ,,Žvirblio puota“

2017-03-31

Judėjimas yra vienas iš svarbiausių, harmoningo vaiko vystymosi ir sveikatos stiprinimo, veiksnių. Tai veikla, kuri teikia vaikams daug džiugių emocijų. Tuo buvo galima įsitikinti stebint „Bitučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupės sportinę pramogą ,,Žvirblio puota“. Žvirbliai šoko po du (dainelė,,Mes du žvirbliai“), pempės kuodus šukavo, gandrai snapus kilnojo ir varlės ieškojo, varna sukinėjosi, zylutė striksėjo, tik pelėda negalėjo, tai viena koja šokinėjo. Paukščiai (vaikai) puotavo ir katino nepastebėjo, o šis paukštelius (vaikus) gaudyti pradėjo (judrus žaidimas ,,Paukšteliai ir katinas“). Katinas žvirblį apdraskė ir jam skaudėjo (dainelė ,,Žvirbli, žvirbli“). Pasveikęs žvirblis linksmai čiauškėjo ir visiems sportavusiems dovanų nepagailėjo.

Vaikų mintys:

Gabrielė po pramogos išreiškė savo emocijas. Ji pasakė: ,,buvo labai smagu“!

Vytautas priėjo prie žvirblio (teatro kepurė) ir pasakė ,,ačiū ,žvirbli, aš tave apginsiu nuo katino“.

Adas sugrįžęs į gpupę paklausė: ,,kada vėl eisime paukščiais būti“?

 

Inf. „Bitučių“ grupės auklėtoja metodininkė Rosita Ulinskienė

Atvirų durų savaitė tėveliams ir vaikams priešmokyklinėje ,,Skruzdėliukų‘‘ grupėje

2017-03-20-24

 Tėveliai savanoriai dalyvavo rytinėse ir popietinėse veiklose. Pirmasis į grupę atskubėjo Vilmanto tėtė Vytautas Lėckas. Jo rankose vaikai pastebėjo lentas, plaktuką. Juk dalyvavimo veikloje idėja - drauge su vaikais pagaminti inkilą. Tėveliui Vytautui pavyko sudominti berniukus ir mergaites. Inkilą pagamino visi drauge įkaldami po vieną vinį. Tai prasminga pamoka,  tikras darbas. Rezultatas medyje įkeltame inkile apsigyvens paukšteliai. Įkeliant inkilą vaikai reiškė emocijas. Vilmantas pastebėjo, kad tai - naujausias ir gražiausias namelis paukšteliams...

Sekančios dienos veiklą pradėjo Aušra Laurinavičienė - Neimanto mama. Jos sumanymas - drauge su vaikais išsikepti sausainius. Sausainių gamybos procesu pavyko sudominti visus. Iškeptus sausainius vaikai ragavo, užsigerdami vaistažolių arbata.

Aistės mama Ksenija Bisikirskienė sudomino vaikus kepurėlių mezgimu. Kepurėles bus galima panaudoti žaidimams, papuošti kokį nors daiktą, padovanoti draugui. Užduotėlės atlikimas reikalavo kantrybės ir susikaupimo.

Susidomėjimo ir kūrybinio džiaugsmo akimirkų padovanojo Vilmanto mamos Vilmos Lėckienės sumanymas piešti ant akmenukų. Vaikai išklausę piešimo atlikimo technikos nurodymų, akmenukus papuošė boružėlėmis. Jie gėrėjosi savo spalvingais, gražiais darbeliais.

Tėvelių dalyvavimas ar tiesiog buvimas grupėje ugdomosios veiklos metu vaikams sutekė džiaugsmo, komandinio darbo patirties, taip pat pasididžiavimo savimi ir artimaisiais. Ačiū Jums už padovanotas akimirkas ugdomąjame procese.

 Inf. ir nuotraukos priešmokyklinės grupės pedagogės D. Adamonienės

 

Respublikinis projektas ,,Po paukščio sparnu“

 Projekto tikslai:

 • Sutelkti Lietuvos ikimokyklinių įstaigų bendruomenes bendradarbiauti ir kartu paminėti pasaulinę žemės dieną.
 • Ieškoti netradicinių ugdymo formų ir būdų bei jų pritaikymo galimybių ugdymo procese.
 • Lavinti vaikų meninę saviraišką, kūrybiškumą, paremtą gamtos stebėjimais ir jutimais, taikant netradicines meninės raiškos priemones.

2017 m. vasario 8 d. – kovo 27 d. dalyvavome Kauno miesto ikimokyklinių įstaigų vaikų ekologiniame kūrybiniame respublikiniame projekte ,,Po paukščio sparnu“.

Žemės dienai paminėti auklėtojos: D. Adamonienė, A. Vaitkevičienė, K. Mulerčikienė, E. Bagdonienė, Ž.Vabuolienė, B. Leonavičiūtė, D. Domarkienė, V. Šalčienė, D.Beliauskienė, R. Ulinskienė, L. Bagdonaitė kūrė paukščius. Tai siurprizas ugdytiniams. Aukllėtojų pagaminti paukščiai ,,atskrido“ į kieme augančią obelaitę. Vaikai gėrėjosi pagamintais paukščiais, minė mįsles, žaidė judrius žaidimus...

Juk labai svarbu dar vaikystėje pažadinti šviesius, tyrus jausmus, kad pajaustų meilę gamtai,  jaustų atsakomybę už gyvūno, augalo gyvybę.

 Inf. direktoriaus pav. ugdymui Laimos Jusienės

Nuotraukos V. Šalčienės

,,Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“

Akcentas – kvietimas išsakyti ir parodyti nepritarimą patyčioms

2017-03-22

 Tarp priešmokyklinio, ikimokyklinio amžiaus vaikų retai pasitaiko įsisenėjusių patyčių situacijų, tačiau kasdieniniame mažų vaikų bendravime jau matomos patyčių elgesio apraiškos. Kad šis elgesys nesikartotų ir vaikai išmoktų gerbti vienas kito jausmus, užkertant kelią patyčioms, auklėtojos pastebėjusios reaguoja į tokį mažųjų elgesį. Pasidalija problemomis su tėveliais.

Programos ,,Zipio draugai“ vykdytojos pedagogė Edita Bagdonienė, auklėtoja Angelė Sadauskienė sutelkė priešmokyklinių ir vyresniųjų ikimokyklinių grupių ugdytinius veikloms ,,Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“. Bendromis pastangomis buvo paruoštas stendinis pranešimas ,,Smurtas - ne ištars kiekvienas vaikas nekentės nei vienas‘‘, piešinių parodos grupėse.

Priešmokyklinės ,,Boružėlių“ grupės pedagogė Edita Bagdonienė, auklėtoja Kristina Mulerčikienė visus vaikus, darduotojus pakvietė į rytmetį – pamoką ,,Mes draugai“. Pokalbio metu drauge su vaikais aiškinosi įvairius poelgius kurie skaudina, žemina aplinkinius. Vaikai drąsiai išsakė savo patirtis, kas iš draugų elgėsi netinkamai: mušėsi, stumdėsi pravardžiavosi...Vaikus sudomino pamokantis filmukas ,,Katino Leopoldo vasara‘‘. Po filmo aptarimo, klausėsi dainelės ,,Aš turiu širdelę‘ ir drauge šoko. Rytmečiui baigiantis visi  ištarė ,,Smurtui – ne“.  

 Inf. ir nuotraukos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Laimos Jusienės  

,,Skruzdėliukų“ gr.

 

,,Drugelių“ gr.

,,Boružėlių“ gr.

,,Kačiukų“ gr.

Rytmetis - paroda ,,Mano tėviškė mėlyno Nemuno vingis“

2017-03-10

 Šventinis rytmetis skirtas Kovo 11-osios proga vyko Birštono muziejuje. Jo organizatorės pedagogė Edita Bagdonienė ir meninio ugdymo pedagogė Janina Budrevičienė.  Muziejaus parodų salėje skambėjo vaikų atliekamos dainelės, eilėraščių posmai. Girdėjome ir auklėtojos Laimutės Bagdonaitės sukurtą ir deklamuojamą eilėraštį ,,Piliakalnių glėby“. Šventinio rytmečio dalyviai: muziejaus darbuotojai, Birštono švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyresnioji specialistė Vida Gadliauskienė, Birštono gimnazijos ketvirtos klasės mokiniai ir mokytoja J. Aukščiūnienė, tėveliai atlikėjams negailėjo aplodismentų. Po šventinės programėlės vaikai apžiūrėjo piešinių parodą. Gėrėjosi savo ir draugų pieštais darbeliais. Muziejaus darbuotojams dėkojame už dėmesį: saldžias dovanas, o labiausiai už įvairiaspalvius balionėlus. Juos nešdami jauniausi birštoniečiai paskelbė Kovo 11-osios  renginių pradžią mieste.

 Inf. ir nuotraukos Laimos Jusienės

Raiškiojo skaitymo rytmetys ,,Eilėraščių skrynelė“ skirtas lietuvių kalbos metams pažymėti.

2017-03-07.

          Rytmečio organizatorė auklėtoja Rosita Ulinskienė kvietė susirinkusių: ,,Bitučių“, ,,Kačiukų“, ,,Kiškučių“, ,,Boružėlių“, ,,Skruzdėliukų“ grupių ugdytinius atverti interaktyvias skryneles. O jas paklausius įspėti kas jose apsigyveno: muzika, pasaka, dainelės. Į skrynelę be rakto visi drauge nutarė patalpinti vaikų eilėraščius. Skrynelėje apsigyveno trylika eilėraščių. Šeši  eilėraščiai suskambo raiškiau, garsiau. Juos nutarta padeklamuoti Birštono gimnazijoje vykusiame skaitovų konkurse .

Birštono gimnazijoje eilėraščius deklamavo skaitovai:

 1. Greta Abariūtė
 2. Vaida Vaitkevičiūtė
 3. Goda Arbačiauskaitė
 4. Milda Juozulynaitė
 5. Julija Survilaitė
 6. Ugnė Naudžiūnaitė

Sveiki dantukai – graži šypsenėlė

2017-02-21

            Ir maži, ir dideli žino, kad dantys – kiečiausi mūsų kūno kaulai. Dantimis atkandame ir kramtome maistą. Jie padeda aiškiai ištarti žodžius. Labai svarbu, kad dantys būtų sveiki.

          Neprižiūrimi dantys genda. Kiekvieną kartą pavalgius, naudinga paskalauti burną šiltu vandeniu. Ryte ir vakare reikia valyti dantis. Dantys gerai išsivalo, valgant žalius vaisius ir daržoves.

          Birštono vaikų lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“ vyko rytmetis, skirtas sveikų dantukų priežiūrai. Renginį vedė „Dantukų sveikuoliukų pilies“ šeimininkė Dantų Pasta –  priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danutė Adamonienė. Išsivalę dantis, vaikai  skubėjo į pilies kiemą linksmintis. Kieme juos visus pasitiko besišypsantis drakoniukas.

          Priešmokyklinukai pasipuošę karūnėlėmis, emblemomis dainavo daineles, deklamavo eilėraščius apie dantukus. Virš pilies pasirodžius oro balionui su užrašu „Sveiki dantys – švarūs dantys” sukluso ne tik priešmokyklinių grupių vaikai, bet ir į rytmetį sugužėję vyresniųjų grupių ugdytiniai. Dantų Pastai karalienei teko garbė pabendrauti su baliono keleiviais: gydytoju Kristijonu, katinu Murkliu. Keleiviai įteikė laišką apie dantukų priežiūrą.

          Buvome maloniai nustebinti, kad pilies kieme apsilankė gydytoja odontologė Sandra Masiliauskienė, Birštono savivaldybės gydytoja Eglė Grinevičienė ir darželio visuomeninės sveikatos specialistė Genovaitė Daškevičienė. Gydytoja odontologė pokalbį pradėjo, klausdama vaikų, kaip reikia taisyklingai valyti dantukus ir paaiškino penkias dantukų valymo taisykles. Taip pat kalbėjo apie tai, kokius dantų šepetėlius ir pastą turi naudoti vaikai. Priminė, jog pas odontologą reikia lankytis du kartus per metus. Savivaldybės gydytoja priešmokyklinukams padovanojo po dantų šepetėlį, dantų pastą ir atmintinę „Dantukų priežiūros ABC“.

          Dėkojame svečiams už naudingus patarimus, saugant dantukus,  už staigmeną ir dovanas!

 Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danutė Adamonienė

UŽGAVĖNĖS - SMAGI ATSISVEIKINIMO SU ŽIEMA ŠVENTĖ

2017-02-28

 Užgavėnės – viena triukšmingiausių ir linksmiausių žiemos švenčių tiek vaikams, tiek suaugusiems. Visi su nekantrumu laukiame pavasario, todėl savo trankiu šventimu norėjome išgąsdinti žiemą ir išvyti ją iš kiemo. Vaikučiai kartu su savo auklėtojomis iš anksto buvo pakviesti pasižiūrėti filmuko ir prisiminti, kaip švenčiamos užgavėnės. Kokiais personažais dažniausiai rengiamasi ir ką reiškia supimasis Užgavėnių metu ar laistymasis vandeniu ir kt. Buvo pademonstruota kaip galima pasigaminti kaukes.

Iš anksto visi vaikai mokėsi Užgavėnių dainelių, žaidimų, kurias išmokino meninio ugdymo pedagogė J. Budrevičienė. Šventės dieną Kanapinis (auklėtoja D.Domarkienė), Lašininis (auklėtoja D.Beliauskienė), Atėjūnas (auklėtoja Ž.Vabuolienė) ir ubagėliai, raganos bei visi velniukai linksmai šurmuliavo darželio kieme. Šventę nuotaikingai vedė Atėjūnas. Na o pasirodžius Lašininiui, tuoj prasidėjo kova tarp jo ir Kanapinio. Aiškinosi, kas už kurį gražesnis, protingesnis, pranašesnis. Lašininis ragino valgyti tik riebų maistą, Kanapinis peikė jo valgį ir ragino valgyti tik sveiką maistą. Jie tarpusavyje rungėsi tol, kol Kanapinis tapo nugalėtoju. Vaikams buvo daug džiaugsmo, jie pritarė Kanapiniui, kad geriausia sveikai maitintis ir greičiau sulaukti pavasario.

Šventės kulminacija – ,,negerų“ darbų piešinukų sudeginimas  kartu su More. Visi persirengėliai buvo pavaišinti lašinukais ir karštais, gardžiais blynais, kuriuos iškepė mūsų darželio virėjos Prisilinksminę ir sočiai prisivaišinę, sugrįžome į grupes. Ten dar ilgai netilo juokas, krečiami pokštai, improvizacijos ir šmaikštūs dialogai.

Akcija ,,Papuoškime Lietuvą“

2017-02-15

Vasario 16-osios proga darželio kieme netradiciškai papuoštas medis. Ant kurio sukiojasi širdelės. Tai kūrybinės grupės sumanyta akcija ,,Papuoškime Lietuvą“. Akcijos dalyviai:  Brštono gimnazijos moksleiviai, vadovaujant mokytojui A. Guobiui paruošė širdeles, o darželio bendruomenės nariai jas nudažė trispalvės vėliavos spalvomis. 

Priešmokyklinių grupių ugdytiniai: iš ,,Boružėlių‘‘ grupės paruošė stendą ,,Mes Lietuviai“, o ,,Skruzdėliukų“ grupės ugdytiniai iš siūlų pagamino trispalves kepurėles ir jomis pradžiugino Birštono savivaldybės merę Nijolę Dirginčiėnę ir darbuotojus.

Inf. ir nuotraukos Laimos Jusienės

 

Birštono savivaldybės ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų mokytojų metodinio būrelio renginys

2017-01-24

 

Mūsų darželyje sausio 24 d. vyko metodinio būrelio renginys  Žalioji paskaitėlė „Boružėlė septintaškė“. Joje dalyvavo Birštono vaikų lopšelio-darželio ,,Vyturėlis“ ir Birštono vienkiemio darželio-mokyklos priešmokyklinių grupių ugdytiniai, pedagogės ir auklėtojos.

,, Boružėlių“ grupės priešmokyklinio ugdymo pedagogė Edita Bagdonienė ir auklėtoja Kristina Mulerčikiėnė sumanėme plačiau supažindinti ugdytinius apie grupės simbolį vabaliuką boružėlę.

Jau nuo sausio pradžios pradėjome šiam renginiui ruoštis .Vaikai gamino boružėlių emblemas, pakvietimus atvirukus svečiams. Jie mokėsi dainelių, repetavo vaidinimą „Kodėl boružėlės taškuotos?“

Priešmokyklinukai ne tik atsakinėjo į įvairius klausimus, žiūrėjo skaidres apie boružėlių vystymosi ciklą, dainavo, žaidė, dalyvavo įvairiose estafetėse, stebėjo „Boružėlių“ grupės vaikučių vaidinimą, klausėsi, dainelių. Vaikai patyrė daug džiugių emocijų, buvo ugdomi bendradarbiavimo, pažintiniai, meniniai bei socialiniai gebėjimai.

 

Informacija: Birštono savivaldybės ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų mokytojų metodinio būrelio pirmininkės E. Bagdonienės, nuotraukos auklėtojos V. Šalčienės

Žiemos sporto pramogos

2017-01-09

Pirma diena ,,Nuo kalniuko“

 Žiema visada atneša džiaugsmą vaikams. Su nekantrumu laukia išvykų į lauką, kad galėtų pasimėgauti siego teikiamais malonumais. Priešmokyklinių,,Skruzdėliukų“ ir ,,Boružėlių“ grupių vaikai susiruošė sportinėms pramogoms. Kurių tikslas - stiprinti sveikatą ir aktyvų judėjimą gryname ore. Tekinti vaikų fizinio aktyvumo poreikį ir sveiką gyvenimo būdą. Mokyti išvengti sužalojimų ir traumų žiemos pramogų metu. Pakiliai nusiteikę abiejų grupių vaikai atvyko prie netoli darželio esančio kalnelio, kur vyko varžybos. Atlikdami užduotis stengėsi saugoti save ir draugus. Sportinės užduotys, lavino vaikų judesių koordinaciją, pusiausvyrą, vikrumą. Jie pasijuto vienos komandos nariais. Visi buvo aktyvūs, kupini energijos, nestokojo teigiamų emocijų. Pralaimėjusių nebuvo nugalėjo gera nuotaika ir draugystė.

 Antra diena ,,Ant ledo“

 Įsibėgėjusi žiema padovanojo dar vieną pramogą ant užšalusio tvenkinio, kuris yra vos už 200 metrų nuo darželio teritorijos. Vaikai bandė saugiai slysti ledo paviršiumi, išlaikyti kūno pusiausvyrą, saugiai elgtis tarpusavyje, saugoti šalia esantį. Jie imlūs viskam, todėl labai greitai išmoko čiuožti ledu, derindami kojų ir rankų judesius. Išbandė kas toliau nučiuoš į priekį atstatęs kairę arba dešinę koją, kas čiuoždamas suglaus kojas, drąsesni čiuožimo metu bandė ir pasišokėti aukštyn. Ant ledo susirinkusius pavyko sudominti ne tik čiuožyklos malonumais. Tyrinėjome užšąlusį ledą, pastebėjome net ,,Ledinių gėlių“ raštus... Vaikų veiduose spindėjo džiaugsmas gera nuotaika, o raudoni veidukai įspėjo jog žiemos šaltukas nebaisus, tik malonus.

 Birštono vaikų lopšelio–darželio ,,Vyturėlis“  priešmokyklinių grupių pedagogių D. Adamonienės ir E. Bagdonienės inf. ir nuotraukos

Edukacinė veikla ,,Kalėdinių sausainių kepimas“

Prieš didžiąsias metų šventes priešmokyklinės „Boružėlių“grupės vaikai lankėsi Birštono sakraliniame muziejuje, dalyvavo edukacinėje veikloje „Kalėdinių sausainių kepimas“. Edukacinės veiklos metu muziejaus darbuotojos D. Valatkienė ir R. Zajančkauskienė papasakojo vaikams apie pirmąjį Kalėdų senelį - Šv. Mikalojų. Jis būdamas labai turtingas nusprendė pasidalinti savo turtu su neturtingais žmonėmis. Šv. Mikalojus, vaikščiodamas naktimis miestelio gatvėmis, per tvorą permesdavo įvairias dovanas neturtingiesiems. Ilgainiui šią gražią tradiciją perėmė ir daugelis žmonių, dovanodami dovanas savo brangiems žmonėms.

Taip pat buvo pasakojama ir apie eglutės puošimo tradicijas. Sužinojome, kad anksčiau lietuviai savo eglutes puošdavo obuoliukais, kabindavo saldainius, sausainius, karpydavo spalvotus popierėlius ir kurdavo šiaudinius narvelius.

Edukacinio užsiėmimo metu vaikai sužinojo, kaip atsirado pirmasis Kalėdų senelis, eglutės puošimo būdus Vaikai patys pabandė išsikepti po kalėdinį sausainį. Jį papuošti cukraus glajumi. Vaikams patiko minkyti, kočioti tešlą, išspausti sausainių formas, puošti kepinius pagardais. Iškepus sausainius visi kartu pasidžiaugėme darbo rezultatais ir pasivaišinome iškeptais sausainiais. Edukacijos metu lavinome buitinių darbų įgūdžius, saugaus darbo, bendradarbiavimo įgūdžius.

 ,,Bitučių“ grupės auklėtoja Kristina Mulerčikienė

 

 

Dėkojame bendruomenei, tėveliams papuošusiems eglutę senoviškais žaislais

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Susitikimų su Kalėdų Seneliu akimirkos

2016-12-21-22

Projektas ,,Kalėdinės eglutės žaisliukas“

2016-12-21

         Artėjant šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams puošėme namus ir įstaigas. Logopediniame kabinete su vaikais puošėme savo eglutę, kuri šiemet buvo papuošta ypatingais žaisliukais. Kadangi vykdant logopedinius užsiėmimus laviname smulkiąją motoriką, tai nusprendėme, kad tai galima daryti gaminant žaisliuką Kalėdinei eglutei, pasitelkiant įvairias technikas. Taip šiemet mūsų eglutė pasipuošė žaisliukais, kuriuos padarė darbščios vaikučių, jų tėvelių, sesių, brolių ar senelių rankos. Prie mūsų vykdomo projekto „ Kalėdinės eglutės žaisliukas“, prisidėjo mūsų draugai iš Druskininkų lopšelio-darželio „Bitutė“ su logopede Duvilija Kašėtaite, bei Išlaužo pradinės mokyklos su logopede Ramune Juodsnukiene. Nuoširdžiai dėkoju visiems vaikučių artimiesiems, draugams iš Druskininkų bei Išlaužo, aktyviai prisidėjusiems prie projekto „Kalėdinės eglutės žaisliukas“ įgyvendinimo.

Logopedė Jolanta Parajackienė

Kalėdinė eglutė Druskininkų vaikų lopšelyje-darželyje ,,Bitutė

Kalėdine eglutė Išlaužo pradinėje mokykloje

Labdaros akcija žurnalui ,,Vakaro žvaigždelei“ paremti

2016-12-15

           Tikriausiai visiems dažnai kyla klausimas, kodėl vieni linkę padėti, atjausti, o kiti- nepastebi, neišgirsta arba neatsiliepia į pagalbos šauksmą? Ir tikriausiai nesuklysiu sakydama, kad gerumą, atjautą, norą padėti mes vaikams turime diegti ir daryti tai kartu su jais nuo mažens. Todėl mes , ,,Kačiukų“ grupės vaikučiai, tėveliai ir auklėtojos, nutarėme šiemet pinigine parama prisidėti prie žurnalo ,,Vakaro žvaigždelė“ klestėjimo. Kodėl prie šio žurnalo? O ką ikimokyklinio amžiaus vaikai labiausiai mėgsta: klausytis pasakų, dainelių, žaisti įvairiausius žaidimus, atrasti ir pažinti. O visa tai ir randame šiame žurnaliuke.

          Todėl vieną gražų gruodžio 15 dienos rytą surengėme labdaros akciją. Kaip ji vyko? Tėveliai su vaikučiais namuose kepė įvairius pyragėlius, vaflius, sausainius, mamytės mezgė kojines ir , dailiai supakavę, atnešė į darželį, o mes su vaikučiais paruošėme trumpą programėlę, kurią parodėme tėveliams, darželio darbuotojams, svečiams. Visas idėjas ėmėme iš žurnaliuko ,,Vakaro žvaigždelė“. Po programėlės vyko mugė. Vaikai stojo prie stalų nuklotų pyragėliais ir kitais kepiniais, o svečiai pirko (kepinių sumos nebuvo nurodytos aukojo kas kiek norėjo). Pirkėjui prašant, vaikai pasakojo, ką ir kaip su tėveliais gamino. Jie džiaugėsi bendravimu, jautėsi dideli ir atsakingi.

 Akcijos organizatorė auklėtoja Birutė Leonavičiūtė

Edukacinė veikla ,,Žvakių liejimas“

2016-12-07

 Priešmokyklinės „Boružėlių“ grupės vaikai lankėsi Birštono sakraliniame muziejuje ir dalyvavo edukacinėje veikloje „Žvakių liejimas“.

Edukacinės veiklos metu muziejaus darbuotoja D. Valatkienė papasakojo vaikams apie tai, kad nuo senų laikų žinomas amatas – žvakių liejimas. Gimus vaikeliui jam buvo išliejama žvakė, kurią uždegdavo per krikštynas. Su ta pačia žvake eidavo į ,,šliūbą“, tos pačios žvakelės liepsna palydėdavo Amžinybėn. Nors žvakė senovinė buvo nepakeičiamas šviesos šaltinis, šiuo amatu vertėsi nedaugelis. Žvakių liejikų buvo mažai, tačiau žvakės visada turėjo paklausą ir vertę.

Edukacinio užsiėmimo metu vaikai sužinojo, kad žvakėms lieti naudojamas bičių vaškas. Vaikai išbandė žvakių liejimo senovinį būdą „su lanku“. Ant ratelio rato pririštų knatų pylė vaško po puodelį. Ir šią procedūrą kartojome, kol nuliejome žvakes. Taip pat vaikai išbandė suvenyrinių žvakių gamybos būdą. Pasigamino žvakelių iš bičių korių.

Edukacinės veiklos metu jie susipažino su žvakių liejimo būdais, patyrė tikrą kūrybinį džiaugsmą. Vaikai buvo apsupti vasariškai kvepiančio bičių vaško ir medaus aromato, sužinojo apie jo naudą sveikatai. Pačių pasigamintos žvakutės buvo puiki dovanėlė artimiesiems.

 Inf. priešmokyklinės grupės auklėtoja E. Bagdonienės, nuotraukos R. Sadauskienės

Adventinis rytmetis

 ,,Advento vainikas“

2016-12-05

 Gruodis – advento mėnuo. Tai pasniko, ramybės, laukimo metas. Šį mėnesį daug giedama advento ir kalėdinių giesmių, bet nešokama - ruošiamasi didžiausiai šio mėnesio šventei - Šventoms Kalėdoms. Kad švenčių laukimas netaptų rutina, mes ,,Ežiukų“ ir ,,Drugelių“ grupių auklėtojos vykdėme projektą ,,Advento vainikas“. Vyko pasiruošimo darbai: gaminome angelus, pynėme adventinius vainikus, puošėme raides ornamentais.

Gruodžio penktą dieną pakvietėme vaikus į adventinį rytmetį ,,Advento vainikas“. Rytmečio metu supažindinome mažuosius, kas yra adventas, papasakojome apie švenčių laukimo tradicijas bei papročius. Rodėme kokius žaisliukus galima pasigaminti iš kaštonų, kankorėžių, gilių... Vaikai klausėsi adventinų giesmelių, žaidė to laikotarpio žaidimus. Visi drauge ragavome kūčiukų. Baigiantis rytmečiui padovanojome vaikams po gerumo angelą, kuris saugos ir globos visą adventinį laikotarpį. Uždegėme jau antrą adventą žyminčią žvakelę. Vakarais prie degančios žvakelės klausysimės giesmelių, pasakų – kol sulauksime susitikimo su Kalėdų Seneliu.

 Informaciją paruošė auklėtojos: Vilma Šalčienė ir Gražina Baranauskaitė

 

Sveika,žiemuže!

2016-12-02

Sninga, šalta, kaip gražu!

Snaigės sukasi ratu.

Linkim, nesušalti, ledo paragauti

Ir sveikiems pavasario sulaukti.

Ikimokyklinio amžiaus vaikams - ugdomas supratimas ir gebėjimas skirti metų laikus pagal jų požymius. Grupės erdvė atspindi metų laiką su atitinkančiais atributais, kuriuos kuriame kartu su vaikais.

Baigiantis rudeniui ,,Skruzdėliukų“ grupės vaikų mamytės sumanė padėti papuošti grupės aplinką žiemos motyvų karpiniais ir lankstiniais. Mamos: Ksenija, Asta, Vilma, Raminta, Inga vakarodamos grupėje ir namuose iškarpė pasakų personažus, kuriais pasipuošė grupės langus. Grupės erdvė ,,paskendo“ lankstytų snaigių ,,pūgoje“.

Dėkojame mamytėms už jų nuoširdų, kūrybingą, kruopštų darbą, už bendrų tikslų siekimą ir įgyvendinimą. Ne veltui yra sakoma, kad daug rankų didžią naštą pakelia.

 Inf. ir nuotraukos pedagogės Danutės Adamonienės      

2016 11 14 - 11 19 Birštono viešojoje bibliotekoje –Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

 Edukacinis rytmetis vaikams ,,Visi ko nors bijo“

 2016-11-14

 Rytmetyje dalyvavo ,,Kiškučių“ grupės ugdytiniai. Renginio pradžioje bibliotekos darbuotojos Nijolė Raiskienė ir Ingrida Vaitkevičienė mažuosius dalyvius, supažindino su vaikų bibliotekos skyriaus veikla.

Po apsidairymo bibliotekoje, darbuotojos: Nijolė, Ingrida ir mes auklėtojos Bitrutė, Dalia sekėme norvegų rašytojo Stian Hole pasaką ,,Garmano vasarą“. Pasaka apie berniuko Germano jausmus. Baigiantis vasarai po keletos dienų jis vėl turės lankyti mokyklą. Jį aplanko permainų baimė... Po pasakos aptarimo ugdytiniai vartė knygų puslapius, deklamavo eilėraščius apie rudenį, Ula dainavo...

 Inf. ir nuotraukos auklėtojų B.Vaišnorienės, D.Domarkienės

Sportinė pramoga

 2016-11-18

 Nuo pat ryto priešmokyklinėje ,,Boružėlių“ grupėje - sujudimas. Nes šiandien lapkričio 18 d., grupės sportinė pramoga su tėveliais. Jiems vaikai gamino dėkingumo dovanėles ir laukė jų atvykstant.

Po darbo į darželį pradėjo rinktis tėveliai, pasipuošę sportine apranga ir nusiteikę pasportuoti. Skambant ritmingai muzikai, įžygiavo ir prisistatė ,,Boružiukų“ grupės vaikai. Prieš sportinius žaidimus tėvelius pakvietėme drauge atlikti apšilimo pratimus. Prasidėjo žaidimų metas. Sportiniai žaidimai – geros nuotaikos, sveikatos šaltinis. Tėvelių dalyvavimas bendroje veikloje – vaikų svajonė, kuri šiandien išsipildė. Jie džiaugėsi galėdami parodyti, kaip geba atlikti pratimus, pasidžiaugti kokie greiti ir ištvermingi, sugebantys aplenkti tėvelius. Noras nugalėti įpareigojo vaikus sutelkti pastangas, veikti tiksliai ir greitai. Ši sportinė pramoga suteikė džiugių akimirkų dalyviams, leido pajusti komandinę dvasią. Tėvelius subūrė pažaisti su vaikais, pabendrauti tarpusavyje.

 Inf. pedagogės E. Bagdonienės. Nuotraukos R. Sadauskienės

Sveikinimas Birštono blubo ,,Viltis gyventi“ nariams

 2016-11-14

 Priešmokyklinės ,,Boružėlių“ grupės vaikai vyko pasveikinti Birštono klubo ,,Viltis gyventi“ narius, susirinkusius į ataskaitinį susirinkimą. Pedagogė Edita Bagdonienė palinkėjo visiems sveikatos, dvasios ramybės, branginti dabartį, dalintis džiaugsmu su visais, turėti svajonių ir vilties.

Skambėjusios dainelės, padeklamuoti eilėraščių posmai, padovanoti angeliukai linksmai nuteikė renginio dalyvius. Jubiliatams atliekamas muzikinis palinkėjimas ,,Gyvuok gyvuok dar ilgus metus...“, net sujaudino už parodytą dėmesį.

Klubo pirmininkė Anelė Pyragienė padėkojo vaikams, muzikos meninio ugdymo pedagogei Janinai Budrevičienei, pedagogėms Editai Bagdonienei, Kristinai Mulerčikienei už programėlę ir pavaišino saldumynais.

 Inf. ir nuotraukos direktorės pavaduotoja ugdymui Laima Jusienė

 

Kūrybinis pleneras „Visos gyvenimo spalvos“

„Niekuomet žmogus nebūna toks gražus, koks jis būna kurdamas“

                                                                                                                                                                   (Vydūnas)

2016-10-16

 

Kaip gera ką nors kurti! Ir visiškai nesvarbu kas tai: paveikslas, šokis, daina, eilėraštis....esmė slypi pačiame kūrybos procese. Išlaisvini kūrybinę energiją, pasijauti geriau. Beveik galima palyginti su vaiko džiaugsmu žaisti. Mums, suaugusiems, irgi reikia savo sielą pradžiuginti. Kaip?! Idėja surengti kūrybinį plenerą kilo pavasarį, beviešint Jono ir Marytės.Galinių sodyboje Matiešionių kaime, kai ruduo savo teptuku papuošia gamtą - pats tinkamiausias metas kurti.

Spalio 16 d. nelepino mus šiluma. Gamos grožio vedinos, tapybos priemonėmis nešinos, sugužėjome į Jono ir Marytės Galinių sodybą. Prasidėjo kūrybinis procesas - laisvas, padedantis užsimiršti, nuplaunantis dulkes nuo sielos, išvalantis mintis, telkiantis bendruomenę. Savo kūrybinius sumanymus piešimo lape realizavo direktorė V. Adamonienė, direktorės pavaduotoja ugdymui L. Jusienė, auklėtojos: D. Domarkienė, E. Bagdonienė, V. Šalčienė, R.Ulinskienė.

 

Auklėtoja Rosita Ulinskienė

 

Republikinis švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio švietimo projektas

,,Saulėto oranžinio traukinio kelionienė per Lietuvą“

2016-10-06

 

Gyvename XXI a. Visi skuba, bėga, lekia... Vis mažiau laiko lieka pabūti su vaiku. Didesnė dalis vaikų pasaulį, gamtos grožį pažįsta iš knygelių, televizijos laidų, kompiuterinių žaidimų, o vaikai iš prigimties – tyrinėtojai, aktyviai ieškantys informacijos apie jį supančią aplinką. Todėl , vykdant šio projekto veiklas, buvo siūloma bendra pedagogų, vaikų ir šeimos narių ugdomoji pažintinė veikla – keliauti su vaikais į saulėtą oranžinę kelionę siekiant geriau pažinti pasaulį.

Kelionė prasidėjo nuo mažos sėklytės, kurią vaikai su pedagogais pasėjo darželyje, savo grupėje. Stebėjo daigelio iš sėklos išaugimą. Laukimas skatino vaikų smalsumą, kantrumą, suteikė žinių apie tai, ko reikia augalui, kad jis galėtų išvysti saulės šviesą. Per šeimos šventę daigelius vaikai perdavė tėveliams. Vaikai kartu su tėveliais vasarą augino moliūgus. Rudenį  moliūgo vaisius sunešė darželį į tą vietą kur buvo pasodinti. Puikų moliūgų derlių užaugino ir darželio bendruomenė. Grupėse vaikai  išmatavo moliūgų skersmenis, aukštį, gėrėjosi spalvų ir formų įvairove. Buvo išrinktas didžiausias moliūgas. Jo skersmuo 164 cm. aukštis 69 cm.

Spalio 6 d. vyko šventė ,,Moliūgų šypsenėlės“ skirta moliūgų gimtadieniui. Ją organizavo auklėtoja Vilma Šalčienė ,,Moiūgas“, priešmokyklinės grupės pedagogė Edita Bagdonienė ,,Sliekas“ ir meninio ugdymo pedagogė Janina Budrevičienė. ,,Moliūgui“ gimtadienio proga vaikai dovanojo: eilėraštukus, daineles, žaidimus. Visi šventės dalyviai vaišinosi ,,Moliūgo“ pyragėliais.

Spalio 7 d. (Tarptautinė šypsenos diena) .Įstaigos bendruomenė iš savo užaugintų, vaikų suneštų moliūgų kūrė saulėtą oranžinį traukinį (kiekvienas moliūgas – traukinio vagonas). Moliūgų traukinio ilgis 25 m. Moliūgų (vagonėlių) skaičius 95.

Spalio 16 d. Tarptautinė sveikatos diena. Gaminsime ir ragausime patiekalus iš molliūgų.

Lapkričio 11 d. (Šv. Martyno diena) dar vadinama Žibintų arba šviesos diena . Gaminsime iš moliūgų žibintius ir uždegsime žvakutes kaip šviesos ir vilties gėrio simbolius.

 

Direktorės pavaduotoja ugdymui L. Jusienė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2016-09-15

Kasmet rugsėjo mėnesį mūsų darželyje organizuojame sveikatingumo savaitės renginius. Jų metu visų grupių ugdytiniai kartu su tėveliais dalyvauja sportinėse rungtyse. Sporto šventėje kartu su Birštono PK pareigūnais dalyvavo pamėgtas personažas ,,AMSIS“. Jis ,,Skruzdėliukų“ grupės vaikus išlydėjo į išvyką su dviračiais, o su kitų grupių vaikais žaidė judrius žaidimus...

 

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė D. Adamonienė

 

 

Rugsėjo 1 - oji

Šiemet Rugsėjo pirmosios šventė prasidėjo netradiciškai. Visų švietimo įstaigų bendruomenės susirinko J. Basanavičiaus aikštėje. Išklausėme sveikinimus, palinkėjimus naujiems mokslo metams. Skambėjo dainos, kurias atliko ,,Dainų dainelės 2016 m.“ dalyviai. Šventinės nuotaikos pakylėti, sugrįžome į darželio kiemą. Meninio ugdymo pedagogė J. Budrevičienė pakvietė vaikus padainuoti labiausiai patinkančias daineles, o direktorė Vitalija Adamonienė pavaišino saldumynais. Kiemas po vasaros atostogų atgijo. Vėl malonu girdėti vaikų krykštavimą, daugybę klausimų: kodėl, kas čia...

 

            Tegul šis Rugsėjo 1- osios varpelio skambėjimas sutelks įstaigos bendruomenę, tėvelius tapti dar aktyvesnias ugdymo proceso partneriais.

 12345678

 

 

 

2012 gruodis

Pasiruošimo ir šventinių renginių akimirkos

1234567891011121314151617181920

 2013-01-07

Atsisveikinimas su Eglute

Atsisveikinimo su Eglute šventę organizavo auklėtoja Z. Mackevičienė „Nykštukas“. Ta proga vyresniosios  „Kiškučių“ grupės vaikai drauge su auklėtojomis Z. Vaišnoriene, D. Domarkiene parodė spektaklį „Trys paršiukai“. „Nykštukas“ padėkojo už puikias spektaklio akimirkas ir visus pakvietė dar kartą prisiminti praėjusiųjų švenčių daineles, šokius, eilėraštukus. 

12

 2013-01-08

Visuotinė rytinė mankšta

Savaitės pradžią pradėjome visuotinė rytine mankša, kurią organizavo „ Ančiukų“ grupės auklėtoja A.Vaitkevičienė.

12

 2013-01-15

ABC gupės slidinėjimo pratybos

 Į slidinėjimo pratybas susiruošė ABC priešmokyklinės grupės vaikai. Džiugu, kad į pagalbą atvyko Aistės tėvelis Rimantas Justinavičius. Jis padėjo užsegti slidžių dirželius, parodė, kaip teisingai slysti. Visiems patiko išbandyti dar sunkiai įveikiamą gebėjimą.

123

 2013-01-29

Visuotina mankšta

Visuotinos mankštos organizatorė „Ežiukų“ grupės auklėtoja G.Baranauskaitė pakvietė jau į penktą šiais mokslo metais organizuojamą visuotiną mankštą. Tai puiki dienos pradžia vaikams ir bendruomenės nariams.

12345

 2013-01-30

Žiemos  pramoga

 Pirmi į pramogą „Mes nulipdėm sniego senį“ įsijungė „Kiškučių“ grupės  vaikai su auklėtoja Z. Vaišnoriene ir Elzės mama.  Tuoj į kiemą išskubėjo  ABC, „Peliukų“, „Bitučių“, „Ežiukų“, Pelėdžiukų“ ir „Meškučių“  grupių vaikai ir auklėtojos. Pramogos metu pavyko suteikti džiugių akimirkų,  žaidžiant su lipniu sniegu, aktyviai pajudėti gryname ore. Statiniai iš sniego pradžiugino darželio bendruomenę, tėvelius, praeivius.

12345678910

 2013-02-11

 Sportinė pramoga „Sportuojame drauge su tėveliais“

 2013 metai paskelbti sveikatingumo metais. Respublikinė ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacija „Sveikatos želmenėliai“ pradėjo vykdyti veiklos planą „Diagnozė: sveikatos virusas darželiuose“. Mūsų bendruomenė paskelbė „Diagnozę: Šeimos sveikatos virusas“. Pirmąjį renginį suorganizavo „Kiškučių“ grupės ugdytojos ir tėvelis Ainoras Vaškys. Daug teigiamų emocijų patyrė visi pramogos dalyviai o tai -  svarbiausia.

 Inf. Ir nuotraukos dir. pav ugdymui L. Jusienės

12345678

2013-02-16

„Žiema bėk iš kiemo“

Užgavėnių paminėjimą pradėjome persirengėlių eisena miesto gatvėmis. Keldami triukšmą įvairiais muzikos instrumentais ir kitais buityje naudojamais daiktais siūlėme žiemai pasitraukti... Šventę tęsėme darželio kieme. Visi šoko, dainavo, net sniege voliojosi, stebėjo „ Lašininio“ auklėtoja V. Šalčienė ir „Kanapinio“ auklėtoja D. Petrušienė kovą. Savo „baimes, nesėkmes surašytas, nupieštas“ sudeginome drauge su More. Šeimininkių iškepti blynai buvo tikras gardumėlis ir dar valgomi kieme.

124356

2013-02-21

Seminaras „Palankaus mikroklimato kūrimas darželyje ir šeimoje“

Seminaro lektorė, ikimokyklinių įstaigų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ prezidentė D.Jakučiūnienė bendravo su skirtingų grupių klausytojais: padagogais ir tėvais. Profesionalumas ir lektorės energija prikaustė visų klausytojų dėmesį. Likome dėkingi jos apsilankymu mūsų bendruomenėje.

Dirėktorės pav. ugdymui L.Jusienės inf. ir iliustr. 

12345

 2013-02-25

 Visuotinos mankštos organizatorė L.Bagdonaitė savaitę pradėjo džiugia žinia. Ji pasveikino su pavasariu, vyturio sugrįžimo diena.

1

 2013-02-06

Šventinis rytmetis „Kelias į eilėraštį“

Pakvietėm visus – mažus ir didelius į „Eilėraščių namus“. Eilėraščiai, linksmai „gyvenę“ knygelėse, „susidraugavo“ su vaikais ir „apsigyveno“ kitur – vaikų galvelėse ir širdelėse. O kaip nepasakyti garsiai visiems ką moki, žinai? Iš mažųjų galvelių ir širdelių, sklido skambūs eilėraščių posmai: apie skanius mamos pusrytėlius, lietutį, rūką, gimtinę, apie gandro meškerėlę, vyturio vainiką ir niekad nepailstančią bitutę.

Parengė R. Ulinskienė.

 12

2013-02-07

Skaitovų konkurso akimirkos

Skaitovų konkurse eiles deklamavo keturmetė D.Revuckaitė, penkemetė V. Vaitkevičiūtė, šešiamečiai: G. Grigaras. D. Baranauskaitė

 Konkurso komisijos prmininkė Birštono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja A. Žiūraitienė padėkojo už skambius eilėraščius, drąsą juos perteikiant klausytojams. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais.

12345

2013-03-08

Birštono muziejuje

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Birštono istorijos muziejuje „traukiniais, lėktuvais, autobusais, mašinomis, pėsčiomis, dviračiais“ po Lietuvą vaikai mintimis leidosi į neįprastą kelionę. Kaip keliauti jai blogas oras – lietus, rūkas ....? Jei dar pusrytėlių mamos norisi? Rūkas išsisklaidė, lietus nustojo lyti, papusryčiavome ir linksmai „keliavome“, eilėraščius deklamavome. „Keliaudami“ matėme savo tėviškėlę gražią, „klausėmės“ paukštelių giesmių, „piešėme gimtinę“ žodeliu. „Pakeliavę“ ilsėjomės, dainavomome ir gėrėjomės savo piešiniais apie Lietuvą.

Parengė auklėtoja metodininkė R. Ulinskienė

1234

 Kiaušinių marginimas

 

Muzikos mokytoja J. Budrevičienė savaitę prieš Velykas mokė mažus ir didelius, kaip marginti  kiaušinius vašku. Dalijosi prisiminimais, kad  tai išmoko būdama tokio amžiaus , kaip ir darželį lankantys vaikai. Stebėjo mamos , tetos marginamus margučius ir jai tai pavyko, patiko ir dabar prieš kiekvienas Velykas primargina visiems artimiesiems, pažįstamiems.

 

1234

 

Kiaušinių marginimą vašku suorganizavo ir „Ežiukų“ grupės auklėtoja G.Baranauskaitė.  Kiaušinių marginimas  jai labai patinka. Juos margina įvairiomis technikomis.

 

56

 

2012-04-01

 

Mažųjų velykos

 

Šventės organizatorė „Velykų bobutė“ auklėtoja G.Baranauskaitė, ir jos talkininkė „raibukė“ auklėtoja B.Leonavičiūtė surengė linksmą ir turiningą popietę. Drauge dainavome, šokome, minėme mįsles, spalvinome  popierinius margučius,  o labiausiai patiko ridenti atsineštus iš namų  tikrus  margučius,  kurie buvo parodos eksponatai. Tradiciškai  vis šventės dalyviai buvo apdovanoti  šokoladiniais „Maksimos“ kiaušiniais .

 

123456789

 

Europos Sąjungos paramos nauda Birštono miestui

 

 Birštono vaikų lopšelyje-darželyje ,,Vyturėlis“ susitiko ES projektų vykdytojai ir naudos gavėjai, kurie dalinosi savo gerosiomis patirtimis.

 

Susitikimo tikslas – apžvelgti ir įvertinti Birštono aplinkos modernizavimą, panaudojant ES struktūrinių fondų lėšas, pristatant sėkmingus projektus ir patirtį, viešinti ES struktūrinės paramos panaudojimą Birštono savivaldybėje.

 

Renginio metu Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė akcentavo, kad šiuo metu Birštono savivaldybė, panaudojusi Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas, jau yra įgyvendinusi 13 projektų. ,,Visoje Birštono savivaldybėje vykdomi 28 finansuojami projektai. Be to, įgyvendinami šeši turizmo plėtros projektai, kuriama aktyvaus poilsio infrastruktūra’’, – savo pranešime kalbėjo merė. Paminėtas išskirtinis – apie 5 km dviračių takų projektas kurorto teritorijoje, sujungiantis senąsias ir naująsias dviračių trasas į 10 km žiedą.

 

Apie Birštono savivaldybės įgyvendintą projektą „Birštono vaikų lopšelio-darželio „Vyturėlis“ modernizavimas“ kalbėjo direktorė Vitalija Adamonienė, kuri pasidžiaugė, kad pasiekti projekto rezultatai suteikia tiesioginę naudą visai lopšelio-darželio bendruomenei. Įstaigoje sukurta saugi ir jauki aplinka, užtikrinanti kokybiškas, atitinkančias higienos reikalavimus, ugdymo(si) sąlygas.
Birštono sporto centro direktorius Saulius Smailys kalbėjo apie dviračių trasų plėtros projektą, kurio tikslas – įrengti dviračių tako atkarpas, kurios sujungtų esamas ir naujai įrengiamas dviračių trasas į bendrą tinklą. Įgyvendinus visus projekto etapus, bus sudarytos prielaidos padidinti į Birštono kurortą atvykstančių turistų srautus ir plėtoti Birštono savivaldybės įmonių, teikiančių turistams reikalingas paslaugas, veiklą, kuriant naujas darbo vietas ir didinant įplaukas į savivaldybės ir valstybės biudžetą.

 

Susitikime dalyvavo ir savo pranešimą auditorijai pristatė Birštono verslo bendruomenės atstovas – UAB ,,Birštono mineraliniai vandenys“ komercijos direktorius Robertas Šnaras. Įgyvendinus projektą buvo įdiegtos informacinės technologijos, verslo procesai perkelti į elektroninę terpę ir taip sudarytos palankios sąlygas įmonės darbo našumui ir eksportui didinti.

 

Renginio kultūrinė dalis vyko vieno Birštono savivaldybėje įgyvendinto projekto – „Birštono miesto Centrinio parko sutvarkymas ir pritaikymas aktyviam poilsiui ir turizmui“ – įvykdymo vietoje ir parko ekskursijos dalyviai turėjo galimybę jį įvertinti tiesiogiai.

 

Iš viso pagal 2007–2013 metų finansinę perspektyvą Lietuvai numatyta daugiau kaip 23 mlrd. Lt ES fondų lėšų. Šiuo metu įgyvendinamų arba jau įgyvendintų projektų skaičius viršija 6 700, jiems sutartyse numatyta skirti daugiau kaip 21 mlrd. litų ES fondų lėšų arba beveik 91 proc. 2007–2013 m. programavimo laikotarpiui Lietuvai skirto finansavimo, iš kurio projektų vykdytojams išmokėta 15 mlrd. litų.

 

123456

 

 2013-04-10

 

Žiniukų viktorina

 

Viktorinoje dalyvavo priešmokyklinių ABC ir „Bitučių“ grupių vaikai. Po nuotaikingo prisistatymo grupių komandos atsakinėjo į jiems pateiktus klausimus. Jie galvojo, diskutavo, reiškė emocijas. Komisjos pirmininkė direktorės pavaduotoja ugdymui išklausė kiekvieną atsakymą, pakomentavo ir vertino balais. Tai sudomino vaikus. Viktorina baigėsi išgirdus džiugų apibendrinimą „...nugalėjo draugystė“. Visi pasivaišino saldumynais ir pasikeitė siuvenyrais.

 

Parengė priešmokyklinių grupių pedagogė D. Adamonienė ir auklėtoja V.Šalčienė

 

1234567

 

2013-04-16

 

Visuotina mankšta

 

Mankštos organizatorė „Meškučių“ grupės auklėtoja Z. Mackevičienė sukvietė visus mažus ir didelius dieną pradėti mankštinantis.

 

123

 

 2013-04-23

 

Į talką sodui genėti  atskubėjo „Ežiukų“ grupės tėvelis M.Drulia.

 

123

 

2013-04-25

 

Visuotina mankšta

 

Mankštos organizatorė auklėtoja B. Leonavičiūtė  siužeto atlikmui, panaudojo išsirikiavimo voromis būdą. Tai visiems buvo įdomu.

 

123

 

Edukacinė išvyka į Prienų „Pegaso“ knygyną

 

2012-04-23

 

Dalyvaudami respublikiniame Mažojo Princo Fondo projekte „Visa Lietuva skaito vaikams“ priešmokyklinės „ABC“ grupės vaikai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Iš kur atsiranda knyga“ Prienų „Pegaso“ knygyne.

 

 Vaikams nuo pat mažens reikia ugdyti žingeidumą, smalsumą, suprasti knygų skaitymo svarbą, naudą. Skaityta ir vaikystėje pamilta knyga yra tikras visapusišką vaikų raidą skatinantis „vitaminas“ ir „skiepas“ nuo daugelio visuomenės kultūros keliamų pavojų.

 

Edukacinį užsiėmimą pristatė Ž. Juškevičienė. Vaikai su malonumu klausėsi pasakojimo apie knygos atsiradimo kelią, sprendė kryžiažodžius, klausėsi pasakos „Jaučio trobelė“. Už aktyvų dalyvavimą knygyno darbuotojos vaikams padovanojo balionius ir kalendorius su „Pegaso“ ženklu.

 

Knygyne buvo surengta priešmokyklinės „ABC“ grupės vaikų piešinių paroda „Aš piešiu Lietuvą“.

 

123456

 

2013-04-29

 

Rytmetys „Knygų namučiai“

 

Nacionalinės bibliotekų savaitės renginyje, kuris vyko Birštono viešojoje bibliotekoje dalyvavo vyresniosios „Kiškučių“, priešmokyklinių: „Bitučių“ ir ABC grupių ugdytiniai. Rytmečio sumanytojos bibliotekininkės: Ingrida, Nijolė ir pedagogė Rosita. Panaudojant žaislus, bibliotekininkės visus sudomino sekama pasaka apie „Antį Gagą“. Aktyviais renginio dalyviais visi susirinkusieji tapo, kai „Bitučių“ grupės pedagogė pasiūlė vaikams pagalvoti kokias pasakas, eilėraštukus, daineles jie prisimena. Vaikai po vieną, drauge deklamavo, dainavo daineles, užminė ir įminė mįsles. Buvo malonu stebėti savimi pasitikinčius, drąsiai pasakojančius, reiškiančius mintis ugdytinius. Tai puikus skaitymo balsu procesas ir rezultatas, kuris populiarus mūsų įstaigoje .

 

Parengė dir. pav ugdymui  L. Jusienė

 

12345

 

 2013-04-30

 

Tradicinės bendruomenės talkos akimirkos mieste.

 

123

 

2013-05-15

 

Tarptautinė šeimos diena

 

Šeimos dienos proga gausiai susirinkusius tėvelius, senelius pasveikino direktorė V.Adamonienė. Palinkėjo sėkmės puoselėjant tikrąsias šeimos vertybes ir geros nuotaikos šio renginio metu. Šventės organizatorės ugdytojos: R.Ulinskienė - „Vyturėlis“, A. Sadauskienė - „Pelėda“, D.Domarkienė - „Kiškis“, L. Bagdonaitė ir E.Bagdonienė - „Boružėlės“ , muzikos mokytoja J. Budrevičienė bendruomenėi surengė prasmingą, džiugią šventę. Grupių komandos: vaikai ir tėveliai drauge klausėsi pasakų, sportavo, žaidė įvairius žaidimus, piešė ant balionų. Visi turime svajonių, o kad jos išsipildytų į padangę pakilo balionėliai su šypsenėlėmis. Renginio refleksija - vaišės vyko žydinčio sodo teritorijoje. Šis sodas pasodintas tėvelių, o buvę ugdytiniai jau 11, 12 klasių gimnazistai. Džiaugiamės rezultatais, nes pavyksta suburti tėvelius, nes jie yra aktyvūs renginių, akcijų dalyviai. Manome, kad bendrauti, bendradarbiauti su vaikų šeimomis būtina. Juk visa tai - dėl vaiko.

 

Parengė dir. pav. ugdymui Laima Jusienė

 

123456

 

2013-05-25

 

 Šiaurietiškas ėjimas

 

 2013 m. yra paskelbti sveikatingumo metai. Besirūpinantys savo sveikata bendruomenės nariai, panoro išbandyti vis populiarėjantį šiaurėtišką ėjimą. Sudomino pagrindiniai šio ėjimo privalumai. Su šiaurietiško ėjimo technika sutiko supažindinti Birštono centro instruktorius Linas Smailys. Po pirmo išbandymo likome patenkinti. Nors ir lynojo, bet įveikėme aštuonių kilometrų atstumą. Manome, kad kitos išvykos metu prisijungs daugiau bendruomenės narių norinčių išbandyti šiaurietišką ėjimą, kuris suteikia žvalumo, praskaidrina mintis ir pakelia nuotaiką...

 

1234

 

Duonos kelias iki stalo

2013-05-31

Atsisveikinant su darželiu, priešmokyklinės ABC grupės ugdytiniai kartu su tėveliais vyko į Prienų krašto muziejų. Jie dalyvavo duonos kepimo procese ir pagerbimo ritualuose. Muziejaus darbuotojų pakviesti visi suskubo atlikti svarbiausią procesą - išsikepti sau po duonos kepaliuką. Visiems patiko savo rankomis suformuoti duonos kepalėlį iš jau paruoštos tešlos. Kad atskirtum savo kepalėlį nuo kitų reikėjo jį pažymėti atatinkamu ženklu: kryželiu, vardo raidele... Kol duona kepė vaikai ir tėveliai susipažino su duonos keliu nuo rugio pasėjimo iki iškeptos duonos padėjimo ant stalo. Susipažįstant su senoviniais rakandais aktyvesni buvo tėveliai. Jie rodė, kaip reikia sėti, iškulti rugius spragilais, sumalti akmeninėmis girnomis. Įdomu buvo išgirsti apie tikėjimą magiškąja duonos galia, lemiančią derlių, žmogaus, šeimos gyvenimą. Įnešus iškeptus duonos kepalėlius ir pajautus malonų kvapą, kiekvienas atsirinko savo ir įsidėjo į lininį maišelį. Buvo džiugu stebėti vaikus ir jų tėvelius pagarbiai išsinešančius duonelę į namus. Ši mokomoji programa tai tikras prisilietimas prie mums svarbių vertybių.

Paruošė priešmokyklinės ABC grupės pedagogė D. Adamonienė, auklėtoja A. Sadauskienė

123456789

 

2013-05-31

1

Kaip greitai bėga laikas, nieko neklausdamas, nesigręžiodamas atgal, užversdamas paskutinius nerūpestingos vaikystės knygos lapus. Jau buvusios, skaitytos. Liko tik ateitis. Rudenį, versite naują knygą – dar nevartytą, dar neskaitytą - mokyklos! Prieš verčiant dar kartą sustokime – pavartykime vaikystės knygą iš naujo!

Sėkmės Jums, išeinantys. Skubėkite augti tuo, kas turi gražiausią prasmę – būti žmogumi!

Priešmokyklinės „Bitučių“grupės pedagogės ir padėjėja

2345678

2013-06-08 Birštono šventė

DSC 5247DSC 5272

Rudenėli, Labas!

Vos rudeniui pradėjus spalvinti, marginti miškus, laukus, pievas, takais ir takeliais į mokyklas ir darželius po vasaros atostogų atskubėjo pailsėję ir paaugę vaikai. Jie skubėjo, bėgo nešini savo svajonėmis, lūkesčiais, džiaugsmais.

Birštono vaikų lopšelio-darželio kieme visus pasitko Išminties Simbolis Pelėda auklėtoja Angelė Sadauskienė. Ji pakvietė pasilinksminti, palydėti vasarą, sutikti rudenį. Besišnekučiuojant Pelėdai su vaikais į šventinį kiemą atskubėjo Saulė – auklėtoja Danutė Adamonienė ir Spinduliukai iš ABC grupės. Nei Pelėda nei Saulė, susirinkę vaikai, tėveliai neišsigando rudeninio lietučio pokštavimo. Kieme skambėjo dainelės, sukosi vaikų rateliai. Sveikinimo žodį tarė Birštono savivaldybės vicemeras Juozas Aleksandravičius, darželio direktorė Vitalija Adamonienė. Vaikučių nuotaiką paskaidrino gautos dovanėlės kiekvienai grupei ir vasaros skanėstai - ledai.1 234567

Informacija ABC grupės pedagogės Danutės Adamonienės ir auklėtoja Angelės Sadauskienės

Fotografijos paroda „Metų laikai – mūsų draugai“

2013-09-16

Ugdytojos dalyvavo personalinėje priešmokyklinės grupės pedagogės Danutės Adamonienės parodos atidaryme. Pirmoji šios parodos ekspozicija vyko 2013 m. balandžio mėn. Kauno pedagogų kvalifikacijos centre.

D. Adamonienė gimė dzūkiškame krašte. Verknės upės apsuptyje. Nuo vaikystės ją žavėjo žali miškai ir pievos, skaisčios gėlės, drugeliai, vabalai, paukščiai, žvėrys, slenkantys debesys, upeliai vasaros lietui nulijus, perkūnijai nugriaudėjus, tumulais drimbantis sniegas. Visa tai džiugino, teikė gausaus peno apmąstymams, kalbai, grožio jausmui, kūrybinių polinkių atradimams, tyrinėjimams, kuriuos galima buvo įamžinti sustabdytose akimirkose fotografuojant.

1234

2013-09-29

Dviratuką aš menu Birštono gražiu taku!

 Atskubėjęs auksinis ruduo, pakvietė Birštono lopšelio-darželio „Vyturėlis“ priešmokyklinės ABC grupės vaikučius, tėvelius, auklėtojas į žygį su dviračiais. Ačiū tėveliams už įgyvendintą svajonę. Nusprendėme pakartoti žygį dviračiais pavasarį, kada miškai dvelkia žaluma

  Priešmokyklinės grupės pedagogės: D. Adamonienė ir A. Sadauskienė

1243567

2013-10-17

1

„Rudenėlis“ auklėtoja Vilma Šalčienė, „Bulvelė“ auklėtoja Edita Bagdonienė, muzikos mokytoja Janina Budrevičienė sukvietė vaikus, tėvelius, bendruomenės narius į  tradicinę Rudenėlio šventę. Linksmai nusiteikusios į renginį atskubėjo ir Birštono švietimo, kultūros ir sporto komiteto skyriaus vedėja Angelė Žiūraitienė, specialistė Vida Gadliauskienė. Nuotaikingas organizatorių spektaklis su lazdelinėmis lėlėmis paįvairino šventės turinį, sutelkė susirikusių dėmesį išgirsti ir atlikti „Rudenėlio“, „Bulvelės“ sugalvotas užduotis vaikams, auklėtojoms, tėveliams. Buvo linksma ir smagu džiaugtis kas vyksta šiuo spalvingu, turtigu metų laiku.

234567

Floristikos paroda  „Mano tėviškė – mėlyno Nemuno vingis“

Eksponatus parodai pateikė ugdytinių tėveliai, bendruomenė. Tėveliai drauge su vaikais kūrė laivelius, žuvytes, gyvūnus... iš to ką dovanoja gamta.

1

23456789

2013-10-24

Konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“

Konkurse, kuris vyko Kauno lopšelyje-darželyje ,,Rasytė“ dalyvavo priešmokyklinės ABC grupės vaikai. Kartu su dar dviem komandomis atliko komandines užduotis. Konkurso programa buvo įvairi. Daugiausia emocijų patyrė atlikdami estafečių užduotis. Jas stengėsi atlikti teisingai, greitai, visi norėjo laimėti. Paskelbus rezultatus nugalėjo draugystė. Ypatingai nustebino apdovanojimai: komandinės taurės, padėkos raštai ir asmeniniai siuvenyrai, kuriuos įteikė kūno kultūros pedagogė Kristina Geišienė.

Po varžybų dalyvavome bendrame ,,Įvairiaspalvių skėčių“ ir ,,Guminių batų“ parade. Parado atributika: skėčiai ir guminiai batai ne tik puikiai atrodė, bet yra tokie svarbūs rudeniniu laikotarpiu.

Inf. ir nuotraukas pateikė direktorės pav. ugdymui L. Jusienė

12345678910

2013-11-22

Vakaronė „Kai aš mažas buvau“

Penktadienį, pabaigę savaitės darbus, į vakaronę ,,Kai aš mažas buvau“ susirinko priešmokyklinių grupių tėveliai, seneliai, pedagogės. Atvyko vicemeras Juozas Aleksandravičius, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Žiūraitienė, kolegės iš Butrimonių vaikų darželio. Šio renginio iniciatorė auklėtoja Gražina Baranauskaitė pakvietė folkliorinį ansamblį „Raskila“, kad būtų linksma drauge su patyrusiais muzikantais, dainininkais, šokėjais pavakaroti. Žingeidu vaikams buvo išgirsti „keistai“ tarmiškai kalbančias auklėtojas, muzikantus. Skambia liaudiška dainele, šokiu, visus linksmino priešmokyklinių grupių vaikai vadovaujami meninio ugdymo pedagogės Janinos Budrevičienės. Auklėtojos Danutė ir Gražina šmaikštaudamos, sujungė visus susirinkusius pabūti kartu. Užgrojus folkliorinio ansamblio „Raskila“ muzikantams vaikai pakvietė tėvelius drauge atkartoti įvairių šokių judesius. Tai nebuvo paprasta ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams, tačiau toks bendras prisilietimas prie liaudies šokio elementų, girdimos muzikos, tarmiško pokštavimo, dainos skambesio, visus suartina ir palieka įspūdį formuojant augančio vaiko pasaulėjautą.

Informacija dir pav. ugdymui L. Jusienės, nuotraukos R. Ulinskienės.

123456

Tęsiasi  „Šeimos sveikatos viruso“ renginiai.

 Sportinėse pramogose aktyviai dalyvavo „Pelėdžiukų“ „Meškučių“, „Ančiukų“,  grupių ugdytiniai  jų tėveliai, seneliai.

12345678910

2013-12-02

2013 metai - sveikatingumo metai

 Renginių ciklą  „Šeimos sveikatos virusas Birštono vaikų lopšelyje-darželyje“  užbaigė „Kačiukų“ grupės ugdytiniai su tėveliais. Skelbto viruso tikslas – kuo daugiau tėvelių įtraukti į bendrus sveikatingumo renginius su vaikais, kelti pedagogų ir tėvų sveikatos ugdymo kompetenciją. Šis renginys vyko sanatorijoje „Versmė“ . Jo organizatorė ten dirbanti Rugilės mama  kinezeterapiautė Regina Stapčinskienė. Ji pademonstravo pratimus, kuriuos pedagogės galės pritaikyti ir kūno kultūros valandėlių metu. Mankšta netradicinėje aplinkoje sudomino vaikus, suteikė džiugių emocijų. Vaikus pradžiugino ir lauktuvės: saldumynai, angeliukai  kurias „Kalėdų senelis“  paprašė padovanoti Rugilės mamos.

„Kačiukų“ grupės auklėtoja Laimutė Bagdonaitė

123456

2013-12

Adventiniai žaidimai

123456

2013-12-02

Rytmetys „Eine, veine, veinkepure...“

Salėje šurmulys, „Bitučių“, „Kačiukų“ grupių vaikai ruošiasi keliauti. Jie aplankys Aukštaitiją, Žemaitiją, Dzūkiją ir Suvalkiją.“ Keliausim traukinuku Cik Cuk Cik Caku...“. Suvalkijoj vaikai „sutiko“ katiną tupintį ant šiaudų (suvalkiečių liaudies daina „Tupi katins ant šiaudų“). Dzūkijoj – pelėdą. Ji pakvietė į savo girią minti mįsles, Žemaitijoj – šarką, kuri žemaitiškai tarška, audė „Abrūsus“. Į Aukštaitiją „keliavom“ pėsčiomis. „Aplankėm“ Obelius „pasodinom“ su broleliu obelėlą, vėl  sutikom šarką, kuri greitakalbes tarška, sugrįžom atgal į dzūkiją, nes mes esam dzūkai girių karaliai, o etninė kultūra yra vaikų gyvenimo turtinimo, džiaugsmo šaltinis.

1234567

Kalėdų linksmybės  su „Drakoniuko“ teatro aktoriais

12345

Darželinukus sudomino Birštono policijos komisariatas

2014-06-09

Gegužės 21 dieną Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Birštono policijos komisariato (Birštono PK) Viešosios policijos poskyrio specialistė Milda Vokietaitytė lankėsi Birštono lopšelio-darželio „Vyturėlis“ „Bitučių“ grupėje. Apsilankymo metu Milda Vokietaitytė ne tik papasakojo apie saugų elgesį, bet ir pakvietė vaikučius atvykti į Birštono PK, kad savo akimis pamatytų kur dirba policininkai, kokias naudoja priemones.

Birželio 4 dieną į Birštono PK sugužėjo visa „Bitučių“ grupė su lydinčiomis auklėtoja metodininke Vale Petkevičiene ir auklėtojos padėjėja Rima Lankevičiene. Darželinukai buvo supažindinti su Birštono PK patalpomis. Labiausiai mažiesiems rūpėjo pamatyti sulaikymo patalpą, kur pristatomi teisėtvarkos pažeidėjai, taip pat nemažą įspūdį paliko policijos specialiosios priemonės, kurias galėjo ne tik pamatyti, bet ir paliesti, bei galimybė apžiūrėti miestą per vaizdo stebėjimo kameras, įrengtas Birštono PK. Mažieji noriai matavosi Birštono PK muziejuje sukauptas įvairių tarnybų pareigūnų kepures.

Vaikams lankantis Birštono PK ir bendraujant su policijos pareigūnais ugdoma nuostata, kad policininkas ne tik baudžia, bet yra draugas, patarėjas ir tvarkos saugotojas.

Alytaus apskr. VPK Birštono PK informacija ir nuotraukos

12

2014-05-16

„Darželi lik sveikas!“

Į šventiškai papuoštą salę tėveliai sukvietė priešmokyklinės „ABC“ grupės vaikus, darbuotojas. Šis neįprastas kvietimas visus nudžiugino. Ekrane išvydome pačias nerūpestingiausias vaikystės akimirkas, kurias vaikai praleido darželyje. Jie džiūgavo atpažindami save, kai buvo visai maži ir nedrąsūs. Šiandien jie savimi pasitikintys, norintys žengti kitu takeliu į mokyklą. Skambėjo atsisveikinimo dainelės, eilėraščiai, į padangę pakilo balionai su užrašytomis svajonėmis, o pasodinta pušelė užaugs ir suaugusius sugrąžins į vaikystės prisiminimus. Dabar jiems atsisveikinat labai svarbūs pedagogių: Birutės, Dalytės, Danutės, Angelės, muzikos mokytoja Janinos, auklėtojų padėjėjų: Živilės, Romos vardai. Jos buvo šalia vaiko, kai formavosi vaiko asmynybės pradžia. Priešmokyklinukams buvo įteikti pažymėjimai: programos „Zipio draugai“ įteikė auklėtoja A. Sadauskienė, priešmokyklinio ugdymo(si) programos baigimo - direktorė Vitalija Adamonienė. Ji padėkojo tėveliams už bendradarbiavimą: idėjas, aktyvų dalyvavimą vaikų ugdymo procese ir už šios dienos renginį. Auklėtoja D. Adamonienė džiaugėsi vaikų pasiekimais ir tuo ką nuviekė su visa tėvelių bendruomene.

Inf. ir nuotraukos Laimos Jusienės

1234567891011

2014-05-15

 Šeimos šventė „Už saulę aukščiau, už vėją greičiau“

Gegužės 15 – ąją, paminėjome vieną šilčiausių ir brangiausių švenčių – Tarptautinę šeimos dieną. Ši šventė – tai savotiškas dar visai neseniai minėtos motinos dienos ir artėjančios tėvo dienos junginys.

Šventės organizatorėms auklėtojoms „klounams“: E. Bagdonienei,  L. Bagdonaitei pavyko sutelkti  šeimos narius drauge su vaikais pažaisti, palenktyniauti su „vėju“, kuris visiems dalyviams padovanojo daug malonių akimirkų, šypsenų, apsikabinimų.

 Inf. ir nuotraukos L. Jusienės

12345678

Susitikimas

2014-04-24

Balandžio 24 d., ketvirtadienį, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė Savivaldybėje susitiko su Birštono lopšelio-darželio „Vyturėlis“ auklėtiniais. Susitikime merė mažuosius birštoniečius supažindino su Savivaldybės mero darbu, pareigomis, papasakojo apie Savivaldybės veiklą, apie tai, kuo kurortas skiriasi nuo kitų miestų, kuo Birštono kurortas yra išskirtinis.
Po Birštono pristatymo lopšelio-darželio „Vyturėlis“ auklėtiniai galėjo užduoti klausimus merei. Jie teiravosi, ar vasaros metu bus galima maudytis Birštono ežerėliuose, apie tai, kas yra mero regalijos, kas gali jas turėti, ar merė turi pagalbininkų darbe, kiek laiko dirba mere, kokio ilgumo yra merės darbo diena, ar merė turi atostogas, ar merė turi anūkų. N. Dirginčienė, bendraudama su vaikais, paklausė, kuo jie norėtų dirbti užaugę, ar jiems gera gyventi Birštone, kuo Birštonas skiriasi nuo kitų miestų. Vienas iš vaikų į merės klausimą apie Birštono išskirtinumą atsakė, kad „Birštone nėra šviesoforų, tačiau daug mineralinio vandens.“ Vėliau N. Dirginčienė paprašė jaunųjų birštoniečių pateikti pasiūlymų, koks turėtų būti Birštono kurortas, ką reikėtų keisti, tobulinti. Lopšelio-darželio „Vyturėlis“ auklėtiniai teigė, kad reikėtų pasodinti daugiau medžių ir toliau rūpintis kurorto švara. Susitikimo pabaigoje lopšelio-darželio „Vyturėlis“ auklėtiniai merei dovanojo savo rankų darbo paveikslėlį, deklamavo eiles bei padainavo dainą.

123

Velykų Bobutės vaišės

2014-04-22

 Rytmečio organizatorės auklėtoja Dalė Domarkienė - „Velykų bobutė“, auklėtoja Aušra Vaitkevičienė - „Kiškienė“ su „kiškučiais“ Ugne, Edvinu, Vaidute sukvietė pasilinksminti, prisiminti praėjusią šventę. Vaikai, auklėtojos jų padėjėjos ir tėveliai buvo aktyvūs rytmečio dalyviai. Skambėjo linksmos dainelės, kurias išmokė muzikos vadovė Janina Budrevičienė. Šoko visi drauge maži ir dideli. Mažieji buvo apdovanoti tradiciniais šokoladiniais kiaušiniais. Šventės papročiai: margučių ridenimas, supimasis sūpuoklėmis vyko kieme.

  Inf. ir nuotraukos Laimos Jusienės

12345678

Pasaulinė sveikatos diena

2014-04-07

Pasaulinei sveikatos dienai pažymėti dalyvavome sveikatingumo akcijoje „Sveikas vaikas – laimingas vaikas“. Masinis bėgimas ,,Aš bėgu-2014“. Birštono stadione susirinko ugdytiniai, ugdytojos, bendruomenės atstovai, tėveliai. Kiekviena vaikų amžiaus grupė bėgo skirtingus atstumus: 30 m., 60 m., 100m., 120 m. Bendruomenės nariai, tėveliai taip pat dalyvavo bėgime skanduojant ,,greičiau, greičiau“. Džiugu kad į renginį atvyko savivaldybės vicemeras Juozas Aleksandravičius, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto specialistė Vida Gadliauskienė. Bendri sportiniai renginiai suteikia ne tik džiugių emocijų, skatina nugalėti, bet keičia bendruomenės narių, tėvelių norą bendrauti, bendradarbiauti formuojant vaiko sveikos ir saugios gyvensenos įgūdžius.

Inf. ir nuotraukos Laimos Jusienės

123456789101112

2014 m. balandžio 23 d. Birštono vaikų lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“ vyko Respublikinės ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ seminaras „Sveikos gyvensenos darželių pedagogų bendruomenių darbo patirtis“.Į seminarą atvyko kolegės iš Kauno, Alytaus, Kazlų Rūdos, Prienų ikmokyklinių įstaigų.

Visuotinę „Vyturėlių“ mankštą organizavo auklėtojos Edita Bagdonienė ir Laimutė Bagdonaitė.

Visas susirinkusias į seminarą Birštone pasveikino Respublikinės ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijos "Sveikatos želmenėliai prezidentė Danutė Jakučiūnienė. Birštono savivaldybės vicemeras Juozas Aleksandravičius seminaro dalyvėms palinkėjo sėkmingo bendradarbiavimo pruopaguojant sveiko gyvenimo idėjas bendruomenėse. Kvietė dažniau apsilankyti kurorte.

Sportinė pramoga „Linksmosios estafetės“ vyko tarp priešmokyklinių grupių. Ją organizavo priešmokyklinio ugdymo pedagogės Gražina Baranauskaitė ir Danutė Adamonienė. Atvirą veiklą „Tyrinėju ir atrandu“ organizavo auklėtoja Edita Bagdonienė

Salėje surengta vaikų ir tėvelių piešinių paroda „Sportuojame drauge“. Stendinius pranešimus tema „Sveikos gyvensenos idėjų puoselėjimas“ paruošė; „Pelėdžiukų“, „Meškučių“, „Drugelių“, „Kačiukų“, „ABC“, „Ančiukų“ grupių auklėtojos.

Po atvirų veiklų stebįjimo, stendinių pranešimų pristatymo, seminaro dalyvės išklausė pranešimus, kuriuos pristatė: direktorė Vitalija Adamonienė „Sveikatingumo kryptys vaikų lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“; direktorės pavaduotoja ugdymui Laima Jusienė „Bendradarbiavimas – svarbi sveikatos puoselėjimo forma"; auklėtoja Rosita Ulinskienė ,,Ir nubudo avily, rainas bičių kamuolys"; auklėtoja Dalė Domrkienė „ Mikroklimatas bendruomenėje". Visas seminaro dalyves sudomino asociacijos prezidentės pranešimas "Sveikatingumo veikla vaikų darželyje".

Birštono švietimo, kultūros, sporto skyriaus specialistė Vida Gadliauskienė pasidžiaugė " Sveikatos želmenėlių" idėjomis, kurios vienija ikimokyklinio ugdymo įstaigas puoselėti vaikų sveikatą vaikystėje. Padėkojo Birštono vaikų lopšelio-darželio ,,Vyturėlis" bendruomenei už komandinį darbą organizuojant įvairius sveikatingumo renginius. Asociacijos prezidentė Danutė Jakučiūnienė gerai įvertino stebėtą atvirą veiklą, sportinę pramogą, „Vyturėlių“ mankštą. Auklėtojų bendravimas su vaikais – pamokantis pavyzdys visoms susirinkusioms kolegėms. Ji pasidžiaugė pasiekimais puoselėjant sveikos gyvensenos idėjas. Seminaro refleksijos mintys išsakytos kolegių – geriausias paskatinimas ieškant naujų metodų sveikatos kompetencijos tobulinimui.

                   Seminaro kolegės buvo pakviestos dalyvauti linksmoje ekskursijoje po Birštoną. Susipažino su skulptūrų parko erdve, pajautė kurorto šventinio laikotarpio dvasią.

 Inf. ir nuotraukos dir. pav ugdymui Laimos Jusienės

1234567891011

2014-03-20

Žemės diena švenčiama visose šalies švietimo įstaigose – darželiuose ir mokyklose. Tačiau jau septinti metai kovo 20-ąją Kaune rengiamas leidyklos „Lututė“ įsteigto jaunųjų gamtos mylėtojų klubo „Lutučiukai“ šventė-suvažiavimas. Šiemet į iškilmes Kauno Vytauto Didžiojo universiteto didžiojoje salėje buvo pakviesti ir Birštono vaikų lopšelio-darželio auklėtiniai. Jie ne tik dalyvavo kaip žiūrovai, bet ir buvo Žemės vėliavos įnešimo ceremonijos dalyviai, taip pat pasirodė scenoje su savo programėle. Programėlę paruošė D. Adamonienė, A. Sadauskienė, J. Budrevičienė.

123

Pasaulinė Žemės diena

2014-03-04

„Bitučių“, Kačiukų“, „Pelėdžiukų“, „Meškučių“ ir „Ančiukų“ grupių bendruomenės dalyvavo akcijoje „Papuoškime žemę žiedais“. Padarytais gėlių žiedais papuošė prie Birštono savivaldybės esančius gėlynus, piešė kreidelėmis ant asfalto. Gėlių žiedai, piešinukai, puiki nuotaika – tai ką mažieji ir jų ugdytojos galėjo skirti šiai dienai.

Inf. ir nuotraukos Laimos Jusienės

12345678

2014-03-10

Birštono muziejuje surengta ugdytinių piešinių paroda ,,Koks gražus mažytis mūsų kraštas“, skirta Kovo 11–jai paminėti. Šventinio rytmečio metu prisiminėme žemės planetą ir joje surastą mūsų šalį Lietuvą, kuri didžiuojasi savo trispalve, herbu ir himnu. Skambėjo nuotaikingos dainelės, eilėraščiai. Rytmetyje dalyvavo ir ugdytinių tėveliai. Eilėraštį deklamavo Daiva Mordusienė, dainas dainavo Jurgita, Feliksas Austėja ir Adrėja Suchockai. Rytmetį vedė aulėtoja metodininkė Danutė Adamonienė.

12345678

2014-03-07

Lopšelyje darželyje vyko eilėraščių deklamavimo popietė skirta K. Donelaičio metams paminėti ,,Jau saulelė vėl atkopdama...“. Popietę organizavo ir vedė auklėtoja metodininkė Rosita Ulinskienė.

1234

Užgavėnių šventė

2014-03-04

Nuotaikingą, šmaikščią atsisveikinimo su žiema šventę organizavo pedagogės: Edita Bagdonienė „Kanapinis“, Vilma Šalčienė „Lašininis“, Dalia Petrušienė „Gaspadinė“, meninio ugdymo pedagogė Janina Budrevičienė. Visi susirinkę „persirengėliai“: vaikai, tėveliai, auklėtojos ,linksmai dainavo, šoko, trepsėjo, blynus valgė. Kieme stebėjo, kaip sudegė „Morė“ su pilnu krepčiu baimių, blogų minčių ir kitų paslapčių...

Inf. ir nuotraukos direktorės pav. ugdymui Laimos Jusienės

1234567891011

1

Vieversio sugrįžtuvės

Vasario 24 d. – Vieversio diena. Tai – vienas iš pirmųjų sparnuočių, pavasarį sugrįžtančių iš šiltųjų kraštų. Jis laikomas pavasario šaukliu. Ta proga, darželio kieme susirinkę vaikai, stebėjo inkilų kėlimo procesą, o priešmokyklinukai sukvietė  jaunesnius draugus paklausyti jų deklamuojamų eilėraščių, kartu mėgdžiojo sugrįžusio vieversio giesmę, žaidė judriuosius žaidimus.

Inf. ir nuotraukos direktorės pav. ugdymui  L.Jusienės

23456789

Priešmokyklinukų  išvyka į Birštono gimnaziją

2014-02-19

Priešmokyklinių grupių vaikai lankėsi Birštono gimnazijoje. Susitiko su mokytojomis Gražina Marčiulaitiene ir Virginija Urbanavičiene. Jos būsimėsiems pirmokėliams suorganizavo pažintinę ekskursiją po gimnaziją. Tai susipažinimo, padrąsinimo akimirkos ruošiantis kitam žingsneliui tapti pirmokėliais.

Informacija ir nuotraukos  pedagogės Danutės Adamonienės

123456789

Projektas „Gatvėje būsiu atsargus“

2014-01-24

                         Į susitikimą su „Pelėdžiukų“, „Meškučių“ ir „ABC“ grupių vaikais atvyko Birštono policijos komisariato darbuotojai ir šuniukas „Amsis“. Jų sumanytas pokalbis sudomino mažuosius dalyvius. Vaikai ne tik atsakinėjo į klausimus, bet vykdė užduotis, kurias stebėjo šuniukas „ Amsis“. Jie turėjo teisingai pereiti ,,pėsčiųjų perėją“ drauge su inspektore, po to vieni... Pažintiniai susitikimai ugdo vertybines nuostatas, atsakomybę dėl savo ir kito saugumo. Vaikai suvokė jog dovanoti atšvaitai - labai svarbus atributas, kuris padeda apsisaugoti nuo nelaimingų atsitikimų.

               Pedagogės: Marijona Galinienė ir Dalia Petrušienė

1234

Svečiuose  žurnalo „Lututė“ redaktorė

2014-01-17

Priešmokyklinių grupių vaikai susitiko su „Lutučiukų“ klubo vadove Lina Marmaite. Klubo vadovė labai įdomiai pasakojo apie gamtą. Klausinėjo vaikų, kaip reikia draugauti su ja. Vaikai ir pedagaogai išgirdo daug įdomių dalykų kurių nežinome apie paukštelius, žvėrelius, nors juos matome kasdien.

Šio susitikimo labai laukė „ABC“ grupės vaikai. Jie tam ruošėsi, atliko užduotis nes nori tapti „Lutučiukų“ klubo nariais. Padedant auklėtojoms Danutei Adamonienei ir Angelei Sadauskienei padarė gražų ir didelį pelėdos lututės paveikslą. Vaikai noriai varto žurnalą „Lututė“, klauso auklėtojų skaitymų, tyrinėja gamtą, o patirtus įspūdžius pavaizduoja piešinėliuose. „Lutučiukų“ klubo vadovė pakvietė priešmokyklinukus atvykti kovo 20 dieną į Žemės dienos šventę Kaune.

Informaciją pateikė direktorės pav. ugdymui L. Jusienė

12345

 

Tarptautinė vaikų gynimo diena

 

2015-06-01

 

 Tarptautinė vaikų gynimo diena pirmą kartą paminėta 1950 metais ir švenčiama kalendorinės vasaros pradžioje, birželio 1-ąją. Tarptautinė vaikų gynimo diena – tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises: ,, gyventi nieko nebijodamas aš turiu teisę gyventi su savo mama ir tėveliu kai aš sergu, man turi būti suteikta medicinos pagalba aš turiu teisę lankyti darželį ir mokyklą niekam nevalia manęs mušti visi vaikai yra svarbūs aš turiu teisę sakyti tai, ką galvoju, turiu teisę žaisti“. 

 

Vaikams šventę organizavo „Fėjos“: priešmokyklinio ugdymo pedagogė RositaUlinskienė; auklėtoja Edita Bagdonienė; meninio ugdymo pedagogė Janina Budrevičienė, grupių bendruomenės. Kieme skambėjo muzika, vaikai dainavo labiausiai patinkančias daineles. Muzikinę veiklą keitė sportinė. Jaunesni žaidė judrius žaidimus, vyresni surengė tarpgrupines estafečių, futboliuko varžybas. Į šventės šurmulį aktyviai įsijungė ir atvykusios mamos,tėveliai, sesutės, broliukai... Mamų „Geltonųjų“ ir ,,Mėlynųjų“ komandos dalyvavo orientacinio žaidimo varžybose. Jų komandoms užduotis paruošė ir vadovavo auklėtoja Danutė Adamonienė.

 

Į svečius atvyko Birštono policijos komisariato pareigūnai su vaikų bičiuliu Amsiu. Pareigūnų sveikinimo žodis, dovanos. Amsio pasisviekinimas su kiekvienu sudomino visus. Švetės proga visi susirinkusieji buvo vaišinami ledais. Tai Dovydo ir Danieliaus Maneikių tėvelio Tomo gaivi dovana. 

 

Inf. ir nuotraukos direktorės pav. ugdymui Laimos Jusienės

1

 

2345678910111213141516Vaikų žemėlapiai

TARPTAUTINIS VAIKŲ ŽEMĖLAPIO KONKURSAS

,,MANO VIETA ŠIANDIENINIAME PASAULYJE”

Barbaros Pečenik (Barbara Petchenik – buvusi TKA viceprezidentė, ilgą laiką dirbusi su vaikams skirtais  žemėlapiais) vardo pasaulinis vaikų žemėlapio konkursas pradėtas organizuoti nuo 1993 m. Tarptautinė Kartografų Asociacija (International Cartographic Association, ICA) vienija kartografų draugijas iš 84 valstybių, kurios gali dalyvauti konkurse. Kiekviena valstybė narė vykdo nacionalinius konkursus bei atranką savo šalyje. Konkursą Lietuvoje organizuoja Lietuvos kartografų draugija (LKD), kuri nuo 2003 m. rugpjūčio mėn. yra TKA narė.

Kartografijos centro dėstytojai, absolventai ir studentai aktyviai dalyvauja  organizuojant konkursą ir vertina jam atsiųstus darbus. Medžiaga analizuojama, apibendrinama Kartografijos specialybės magistrų moksliniuose darbuose

Pirmajame atrankos etape iš beveik 1000 darbų atrinkti 437 geriausi. Antrajame etape iš geriausių atrinkti 6 ,kurie atstovaus Lietuvą Brazilijoje. Geriausių sąraše yra ir Augustinos piešinys“Taikos paukščiai“.Jį galima pamatyti Vilniaus universiteto Kairėnų Botanikos sode. Atidarymo šventė vyko gegužės 9 d. 11 val. Joje dalyvavo Augustina, jos tėveliai, pedagogė R.Ulinskienė.

2015 metais geriausių darbų paroda vyksta nuo gegužės 9 iki 17 d. Vilniaus universiteto Kairėnų Botanikos sode (Muziejaus pastate).

 

1

3015-05-20

          Po sėkmingo „Futboliuko“ starto priešmokyklinėje „Bitučių“ grupėje, surengėme varžybas tarp bendraamžių iš Kauno lopšelio-darželio „Rasytė“. Prieš varžybas pedagogė Rosita Ulinskienė atvykusius svečius sukvietė į kartojamą „Futboliuko TV‘‘ laidą. Išradingai pateikta informacija apie futbolą sudomino vaikus ir suaugusius. Varžybų metu puikiai kovėsi visi komandų žaidėjai. Vaikai jau geba išgyventi pergalės ir pralaimėjimo emocijas. „Futboliuko“ varžybose dalyvavo ir pedagogės su šūkiu „Moterys už futbolą“. Juk suaugusiųjų pavyzdys – labai svarbus ir motyvuotas. Teisėjas Linas Smailys apibendrino varžybų rezultatus. Apdovanojimų nusipelnė visi žaidėjai. Nurimus varžybų aistroms įstaigų pedagogės diskutavo, dalijosi patirtimi, kaip sekasi integruoti populiarių sporto šakų elementus ikimokyklinėse įstaigose. Numatyti ir kiti bendri sveikatingumo kompetenciją puoselėjantys projektai.

Dir. pav. ugdymui Laimos Jusienės inf. ir nuotraukos

1

2345678910111213„Futboliuko TV“

2015-04-08

 

Balandžio 9 d., ketvirtadienį, Birštono vaikų lopšelio-darželio „Bitučių“ grupės pedagogė Rosita Ulinskienė ir mažieji „futbolininkai“ į sportinę pramogą „Futboliuko TV“ pakvietė savo tėvelius, pedagoges, Birštono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto vedėją A. Žiūraitienę, koleges iš Butrimonių. Į renginį atvyko svarbiausi jo vertintojai – LFF nacionalinės futbolo akademijos direktorius Raimondas Stankevičius, mergaičių trenerė Jolita Kličiūtė, LFF masinio futbolo asociacijos atstovas Ignas Marcinkevičius.

Pedagogė Rosita Ulinskienė, išklausiusi teoriją ir atlikusi praktinius mokymus, bando suburti grupės vaikus žaisti „futboliuką“. Ji dalyvavo Lietuvos futbolo federacijos, drauge su Asosiacija, įgyvendinamoje ilgalaikėje programoje „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“, 2014–2015 metais vykdė projektą „Futboliukas“.

Vertintojai objektyviai išsakė savo pastebėjimus, įteikė sertifikatą, palinkėjo ir toliau sėkmingai populiarinti šią sporto šaką, organizuojant varžybas su kitų grupių, ikimokyklinių įstaigų vaikais,  pradinių klasių mokiniais. Svarbiausio apdovanojimo nusipelnė mažieji „futbolininkai“ –savo žaidimo emociją jie perteikė žiūrovams. Dėkojame Birštono sporto centro futbolo treneriui K.Joneliūnui, kuris padėjo suprasti „Futboliuko“ paslaptis, L. Smailiui, kuris teisėjavo šių „svarbių“ varžybų metu. Mergaičių trenerės Jolitos Kličiūtės padovanoti ženkleliai ,,Moterys už futbolą!“ pedagoges įkvėpė ir naujiems išbandymams.

 

Direktorės pavaduotojos ugdymui L. Jusienės informacija 

1

2

34567891011SVEIKATINIMO AKCIJA

,,Sveikas vaikas–laimingas vaikas“ skirta Pasaulinei sveikataos dienai paminėti

MASINIS BĖGIMAS ,,AŠ BĖGU–2015“

2015-04-08

 Šios akcijos tikslas-populiarinti bėgimo kultūrą Lietuvoje tarp ikimokyklinių ugdymo įstaigų, skatinti domėjimąsi bėgimu. Ugdyti poreikį bėgiojimui drauge su šeima.

Svarbiausi uždaviniai :

ü   Įveikti numatytą atstumą iki galo, nesistengiant lenktyniauti.

ü   Sudominti bėgimo akcija kuo daugiau šeimų ir darbuotojų.

ü   Pajausti bėgimo kartu malonumą.

Bėgime dalyvavo 86 vaikai nuo 3 iki 7 metų. Džiugu, kad įsijungė ir 23 darduotojos, 10 tėvelių.

 

Inf. direktorės pavaduotojos ugdymui Laimos Jusienės

1

2345678Velykos

2015-04-07

 Su atbundančia gamta, sugrįžtančiais paukščiais atėjo gražiausia pavasario šventė-Velykos, kurios laukė ir maži ir dideli.

 Šiai šventei visi ruošėsi iš anksto: puošė aplinką, mokėsi dainelių, šokių, žaidimų, o svarbiausia margino kiaušinius su auklėtojomis, tėveliais, juk margutis-pagrindinis Velykų šventės akcentas.

Šventės organizatorės „Vištelė“ auklėtoja D. Petrušienė, ,,Velykų bobutė“ A. Vaitkevičienė, muzikos mokytoja J. Budrevičienė ir priešmokyklinės „Kačiukų“ grupės vaikai su auklėtojomis paruošė linksmą šventinę programėlę. Šventės metu vaikai patyrė daug teigiamų emocijų, giliau suvokė tautines tradicijas. Džiaugėsi dovanotais šokoladiniais kiaušiniais.

 

Inf.ir nuotraukos dir. pav. ugdymui L.Jusienės

1

2

345678Žemės diena

2015-03-20

Jungtinės Tautos Pasaulinę žemės dieną oficialiai įteisino 1971 – aisiais metais. Šiemet ji buvo minima jau 44 kartą.

Šventinį šurmulį pradėjo „Skruzdėliukų“ grupės ugdytiniai, auklėtojos. Auklėtoja Angelė Sadauskienė sveikino visus kas gyva: vabaliukus, paukščius, žvėris ir žinoma vaikučius. Sekė pasaką apie žemę. Visa švytinti į salę įžengė „Saulė“ – ugdytinės Liepos mama. Nuo saulutės šilumos sujudo visa kas gyva. „Skruzdėliukų“ mama - auklėtoja Danutė Adamonienė padeklamavo A. Kirdulienės eilėraštį „Saulės mezginiai“. Mažieji „Skruzdėliukai“ improvizavo eilėraštų „Skruzdėlytės“. Tvarkė po žiemos savo namelius, kuriuose apsigyveno žvėrys. Kai skruzdėlynas buvo sutvarkytas į svečius atskubėjo būrys draugų: tai ,, Drugelis“ – Elzės mama; „Laputės“ – Rapolo ir Luko mamos; „Bitutės“ – Tito ir Mato mamos; ,,Gėlytė“ – Arno mama; ,,Boružėlė“ – Dominykos ir Gabrielės mama. Atvykę svečiai sveikino vieni kitus, visiems linkėjo šilumos. ,,Boružėlė“ pakvietė bendram šokiui „Boružėlė septyntaškė“. „Skruzdėliukų“ grupės ugdytiniai skaičiavo ir deklamavo spalvotus žemės rūpestėlius. Visi mes norime žaliuojančių miškų, girių, čiulbančių paukščių, skanių uogų, grybų, švaraus oro ir vandens. Todėl mažieji „Skruzdėliukai“ ir sudėjo žodelį iš raidžių „Išsaugokite mums žemę“.

Įvairių spalvų ir formų gėles pagamino auklėtojos kartu su vaikais. Gėlės papuošė darželio kiemą. Dėkojame „Skruzdėliukų“ grupės mamytėms už akytvų, dalyvavimą šventėje.

 „Skruzdėliukų“ grupės auklėtojos Danutė Adamonienė ir Angelė Sadauskienė

1

234567891011

 

2015-03-04

1

 Kasmet pavasaris atneša Kaziuko šventę nuo kurios neatsiejama  šurmuliuojanti mugė.

Šiai šventei vaikai kartu su auklėtojomis, tėveliais ruošėsi iš anksto. Amatų savaitės metu darželio grupėse vaikai gamino įvairius darbelius: vėrė karolius ir apyrankes, komponavo margaspalves gėles, piešė paveikslus, gamino įvairiausius darbelius iš molio. Noriai prie šventės prisidėjo auklėtinių tėveliai, kurie su vaikais namuose kepė pyragėlius, sausainius, keksiukus,

Kovo 4 -ąją  lopšelyje-darželyje nuo ankstyvo ryto vyko malonus pasiruošimas Kaziuko mugei. Dengiami stalai, o ant stalų sudedami visi pagaminti vaikų darbeliai. Mugę atidarė ir susirinkusius linksma nuotaika, dainomis, šmaikščiais pasakymais sužavėjo priešmokyklinių „Kačiukų“ ir „Bitučių“ grupių vaikai, pedagogės R. Ulinskienė, L. Bagdonaitė, meninio ugdymo pedagogė J. Budrevičienė. Be šių linksmybių  mugėje vyko ir direktorės V. Adamonienės surengta sviesto gaminimo edukacija su senoviška sviestamuše. Vaikai mielai ragavo ant duonos riekutės užtepto šviežiai pagaminto sviesto. Kiekviena grupė didžiavosi prekių gausybe, išpuoštais stalais. Akys raibo nuo pavasarį skelbiančių gėlių, gyvūnėlių ir paukščiukų, paveikslų, medalių, linksmųjų sveikuolių keksiukų, net papuošalų. Pirko „mainais“: draugai, tėveliai, įstaigos darbuotojai, pedagogai ir į mugę atvykusi Birštono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Žiūraitienė.

 Tuščiomis iš mugės niekas nesugrįžo. Pasibaigus mugei ir pirkėjai, ir prekiautojai liko patenkinti, o darželyje dar ilgai sklandė pavasariškai šventinė nuotaika.

 Inf. ir nuotraukos dir. pav. ugdymui Laimos Jusienės

234567891011121314

 

Skaitovų šventė Kovo - 11-ąjai paminėti

2015-03-09

Dalyvavo:

 1. 1.Ugnė Liepaitė 7 m.
 2. 2.Ugnė Naudžiūnaitė 4 m.
 3. 3.Matas Šyvokas 5 m.

1

2 

Kiekvienoje grupėje apsigyveno vis nauji personažai: čigonai, velniai, ubagai, meškos, raganos, ožiai,... Skambėjo muzika, šokiai, dainos, burtažodžiai...

Renginio organizatorės ugdytojos Gražina Baranauskaitė, Danutė Adamonienė ir meninio ugdymo pedagogė Janina Budrevičienė (Lašininis, Kanapinis ir čigonėlė) kvietė visus atvykti ir žadėjo dar daugiau  Užgavėnių linksmybių.

Užgavėnių šventė prasidėjo nuo Kanapinio ir  Lašininio  dvikovos.  Visiems tapo aišku, kad žiema greitai užleis vietą pavasariui. Dainavome Užgavėnių dainas, šokome...

Kaip Užgavėnių šventė be blynų? Linksmi, gerai nusiteikę šventės dalyviai neskubėjo skirstytis. Visa darželio teritorija šurmuliavo, juokavo, klegėjo...gyveno džiugia, jau pavasarine nuotaika.

Kanapinio ir Lašininio pakviesti vaikai ir jų tėveliai su įvairiomis triukšmą keliančiomis priemonėmis ir šūksiu ,,Žiema, žiema bėk iš kiemo" ėjo aplik darželį.

Kad ir kokia simpatiška buvo mūsų Morė, bet vistiek teko ją sudeginti (tokios tradicijos). Kartu su ja supleškėjo visų metų negandos, negerovės ir vaikų ,,ožiukai“.

Renginio organizatorės

123456789101112131415161718

Žiemos džiaugsmai

 

2015-01-26

 

Žaidimai ir pramogos žiemą lauke ne tik teikia vaikams daug džiaugsmo, bet ir labai naudingi sveikatai.

Vaikams patinka lipdyti sniego senius, mėtytis sniego gniūgžtėmis į pačių sugalvotus taikinius. Geografinė padėtis suteikia daug galimybių greitai nuvykti prie apsnigto kalnelio, užšąlusio tvenkinio.

Važinėjimasis rogutėmis - mėgstamas vaikų užsiėmimas. Tai skatina bendrą fizinį vaikų vystymąsi, grūdina organizmą, lavina orientaciją, stiprėja rankų, kojų, liemens raumenys, tobulėja judesių koordinacija, greitėja medžiagų apykaita organizme.

Džiaugsmo vaikams suteikia susipažinimas su ledu, jo savybėmis. Pamokius vaikus kaip reika slysti ledo takeliu, jie patiria daug teigiamų emocijų, mokosi būti atsakingi už savo ir draugų saugumą.

Vis labiau populiarėja čiuožyklės. Jas patogu atsinešti į grupę. Čiuožyklės suteikia vaikams neatrastų, nepatirtų pojūčių, emocijų. Juk reikia pirmiausia išmokti taisyklingo sėdėjimo, laikysenos, nugalėti baimės jausmą, išmokti vairuoti. Leidžiantis su čiuožykle smagu pajusti greitį, švilpiantį vėją, šalia skriejantį draugą. Taip džiaugiasi vaikai užklydusios žiemos malonumais.

 

Informacija ir nuotraukos auklėtojos Danutės Adamonienės

123456789

2014-12-29

„Ožka“ auklėtoja – Z. Mackevičienė. „Ožiukai“- auklėtojos: L. Bagdonaitė, R. Ulinskienė, D. Petrušienė, V. Šalčienė, E. Bagdonienė, B. Leonavičiūtė, auklėtojos padėjėja D. Bieliauskienė ir „Vilkas“ – auklėtoja D. Adamonienė bendruomenei padovanojo nuostabias akimirkas pasitinkant Žaliosios ožkos metus.

123456

 2014-12-23

Susitikimas su Kalėdų Seneliu

Pirmas ir nedrąsus susitikimas su Kalėdų Seneliu įvyko „Drugelių“ grupėje.

123

Patiems jauniausiems ugdytiniams iš „Pelėdžiukų“ grupės Kalėdų Senelio dovanas atnešė vyresni draugai.

45

„Ežiukų“ ir „Kačiukų“ grupių vaikai, auklėtojos, tėveliai inscenizavo vaizdelį „Žiemos takeliu“.

678910

„Boružėlių“ ir „Ančiukų“ grupių vaikai, auklėtojos inscenizavo „Kalėdų pasaką“.

111213141516

„Skruzdėliukų“, „Meškučių“ grupių vaikai, tėveliai, auklėtojos Kalėdų Seneliui inscenizavo S.Neries - „Senelėlės pasaką“.

17181920212223242526

Netradicinis priešmokyklinių grupių vaikų susitikimas su Kalėdų Seneliu miške

 

Slėpynės – smagus žaidimas dideliems ir mažiems, ieškome, randame, slepiamies...

Džiaugsmas, kai randi. Liūdna – jei nepavyksta rasti...

O „Bitučių“ ir „Kačiukų“ grupės vaikams ir jų tėveliams pavyko rasti pasislėpusį Kalėdų Senelį!

Kalėdų Senelio ieškojome pušyne, pasiėmę prožektorius, žibintus, kad geriau matytume, nes jau buvo tamsu. Patys „pasislėpę“ po kaukėmis: nykštukų, meškiukų, šuniukų, tigriukų...

Jei nori ką nors gauti – turi duoti. Mes Seneliui dovanų – šokių, dainų! Ir Senelis – saldžių dovanų. Kaip gerai Seneli, kad tave radom!

 

Inf. „Bitučių“ grupės auklėtojos Rositos Ulinskienės

2728293031

2014-12-16


Advento laikotarpiu į svečius pas vaikus atvyko VŠĮ „Su pliusu“ direktorė Jūratė Zailskienė. Įstaiga, dalyvaudama Birštono savivaldybės organizuotame ,, Vaikų socializacijos, pilietinio ir tautinio ugdymo programų rėmimo“ konkurse, ir laimėjusi finansavimą išleido spalvinimo knygelės. Knygelės piešinių autoriai - Birštono moksleiviai. Viešnia knygeles dovanojo kiekvienam vaikui asmeniškai. 

54321

2014-11-25

Justino Vienožinskio menų fakulteto ikimokyklinio ugdymo katedros studentė Daiva Bieliauskienė pedagoginę praktiką atlieka priešmokyklinėje „Kačiukų“ grupėje.

           Plėsti vaikų žinias apie duoną, ir kad vaikai jaustų kūrybinės raiškos džiaugsmą, pavyko inscenizuojant pasaką „Pagrandukas“. Į pasakos inscenizaciją buvo pakviesti tėveliai. Ragaudami „Pagranduko“ vaišių visi drauge džiaugėsi vaikų gebėjimais.

654321

Floristikos paroda „Ant savo spindulių – gėrybes nešu“

2014-10-06-15

 Iš gamtos dovanotų gėrybių, grupių bendruomenės nutiesė rudenėjančios saulės spindulėlius...

987654321

    Šventė Grybų „Mūšis“!

 2014-10-02

 

Į šventę grupių komandas iš anksto pakvietė „Ežiukas“ laiškanešys. Visus susirinkusius į šventinį Grybų „Mūšį“!, paspuošusius grybų kepurėlėmis ir kitokia atributika pasveikino „Baravykas“ - auklėtoja Valė Petkevičienė. Po sutartinio „Baravyko“ gongo, komandos pagal galimybes vykdė užduotis – skandavo, deklamavo, užminė ir įminė mįsles, lenktyniavo vyko rimta kova... „Ežiukas“, „Baravyko“ padėjėjas vos spėjo stebėti ir užrašinėti rezultatus. Kad kova būtų linksmesnė - skambėjo dainelės, vyko žaidimai, kuriuos išmokė muzikos vadovė Janina Budrevičienė. Grybų „Mūšyje“! aktyviai dalyvavo auklėtojos ir jų padėjėjos. Paskelbus rezultatus nugalėjo draugystė. Visus nuotaikingos šventės dalyvius už ištvermę kovoje „Baravykas“, ir „Ežiukas“ apdovanojo, iškeptais grybukais.

Inf. ir nuotraukos Laimos Jusienės

1413121110987654321

Sportinė išvyka gamtoje

2014-10-17

Sportinę išvyką„Ėjimas su šiaurėtiškomis lazdomis“ suorganizavo „Meškučių“ grupės tėveliai – Arvydas Stašaitis, Inga Stašaitė – kartu su šios grupės auklėtoja Zinaida Mackevičiene ir auklėtojos padėjėja Morta Venslavičiene. Džiugu, kad prisijungė ir kiti grupės vaikų tėveliai.

Pagrindinis išvykos tikslas – saugoti ir stiprinti vaiko fizinę bei psichinę sveikatą, skatinant sąlytį su gamta ir aplinkiniu pasauliu.Taip pat buvo siekiama vaikus supažindinti su šiaurietiško ėjimo inventoriumi bei ėjimo technika: specialiomis lazdomis ir pagrindine vaikščiojimo taisykle – žengiant kaire koja į priekį, statyti dešinėje rankoje laikomą lazdą ir atvirkščiai. Lazdos turi būti parinktos pagal ūgį.

Vaikai išklausė nuoseklius tėvelio Arvydo paaiškinimus ir, kiekvienam paruošus tinkamo aukščio lazdas, išvyka prasidėjo. Eidami su lazdomis ir norėdami įveikti numatytą atstumą, organizatoriai viską gerai apgalvojo: kad kelias neprailgtų, stebėjo Nemuno upę, prisiminė, kokios žuvys joje gyvena. Taip pat išvykos organizatoriai atkreipė vaikų dėmesį į rudenėjančią gamtą: medžius, krūmus, miške pastebėtus grybus, išsiaiškino, kur gyvena kurmiai ir kuo jie minta. Vaikus taip pat domino ir informacija stendiniuose žemėlapiuose.

Tai buvo pirmoji išvyka su šiaurietiškomis lazdomis. Ji tęsėsi ilgesnį laiką, ir dalyviai įveikė ilgesnį atstumą. Žygio dalyviai – vaikai, auklėtoja, padėjėja ir tėveliai – grįžo kupini įspūdžių, pajutę malonų nuovargį. Vaikai buvo apdovanoti medaliais už ištvermę.

Inf. ir nuotraukos auklėtojos Zinaidos Mackevičienės

165432

Projektas – „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas“

2014-09-24

„Linksmų klounų“ auklėtojų: E. Bagdonienės ir V. Šalčienės lydimi, vaikai atskubėjo į Birštono stadioną, kur vyko Europos judėjimo savaitės bėgimas. Bėgimo tikslas – pritraukti kuo daugiau vaikų ir jaunimo, tėvų ir pedagogų dalyvauti Europos judėjimo savaitės renginiuose. Uždaviniai: skatinti vaikus ir jaunimą sportuoti, domėtis sveika gyvensena; skatinti bendradarbiavimą tarp švietimo įstaigų, kartu organizuoti sportinius renginius.

Visus susirinkusius pasveikino Birštono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyresnioji specialistė Vida Gadliauskienė. Ji akcentavo, jog šio bėgimu nesiekiama išsiaiškinti greičiausio dalyvio, svarbu sėkmingai įveikti numatytą atstumą. Ikimokyklinukai bėgome 250 metrų. Lopšelio-darželio bendruomenei Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė atsiuntė padėką už 2014 m. Europos judėjimo savaitės bėgimo organizavimą. Vaikams apyrankes.

 

Inf. ir nuotraukos Laimos Jusienės

54321

Aš saugus, kai žinau...

 2014-09-23

 

Į „Skruzdėliukų“ grupę atvyko Birštono policijos komisariato darbuotojai: Visvaldas Struckas ir Milda Vokietaitytė. Policijos pareigūnai kartu su vaikais diskutavo apie galimus pavojus aplinkoje ir aiškinosi, kaip jų išvengti. Mažuosius labiausiai sudomino išvyka į miestą. Preigūnai aiškino, kaip saugiai pereiti gatvę, ką daryti prie pėsčiųjų perėjos, ką reiškia kelio ženklai ir kantriai atsakinėjo į vaikų klausimus. Šis pabendravimas – svarbus, įpareigojantis. Vaikai pasižadėjo laikytis eismo taisyklių gatvėje, būti atidūs, o mes auklėtojos stebėsime ir aptarsime vaikų elgesį išvykų metu.

Inf. ir nuotraukos auklėtojos Danutės Adamonienės

4321  

 

Respublikinis projektas „Olimpinę ugnelę į kiekvieno širdelę“

Sportinė pramoga „Išdykę kamuoliai“

2014-09-18

 

           Sportinėje pramogoje, kuri vyko Kauno lopšelyje-darželyje „Rasytė“ dalyvavo priešmokyklinės „Bitučių“ grupės ugdytiniai, darželio bendruomenės atstovai.  Pagrindinis pramogos tikslas – plėsti vaikų žinias apie kamuolių įvairovę. Šventė prasidėjo išklimingu atidarymu. Buvo įžiebta ,,olimpinė ugnis“. Visi drauge mankštinosi skambant muzikai. Estafetės vyko su įvairiais kamuoliais: meninės gimnastikos, futbolo, krepšinio. Tarp trijų komadų vyko varžybos, kurių metu ir sirgaliai ir dalyviai patyrė daug teigiamų emocijų. Mokėsi džiaugtis savo ir draugų laimėjimais. Po bendro muzikinio šokio visi dalyviai buvo apdovanoti medaliais. Tai kiekvienam priminė, kaip buvo svarbu stengtis ir užduotis atlikti teisingai. Po pramogos įstaigų bendruomenių atstovai aptarė kokius bendrus projektus organizuoti šiais mokslo metais.

 

Inf. ir nuotraukos dir. pav. ugdymui Laimos Jusienės

654321

Akcija „Darželinukai – už krepšininkų pergales!“

2014-09-12

Akcijos tikslas - skleisti sporto, kaip suvienijančio visus vienam tikslui idėjas. Suteikti vaikams galimybę pasijusti tikrais krepšinio sirgaliais ir dalyviais. Skatinti žaidimus su kamuoliu.

Akciją organizavo priešmokyklinės „Bitučių“ grupės pedagogė Rosita Ulinskienė. Jai pavyko visus sutelkti iškilmingam paradui. Po kurio tęsėsi žaidimai su kamuoliu.Vaikai pasikeisdami mušinėjo, varinėjo kamuolius, perdavinėjo vienas kitam poroje, mėtė į krepšį. Aktyvūs renginio dalyviai buvo sirgaliai: jaunesni draugai, bendruomenės nariai, tėveliai. Renginyje dalyvavo ir padėkos raštais apdovanojo grupių komandas Birštono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyresnioji specialistė Vida Gadliauskienė.

 

Inf. ir nuotraukos dir. pav. ugdymui Laimos Jusienės

1110987654312

Rugsėjo 1-oji

2014-09-01

 

Rugsėjis sugrąžina mus visus iš vasaros. Rugsėjis žengia naują žingsnį, dovanoja mums gražią ir prasmingą šventę. Šiemet ši šventė prasidėjo akcija „Varpelių skambėjimas“. Direktorė kartu su grupių auklėtojomis paėmusios į rankas varpelius skambino ir dalijosi šiuo džiuginančiu, simbolišku skambėjimu.

Šventės organizatorės: „Buratinas“ auklėtoja Edita Bagdonienė, „Pieštukas“ auklėtoja Laimutė Bagdonaitė, „Knyga“ auklėtoja Dalė Domarkienė kartu su muzikos vadove Janina Budrevičiene surengė nuotaikingą, prasmingą šventę. Kieme skambėjo vaikų juokas. Vyresnieji suprato užduotis. Įvardijo grupių pavadinimus į kurias vėl susirinko. „Pieštukui“ diktavo kokias raides rašyti. Buvo ir nedrasių, tvirtai įsikibusių į mamos ranką. Jiems ši šventė pirmoji. Grupės „Skruzdėliukai“ pavadinmas nuskambėjo pirmą kartą.

Šventėje dalyvavo savivaldybės vicemeras Juozas Aleksandravičius. Jis pasveikino sugrįžusius po vasaros atostogų. Darželio bendruomenei palinkėjo sėkmingų, kūrybingų mokslo metų; vaikams džiugių akimirkų žengiant gyvenimo laipteliais aukštyn; tėveliams kantrybės, sumanumo auginant būsimiuosius pirmokėlius.

Darželio direktorė Vitalija Adamonienė pasidžiaugė, kad visi susirinko su puikia nuotaika, linkėjo sveikatos, darbingų mokslo metų. Vaikai su auklėtojomis toliau linksminosi, žaidė nuotaikingus ratelius, dainavo daineles. Renginio organizatorės buvo paruošusios siurprizų net ir valgomų.

Norisi tikėti, kad gelstantis rugsėjo takelis, atvedęs vaikučius į darželį bus šviesus, lygus ir linksmas.

 

Inf. ir nuotraukos dir. pav ugdymui Laimos Jusienės

 

10987654321